Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  JemioloSeba napisał(a):
On już tam jest. Stoi z lewej strony wzdłuż tylnej szyby. Przy tej głębokości jest mało widoczny i dość łatwy do ukrycia za kamieniem.


Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka



W mojej nowej 150cm filtr kasetowy stoi po środku wzdłuż tylnego wzmocnienia i go w ogóle nie zobaczysz - bo wygląda jak kamień z tła.

Opublikowano

Widząc co ten "wariot" wyprawia z wodą to raczej szybko z niego nie zrezygnuję. Takiej klarowność to przez dwa lata nie miałem nawet przy korpusach.


Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  stan napisał(a):
Seba przerzuciłem Ci zdjęcie w inny katalog, nie masz mi to za złe ?


Jeśli mogę prosić koledzy.

Wklejcie to zdjęcie także do tematu "Filtr kasetowy do akwarium" jako przykład perfekcyjnego ukrycia filtru kasetowego w biotopie malawi. Swoją drogą podziwiam piękno tego baniaczka.

Seba gratulacje - autor pomysłu tylko może się domyślać gdzie kaseciak stoi, inni napiszą że go tam w ogóle nie wstawiłeś.

Jakieś faktyczne a nie teoretyczne parametry filtracji byś dopisał ? bo to przecież jak narurowiec z CO Alfa2 tylko że wszystko za 300zeta.

Opublikowano

No to proszę bardzo:

Filtracja oparta na "kaseciaku" z tematu kolegi Deccorativo (http://forum.klub-malawi.pl/filtr-kasetowy-akwarium-t23333.html)

Większość opisałem już w temacie wyżej ale przypomnę kilka najistotniejszych faktów.

Sercem filtra pozostała głowica Aquael 2000 i sprawuje się bardzo dobrze. Jako prefiltr używam gąbki 35ppi a główna filtracja mechaniczna to 45ppi. Za gąbkami użyłem siatki (nie wiem czy na krety ale z ogrodniczego) aby odsunąć je od przegrody w celu pełnego przepływu. Zastosowałem też pomysł kolegi Eliot`a i ponawiercałem przegrodę za gąbkami i siatką. Nie zrobiłem sita ale z 10 otworów w celu usprawnienia przepływu. W kolejnej i ostatniej komorze umieściłem 3 litry ceramiki + 300 ml purigenu i na nich gąbkę dociętą na wymiar aby to ładnie docisnąć. Na gąbce spoczęła głowica z peszlem, która wypycha wodę do akwarium.

Dodam jeszcze, że w siatce pomiędzy gąbką a przegrodą udało mi się wcisnąć grzałkę.

Woda w chwili obecnej jest idealnie czysta a dno bez większych skupisk gówienek. Tutaj wielka zaleta jvp102, który w takim akwarium radzi sobie idealnie.

Co do widoczności kaseciaka to na zdjęciach faktycznie ciężko się go dopatrzeć. W realu widać uskok ale nie na tyle aby raził w oczy a za parę miesięcy wszystko pięknie porośnie glonem i będzie jeszcze lepiej. Dużym plusem jest tu belka led zamontowana z przodu gdyż tył pozostaje w lekkim cieniu i pozwala ukryć panel.

Na chwilę obecną to chyba wszystko. Nie piszę, że nic się już nie zmieni bo tego nie wiem. Obecnie jestem zadowolony i poobserwuję kilka tygodni jak to będzie hulało.

Opublikowano

Witam, wylot z filtra masz po przeciwnej stronie filtra tak aby woda napędza ruch w kierunku wlotu? Jak czyści sie te gąbki? Co ile nalezy je czyścić? Nie jest kłopotliwe? W moim 200cm też taki filtr zamierzam zbudować.

Opublikowano

Wylot kaseciaka mam tuż pod taflą wody w celu napowietrzania. Cyrkulację załatwiają mi dwa falowniki jvp 101 i 102. Jeden z lewej drugi z prawej strony. Ustawione tak aby dmuchały w kierunku gąbki kaseciaka.

Czyszczenie bezproblemowo. Ja robię co dwa tygodnie. Pamiętaj jednak aby gąbki nie były za ciasno dopasowane bo będzie trudno je ponownie zakładać.

  • Dziękuję 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.