Skocz do zawartości

Filtr kasetowy do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Witam jakiego falownika użyc do akwarium 200 cm długie. Mam kaseciaka z pompa atman 2000L/h szukam jakiegos falownika aby "podgonił" mi kupska pod wlot do kaseciaka niechciałbym jednak robic pralki w akwarium i stad mój dylemat co do mocy falownika. Co byście poradzili?


Zakup sobie falownik Jebao http://erybka.pl/pol_m_Falowniki-34.html?filter_producer=1420820556&filter_select=filtruj...

Jest w nim regulacja przepływu,dzięki temu ustawisz sobie go według własnych wymagań ;)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie , ładnie ale cena powala na kolana... Powiedz mi bo widze ze w podpisie masz że używasz falownik JVP 100 jak to sie sprawuje? Raczej o czym takim myślałem sprzęt raczej ma spełniac funkcje jak już pisałem zrobic lekki ruch po piasku tylko nigdy nie widziałem takiego falownika na żywo i nie wiem czy taka siła przykładowo 2500L/h będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jakiego falownika użyc do akwarium 200 cm długie. Mam kaseciaka z pompa atman 2000L/h szukam jakiegos falownika aby "podgonił" mi kupska pod wlot do kaseciaka nie chciałbym jednak robic pralki w akwarium i stad mój dylemat co do mocy falownika. Co byście poradzili?


Na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Jak nie pokarzesz zbiornika z kamieniami to każdy podpowie RW bo one mają regulację od -do i zawsze znajdziesz twoje optimum bez względu na ilość i wielkość kamoli, a cisza będzie z tobą:D


Jak tylko opcja niskobudżetowa wchodzi w grę - to znika regulacja a pojawia się dżwięk i wibracje bombowca z II WŚ . :D czyli sławne na całym świecie jvp

Dziwnie też te l/h spadają:( bo najniższy bieg mojego Jebao WP25 ( nie wiem ile to l/h) ale taki bombowiec dwumotorowy jak jvp200 ( niby 5000l/h) nawet w połowie nie daje tej cyrkulacji wody co WP25 Ib -ten kopie doły w piachu a gówienka fruwają bez najmniejszego trudu więc teoretycznie powinien być odpowiednikiem jvp202 12000l/h ale tak daleko nie doszedłem i taki jeszcze jvp w szafce na dnie nie zalega. Leżą więc od jvp100 do 200:shock:

sorry ale to nie na temat piszemy;) zaraz nas pogonią i słusznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym podziękować kolegom: deccorativo i jacio przy budowie mojego kaseciaka.

Dziś nastąpił moment kulminacyjny i jego rozruch. Były małe perypetie przy rozruchu bloku purolite (wszystko zgodnie z instukcją kol. deccorativo i na podstawie elementów jakie podał. Problem polegał na odpowietrzeniu bloku. Jednak okazało się że pojemnik użyty do formatowania bloku był za płytki i to wszystko). Teraz tylko odczekam dwa dni i pomiary wody.

Jeszcze raz, dzięki koledzy.

post-16395-14695728057175_thumb.jpg

post-16395-14695728060097_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.