Skocz do zawartości

Blok absorbera azotanów NO3 na Purolite A520E


Rekomendowane odpowiedzi

A czy kolega napewno przeczytał cały temat ?

Jest napisane że przez absorber przepływ ma wynosić od kilku do kilkunastu l/h. Chcesz tak zdławić kubeł ?



Zmniejszyć przepływ zaworami to akurat nie kłopot ale kubeł zasypany purolite to już zdecydowanie przerost formy nad treścią :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego by miało się nie przeciskać ? Gąbka od dołu i od góry , wyregulowany przepływ i jest dokładnie tak samo jak przez puszkę.

Inna sprawa to opłacalność , bo rura kosztuje kilka zł :-)



W tą wklejoną rurkę też trzeba do końca wcisnąć gąbeczkę ale od strony wlotu też musi być gąbka i obie bardzo gęste albo jestem w błędzie bo nie jestem narurowy:D

Chyba w narurowcu woda też może się cofnąć jak pompa stanie? chyba że są zawory zwrotne ale to koszt. Pomyślcie a może to się da zastosować w korpusie pod Purolite?

ZAWOR ZWROTNY PALIWA 10MM WYSOKA JAKOSC PLASTIKOWY (4689753604) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img06.allegroimg.pl/photos/400x300/46/89/75/36/4689753604@@AMEPARAM@@06@@AMEPARAM@@46/89/75/36@@AMEPARAM@@4689753604


Ja używałem takich do denitryfikatora i pompka Hydor Pico 400 otwiera przy swoim maleńkim ciśnieniu.


Spreparowany korpus tak by z obu stron były gąbki a woda płynęła od końca do końca załatwia sprawę i daje 1l złoża - chyba.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego by miało się nie przeciskać ? Gąbka od dołu i od góry , wyregulowany przepływ i jest dokładnie tak samo jak przez puszkę.

Inna sprawa to opłacalność , bo rura kosztuje kilka zł :-)




Akurat korpus leży mi niepotrzebny także warto by było go wykorzystać. A powiedzcie lepiej zastosować osobną pompkę czy zasilić absorwer z kubła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat korpus leży mi niepotrzebny także warto by było go wykorzystać. A powiedzcie lepiej zastosować osobną pompkę czy zasilić absorwer z kubła?


kolego już do formowania wstępnego musisz dać oddzielną pompkę na przeciskanie solanki więc zasilanie z kubła może być tylko do pracy absorbera.

Odpowiedz sama się nasuwa.

Po co spowalniać kubeł jak i tak musisz mieć oddzielną pompkę, ale każdy główkuje po swojemu.

IMHO jedno jest ważne jak to ustrojstwo ma być poza baniakiem to musi być na solidnych pojemnikach ( korpusach) by nie było możliwości przecieków.

Jak leży na wzmocnieniu poprzecznym ( popularnie zwanej spinką) to może być z kawałka rury kanalizacyjnej lub wentylacyjnej za 3 zł:D i to mnie pociąga.

Chyba tak @Damian zrobił czołowy narurowiec i chwała mu że główkuje:D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego już do formowania wstępnego musisz dać oddzielną pompkę na przeciskanie solanki więc zasilanie z kubła może być tylko do pracy absorbera.

Odpowiedz sama się nasuwa.

Po co spowalniać kubeł jak i tak musisz mieć oddzielną pompkę, ale każdy główkuje po swojemu.

IMHO jedno jest ważne jak to ustrojstwo ma być poza baniakiem to musi być na solidnych pojemnikach ( korpusach) by nie było możliwości przecieków.

Jak leży na wzmocnieniu poprzecznym ( popularnie zwanej spinką) to może być z kawałka rury kanalizacyjnej lub wentylacyjnej za 3 zł:D i to mnie pociąga.

Chyba tak @Damian zrobił czołowy narurowiec i chwała mu że główkuje:D .



To że pompka będzie potrzebna to wiem choćby do płukania ale po prostu chcę uniknąć wkładania i wyciągania pompki z baniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie powaliłeś.:D

A jak chcesz bez wyjmowania pompki i powrotu puścić przez blok solankę??



Zasilanie z kubła z obu stron korpusu mniej więcej takie 2 zawory

Zawór czerpalny podwójny Arco 1/2x3/4x3/4 NOWOŚĆ (4709818552) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img05.allegroimg.pl/photos/400x300/47/09/81/85/4709818552@@AMEPARAM@@05@@AMEPARAM@@47/09/81/85@@AMEPARAM@@4709818552

wiaderko z solanka w wiaderku pompka podpinam dwa węże jedne zawory zakręcam drugie odkręcam i płukanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka opcja była opisana przez deccorativo , i zasilanie z kubła czy narurowca też już jest.

Te zwory świetnie się do tego nadają. Tylko jeśli dasz taki układ w szereg z wyjścia kubełka to go strasznie zdławisz. Chyba że zrobisz to na bypasie, ale według mnie za dużo kombinacji . Schowaj tą pompkę za jakimś kamieniem lub tłem i będzie najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak na początku miałem tetre ex700 w 240l ale na którym uruchomiłem akwarium, jak wiadomo ten filtr nie poradził by sobie więc zakupiłem JBL crystal profi e 1501 i przez 2 miesiące chodziły oba, teraz jak już postanowiłem że zrobię absorber chciałbym tetre zostawić (tylko nie wiem czy jako biologa czy mechanika) i pod nią podpiąć to ustrojstwo myślę że to dobry pomysł a według was drodzy koledzy?


Nabazgrałem jak masz to podpiąć i czy to będzie korpus czy rura czy inny pojemnik nie ma znaczenia. Niebieskie linie to przejście na osmoze. Te zawory które podałeś są bardzo drogie lepiej zastosować inne dwa pasujące.


de3194f45e56b23d.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.