Skocz do zawartości

Filtr kasetowy do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za wskazówke, widziałem wlasnie ze tak robiliście w którejś modyfikacji. Jednak akwa u mnie jest w sypialni i filtr musi działać bezgłośnie. A skimmer w komorze pompy raczej pluska. Bardziej licze na obniżenie gąbki 20ppi przy grzebieniu, ew zmniejszenie wlotu dolnego żeby jakoś ta gąbka 20 ppi sciągała błone z pow.

Chyba że skimmer przy gąbce wlotowej to już zupelny przeżytek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest ogólnie z.głośności kaseciaka, nie licząc pomp. Chodzi mi o to czy przesiakajaca woda.jest w jakikolwiek sposób słyszalna?

-- dołączony post:

Faktycznie Heniu będzie trzeba opracować jakiś szablon kaseciaków. Powiedzmy po 2-3 typy na dany litraż. Ja mogę przygotować po jednym, Ty po drugim i ktoś trzeci na ochotnika. Porównamy na PW obgadamy zmiany i skleimy jeden wątek zamknięty na dyskusję. Tutaj to już jest epopeja i nikt przy zdrowych zmysłach nie jest w stanie wyciągnąć z tego wątku nic konkretnego bo co dwie strony wszystko się zmienia. Wersje finalne powstały i działają ale mało kto już ma siłę i chęć to opisywać.

To byłby genialny pomysł. Przebrnalem kilka razy przez wątek a i tak mam.ochotę zadać.kilka.głupich pytań, które pewnie dwie trzy dobre ryciny by od razu wyjaśniły. To ja czekam z cięciem pvc na finalne zebranie tematu. Żeby potem nie poprawiać 3 razy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest ogólnie z.głośności kaseciaka, nie licząc pomp. Chodzi mi o to czy przesiakajaca woda.jest w jakikolwiek sposób słyszalna?


Masz akwarium roślinne więc zupełnie maleńkie wymagania co do przepływów.

Jak zrobisz skimmer by woda spadała na gąbeczkę i pominiesz hałas pompy - to słychać jak rybki sikają w wodzie:D coś tak jak ludzie jak wejdą do basenu lub jeziora.:D :D

taki jest ten kaseciak cichy.:lol: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki uwzględnienie te poprawkę, jako główna planuje ppm 45 blok o wymiarach 5-7cmx13x37. Mam trochę zagwozdke czy przed dolnym przelotem oddzielajaxyym gąbki od komory pompy dać jeszcze jedna krótsza.ściankę na filmiku z wersją któraś tam decco jej nie ma potem na zdjęciach jest. Ten rysunek odręczny decorativo jest aktualny czy znalesliscie. W tym jakieś błędy? Chodzi mi o.ten zrobiony długopisem z rzutem.bocznym i id góry


Pisze z małego tel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!


Kolego, podpowiem ci, jak u mnie śmiga ten kaseciak od roku. Zrób, jak najprostszą wersję, bo w tym wątku, później już wymyślano cuda na kiju. Kaseciak u mnie składa się z pierwszej komory, gdzie zasys musi być jak najniżej dna aby wszystko pięknie zbierał. To co masz na swoim rys jest za wysoko. Nie rób za wysokich otworów na wlocie, bo siła zasysu spadnie. W pierwszej komorze mam gąbkę 5cm ppi45 odsuniętą od przedniej ścianki jakieś 2cm. Gąbka jest 0,5cm szersza od kaseciaka, więc wchodzi na styk i nie trzeba żadnych prowadnic. Za gąbką mam 6-7cm przestrzeni, gdzie trzymam blok Purolite. Za nim jest ścianka z przelotem na dole 5cm i następna komora. W niej leży matrix, TMBT, na tym gąbka gr., 1cm i pompa. Ta komora ma na górze wycięte 3 ząbki, które robią za skimer. I to wszystko! Działa i jest skuteczne.


7afc038d1e025cd3m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.