Skocz do zawartości

Filtr kasetowy do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, suricade napisał:

Dlaczego planujesz filtr narożny ?

Głównie ze względu na aranżację które obecnie posiadam i nie chcę jej znacznie zmieniać oraz wielkość akwarium (100x40x60h)

Na całą akcję zdecydowałem się gdyż jutro ma przyjść do mnie Akwarium Aquael glossy 100 po bojach reklamacyjnych i w związku z przeniesieniem gratów do nowego akwarium chciałem wzmocnić filtrację mechaniczną.

Obecna (JLB e 1501 + prefiltr korpus narurowy) niby daje radę ale wkurza mnie trochę nie 100% klarowność.

Studiując temat filtra kasetowego nasunęła mi się jeszcze jedna myśl, zwłaszcza że z tego co piszecie tego atmana nie da rady w razie w przerobić na mechanika:

Otóż co sądzicie jakbym chciał wykorzystać do napędzania kasety sprzęty które obecnie posiadam? Czyli falownik aquael coral reef 2500 + dodatkowo do komory falownika włożyć zasys od działającego kubełka? teoretycznie przepływ powinien być wtedy powyżej 2500 l/h czy się mylę? czy takie rozwiązanie ma w ogóle sens?

2 godziny temu, suricade napisał:

Przegroda pomiedzy komorą pompy a gabką powinna być ażurowa np. z jakiejś kratki, to znacznie poprawia przepływ.

Przerobiłem projekt, tak aby regulacja przepływu byłaby za gąbką. No i konstrukcja właśnie pod falownik - musiałbym tylko jakoś uszczelnić miejsce styku falownika z pcv od kasety - bo kształt tego falownika jest dość

skomplikowany...

2144672160_Kaseciaknafalowniku.thumb.jpg.98a9ff474ebc9c985d44d111381de6e9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zasys kubełka w kasecie ( + 2 pompy  ). Kaseta działa jako mechanik ( bardzo wygodne czyszczenie), a biologia i purolite są w kubełku. Falownik możesz zamocować w gąbce .

HMF%20rear%20view%20and%20front%20view.p

https://fish2water.com/hamburg-matten-filter.php

Niestety nie wiem jak będzie z jego głośnością w kasecie. Plusem kaseciaka jest to, że wycięte dziury możesz zawsze zakleić kawałkiem PCV nie musi być super szczelne.

PS. Na Twoim projekcie w komorze pompy jest jakaś kratka. Do czego ma służyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy możesz użyć tej uszczelki, natomiast wiem że nie jest ona raczej potrzebna, w jakim celu chcesz jej użyć? Jeśli chcesz wyciszyć kasetę to po prostu pompę na złożu daj jak najniżej się da i nic nie powinno być słychać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kubeq napisał:

w jakim celu chcesz jej użyć

Nie tyle chodzi o wygłuszenie co o zamaskowanie szczeliny miedzy szybą akwarium a kasetą. Szczelina ma 8mm, spowodowana tym że kaseta dochodzi do korony akwarium, a nie do bocznej i tylnej szyby.  Boję się że jakaś ryba może się tam zakleszczyć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie średnio, bo korona w tym akwairum (aquael glossy) ma 10cm i zawsze leje do wzmocnienia, praktycznie do połowy korony. Kaseta miałaby być jednym narożnikiem blokowana przez wzmocnienie. Gdyby miała być pod koroną to musiałbym zrezygnować z paru ładnych litrów wody. Zastanawiam się czy nie lepszym rozwiązaniem od tych uszczelek byłoby doklejenie pasków z PCV lub w ogóle całych ścianek na jednym boku i tyle kaseciaka tylko nie wiem czy to nie byłby już przerost formy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.