Skocz do zawartości

proszę o pomoc w założeniu akwarium


paci21

Rekomendowane odpowiedzi

hejka nie doszła jeszcze pokrywa do mojego akwarium więc załatwiłem z kolegą że jak będzie to mi ogarnie temat i pompkę bo nie wiem co będą mieli pozostawię w jego gestii będę miał niespodziankę więc jak wrócę za 3 tyg z to bedzie wszystko już stało dziś jadę pokupować takie duperele typu mata odmulacze czysciki itp.

mam pompkę aqua nova ncf-1000 ale przydało by się wymienić wkłady i uszczelkę .... więc chyba lepiej kupić nowy

-- dołączony post:

chociaż może lepiej wybrać kubęł i podać mu nazwę więc ostatni raz .... jaki kubeł kupić ?

a czy lampa UV jest potrzebna i przydatna i co na podłoże bo podoba mi się taki kolorek jasny jak kwarcowy ale nie wiem czy nie lepszy byłby żwirek co sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być pod prefiltr narurowy to tak z minimalną przepływnością 1500l/h . Lampa UV jest potrzebna jak koszula we d..... ;-) !! Żwirek to zły pomysł ponieważ pyszczaki lubią kopać. Jeżeli chodzi o kolor to kwestia gustu, jak dla mnie piasek biały czy kwarcowy jest brzydki i nie ciekawy. Osobiście wolę piach naturalny ( kolor i granulację) np. z czystej żwirowni czy piaskarni.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pemergency

Stasiu ja mam e1901 z dwoma korpusami połączonymi równolegle i ledwo pyrka, przepływ spadł dramatycznie. Korpusy są za kubłem, bo jak były przed to dochodziło do kawitacji. Jak u Ciebie z tym przepływem z korpusem?

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

pomalowałem pokój żonie wymieniłem meble i wreszcie kupiłem akwarium :P

mogło być większe troszkę nie pomyślałem ale luz...

teraz potrzebuję waszej pomocy bo nie wiem jaki piasek i jakie kamienie znalazłem taki drobniuteńki piaseczek i jaśniutki ale jak namoknie to robi się ciemny i nie wiem czy taki się nada :(

kamienie mam wapienie ale patrzyłem u teścia takie polne i nie wiem które lepsze doradźcie prosze

post-14978-14695717810972_thumb.jpg

post-14978-14695717813664_thumb.jpg

post-14978-14695717816054_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna porażka piach niewypał.... ale już zamówiłem gotowy.... filtr kupiłem jbl e901 ...

czy jakiś napowietrzacz kupić ?

muszę szybko zastanowić się co jeszcze potrzebne bo do środy muszę złożyć zamówienie... doradźcie :)

na pewno :

1. grzałka

2. coś pewnie prócz tego filtra co mam

3. tło strukturalne

4. czyścik, odmulacz i pokarm

o czymś zapomniałem ?

i co z punktem nr 2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napowietrzacz Ci jest nie potrzebny , nawet kiepsko takie wylatujące bąbelki wyglądają ;-). Falowanie lustrem wody w zupełności wystarczy żeby napowietrzyć wodę.

1- grzałka 200W

2- jakiś mechanik najpopularniejsze są pompy cyrkulacyjne z gąbką( przepływność 1500l/h)

3- proponuje tła WROMAKA ale te cienkie 3cm , są nie drogie i nieźle wyglądają w akwarium

4- czyścik do szyb to ja używam zwykłej gąbki do mycia garnków, odmulacz zwykły wąż żeby wyssać z zakamarków shit. Pokarm hmm, zaraz po mnie po jadą ile wlezie ale ja mbune karmie tylko NLS cichlid formula z 20% dodatkiem NLS thera+ oraz od czasu do czasu mrożonka ( kryll, cyklop).

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.