Jump to content

Drak


gareth1978

Recommended Posts

Witam,

kupując w akwarystycznym dostałem próbkę pokarmu DRAK ZUEBI,czy ktoś z Was miał do czynienia,może stosował ten pokarm?Jestem na etapie zamawiania kilku rzeczy z tego sklepu i zastanawiam się czy warto.Dodam,że moje rybki wcinają ten właśnie pokarm aż miło.

Druga sprawa czy mógłby mi ktoś z Was napisać jak stosować pokarmy które mam bo w tej chwili daję dwa razy dziennie na "pałę"

Pokarmy które mam to Hikari Cichlid Excel ,O.S.I. SPIRULINA PELLETS,Hikari Cichlid Gold i powiedzmy,że będę miał DRAK,chodzi mi który bazowy i o dni tygodnia.Za wszystkie rady dzięki wielkie

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

....podepnę się pod temat i zapytam o to samo jak w poscie wyżej!!!

A to jest link do tego pokarmu: http://www.akwarystyczny24.pl/drak-zuebi-puszka-150ml-specjalny-pokarm-w-formie-granulek-wzrostu-ze-spirulina-i-artemia-p-3610.html


Będę wdzięczny za odpowiedź kogoś kto go używa i może porównać z innymi pokarmami:).

Link to comment
Share on other sites

....podepnę się pod temat i zapytam o to samo jak w poscie wyżej!!!

A to jest link do tego pokarmu: http://www.akwarystyczny24.pl/drak-zuebi-puszka-150ml-specjalny-pokarm-w-formie-granulek-wzrostu-ze-spirulina-i-artemia-p-3610.html


Będę wdzięczny za odpowiedź kogoś kto go używa i może porównać z innymi pokarmami:).Właśnie skończyłem karmić taką torebką 200g swoją sforę wszystkożerców.

http://www.akwarystyczny24.pl/drak-zuebi-torebka-200g-specjalny-pokarm-w-formie-granulek-wzrostu-ze-spirulina-i-artemia-p-3675.html


Pokarm oceniam wysoko choć oczywiście jest to za krótko by zauważyć jakieś specjalne efekty tej karmy. IMHO wszystkie pokarmy są dobre ( nie dzielę na marki) jeśli dobierzemy je właściwie do obsady, nie przekarmiamy i stosujemy możliwe szerokie spektrum pokarmów podstawowych i uzupełniających , bez dokładnego tygodniowego harmonogramu ich dawkowania.

Wszak moja systematyka pokarmów jest może osobliwa ale uważam ją za właściwą.

1/ Podział ze względu na gatunki ryb - roślinożerne-wszystkożerne-mięsożerne

2/ Podział na podstawowy i uzupełniający czyli takie które zawierają wszystkie składniki pokarmowe właściwe dla danego gatunku ryb i te które zawierają tylko składniki uzupełniające np wysoko koncentrowaną spirulinę

3/ Podział ze względu na wystrój baniaka i preferencje ryb - pływające -tonące.

Jeśli są gruzowiska i dużo kamoli = pływające.

Jeśli pojedyńcze kamole i piasek a ryby wolą pokarm z dna a nie z powierzchni wody =tonące.

Zasada tu jedna- nic z pokarmu nie powinno ukryć się w baniaku, a dawka dobrana tak by było zjedzone w 2-3 minuty do czysta. Liczę pokarm na szczypty i reguluję ilość wg tych zasad, więc nie ma jednoznacznej odpowiedzi ile sypać pokarmu.

4/ Podział na namaczane i bez namaczania. Decyduje jedno jeśli jakiś nowy pokarm lub jego bezpłatna próbka po 20-30 minutach moczenia znacznie zwiększa swoją objętość trafia do namaczanych. Karmienie ryb puchnącym w ich wnętrznościach pokarmem jest niebezpieczne tym bardziej im je przekarmiamy.

5/ Podział na płukane i nie płukane - decyduje czy po namoczeniu woda jest mętna czy czysta. Wlewanie do akwarium tej zawiesiny nie zjadanej najczęściej przez ryby zanieczyszcza system zwiększając obciążenie biologiczne filtracji powiększając nie potrzebnie poziomy NO3 i PO4.


Drak ZueBi to pokarm

wszystkożernych-podstawowy-tonący-bez namaczania- bez płukania

więc bardzo dobry do aplikacji i wysoko zaawansowany technologicznie.

Wszystkie ryby go bardzo chętnie jadły.

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Drak ZueBi to pokarm

wszystkożernych-podstawowy-tonący-bez namaczania- bez płukania

więc bardzo dobry do aplikacji i wysoko zaawansowany technologicznie.

Wszystkie ryby go bardzo chętnie jadły....jest tam tak sformułowane zdanie "...Specjalna formuła wzrostu: promuje szybki i zdrowy wzrost."

Czy jest to jakoś szczególnie widoczne?

Link to comment
Share on other sites

...jest tam tak sformułowane zdanie "...Specjalna formuła wzrostu: promuje szybki i zdrowy wzrost."

Czy jest to jakoś szczególnie widoczne?Każdy pokarm poza składnikami żywieniowymi zawiera garść chwytów reklamowych producenta:D-typu jak ty przytoczyłeś albo to kąski wzrostu albo jakieś naturalne składniki wybarwiające albo czosnek albo algi albo jak już nie ma nic nadzwyczajnego to spirulina forte. Za stary jestem na takie chwyty. Zwróć uwagę na słowa "promuje " a nie ma zapewnia ??? spróbuj to podważyć

Nie podważam zalet pokarmów i wierzę że to co podają to one zawierają, ale nie ma możliwości sprawdzenia czy to w ogóle ma jakikolwiek wpływ na wzrost czy wybarwienie ryb bo wymagałoby porównania do identycznych ryb karmionych dwoma różnymi pokarmami i w bardzo długim czasie.

Spróbujcie rozdzielić głodomorów w jednym wspólnym zbiorniku na dwie rybie diety - niewykonalne.

Dlatego też stosuję swoją metodologię podziału pokarmów i nie ma tam żadnego podziału na lepsze czy gorsze pokarmy. Mam i Tropicala, ale i Hikari, OSI,Drak,NatureFood , Dainichi - nie testowałem JBL,Sera,Ocean ale to już morskie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.