Skocz do zawartości

Filtr kasetowy do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Marku jak zrobisz ten skimmer nie ma znaczenia czy z gąbką czy z zasuwką czy bez niczego - byle było choć jedno wycięcie 5mm szerokości i głębokie na 1cm poniżej lustra w akwarium do komory pompy, jak natniesz głębiej np 2-3cm i dasz dwa magnesy to przesuwając ten zewnętrzny przesuwasz także ten w komorze pompy , wystarcza palcem przesuwać w górę lub w dól i masz regulację ale to jak każdy skimmer tylko zbiera film bakteryjny z powierzchni akwarium a cały film siedzi w komorze pompy i z niej nie wypływa, ale to nie daje klarowności wody. Klarowanie wody jak sam najlepiej wiesz robi węgiel, Boyd Chemi Pure, oraz żywice Purigen i Purolite dlatego w każdym moim projekcie kaseciaka jest miejsce na blok Purolite bo to 38zł/l i zawsze adsorbuje NO3 ( piszecie zwala NO3) i robi wodę kryształowo-kryształową - sam zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie braliśmy pod uwagę by zakładać od razu ?


O to za trudne co prawda wypiłem już kawę ale nie załapałem- możesz łopatologicznie:D


Nie zajarałem to pędzikiem do twojego tematu a tam ostatnio


Kolejna odsłona projektu.Spienione PCV na kaseciaka zamówione w Rybniku,oświetlenie zamówione,wkład filtra w postaci lawy wulkanicznej zamówione,akwarium jak pisałem zamówione,pompa obiegowa i do podmian już leży,tak więc jeszcze chwila i będziemy zalewać.


Nie ma projektu tylko chyba szwagier albo stolarz leży na szafce zamiast akwarium :shock: zupełnie nie podobny do awatara inmara:D więc to musi być szwagier:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do większego baniaka już dawno dorosłem ,nie jest to mój pierwszy akwa,natomiast pierwszy malawi od ok.roku.Niestety na razie warunki lokalowe nie pozwalają mi na większy, przynajmniej na razie.Ten skimer ma być wycięty w komorze pompy tak ? czy to ważne z której strony,i czy w jest on niezbędny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mors - tak wystarczy 1-2 nacięcia ok 5mm szerokie do komory pompy i by sięgały 1cm poniżej lustra wody w dowolnym miejscu byle nie pod wężem z pompy:D .


Marku moja teoria zwalania NO3 jest taka.

Oczywiście decydują 3 czynniki

- poziom NO3 w kranówie

- zarybienie/objętości wody w systemie czyli produkcja NO3

- z uwzględnieniem p1 przyjęta technika usuwania ( podmianki, deni, Purigen/Purolite, biopolimery)


W zależności od układu tych 3 czynników i przyjętej strategii podejmujemy działania w odpowiednim czasie.

Przykładowo:D


Jak mamy kranówę NO3 -20ppm i zakładamy od początku dorosłe przerybienie to podmianki są mało skuteczne albo muszą być częste i wielkie a poziom NO3 w baniaku i tak będzie stale b. wysoki.

Jak więc wybierzemy np TMBT który wiadomo że rusza nie szybciej jak po miesiącu to go możemy włożyć w baniak od razu na start by potem nie kubłować przez miesiąc dopóki polimer nie ruszy. Jak mamy kranówę z NO3 1ppm to nic nie musimy robić tylko czekać jak urośnie do 20ppm i wtedy decydować przy czym zostajemy a system podmianek będzie skuteczny. Każdy podejmuje decyzję sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko mi chodzi o cenę 20 zł różnicy między Racibórz a Rybnik .

Deccorativo u mnie w kranówie no3 na poziomie prawie 0 , po podmianie ok 30% w akwa ,nieco poniżej 20 , po ponad tygodniu utrzymuje się na poziomie 20 .akwa. mam ok. roku, ryb jest 15 sztuk i kilka maluchów.Czy w takim przypadku stosować blok absorbena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.