Skocz do zawartości

proszę o pomoc w założeniu akwarium


paci21

Rekomendowane odpowiedzi

Akwaria sporo ważą, fakt. Ale jest to ciężar statyczny, równo rozłożony i szafki/komody wbrew pozorom mogą sporo takiego obciążenia wytrzymać. Zobacz jak wygladają najtańsze szafki pod akwaria sprzedawane w sklepach - cienka sklejka byle co a jednak wytrzymuja lata.

Jeśli się boisz to zapros stolarza do domu - z reguły za małe pieniadze podejmują się dyskretnego wzmocnienia mebla pod akwarium - żona z zewnątrz nic nie zobaczy a Ty bedzeisz spokojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to ta komoda ma dwie ścianki wewnętrzne. Skoro tak to będą one robić za wzmocnienie blatu ( nie będzie ugięć na środku blatu. Według mnie jeżeli ta komoda nie została zrobiona z płyt ala IKEA ( w środku płyty jest papier) tylko z płyt wiórowych spokojnie wytrzyma akwarium 100x40x50. Ma takie akwarium i oryginalną szafkę która szału wizualnego nie robi, a jednak spokojnie przyjmuje ciężar +200kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega z pracy bawi się w stolarkę ma zaraz przyjść zamiast tej tylnej płyty zamontować od środka płytę meblową że to wzmocni komodę ale nie ma akwarium więc nie mam jakoś przekonania do niego..... a ten blat wytrzyma czy dodać 2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blat wytrzyma bo on nie przenosi obciążenia. Sam policz jaki jest na ciska n centymetr kwadratowy to się zdziwisz jak się ciężar rozkłada na powierzchni. Fajnie to widać jak pod akwarium dajesz styropian 1cm , a on praktycznie wogóle się nie ugina ;-) , jakby nic na nim nie stało. Ciężar będą przenosić płyty zewnętrzne i wewnętrzne , no i ta płyta którą zamontuje kolega ( heh wtedy to i 500l postawisz).

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był stolarz komoda wzmocniona i lipa....

akwarium wszystko wskazuje że będzie kupowane i zakładane dopiero za miesiąc....

miał mi załatwić wszystko kolega z hurtowni ale jest kierowcą d-cy i nie da rady w tym tyg. a od pon jestem na poligonie przez 3 tyg i lipa :(

ale może i dobrze bo na spokojnie to zrobie a nie na hura


stan pisałeś o 2 pompkach a wymieniłeś 1 jaka jest ta 2 ?

ktoś tu mi polecał też jbl e901....

żonie podoba się Twoje akwarium... co to za skałki ?

i bajeczne masz tło strukturalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, też ubieram się na zielono w pracy ;-) ! W tej chwili (jeszcze) w 200l mam jbl1501 plus korpus narurowy plus cyrkulator jvp200 ! Jeżeli chcesz tego 901 to Ok ale tylko jako biolog a wtedy musisz dać cyrkulator o przepływie 1500l/h. W 500l mam serpentynit, a w 200l otoczaki.

Tło jest Juwella ale oryginał musiałem docinać bo nie szło na to patrzeć ;-).

Dziękuję za dobre słowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.