Skocz do zawartości

Obsada 480L


aro600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój pierwszy post na forum więc się przedstawie mam na imię Arek Akwarystyką zajmuję się i interesuje jakieś 20 lat w tej chwili mam akwarium z pielęgnicami SA, ale od zawsze podobały mi się ryby jeziora Malawi i Tanganika myślę nad zmianą obsady na Malawi akwarium które mam to 480l wymiary 160x50x60h wiem że takich wątków było sporo ale proszę o rade z doborem obsady, ryby które mi się podobają to:


Labidochromis spec. Hongi sweden


Pseudotropheus acei yellow tail


Labidochromis caeruleus


Nie wiem czy tak obsada pasowała by do siebie, od jakiegoś czasu studiuje forum i wydaje mi się że tak, ale wole się upewnić czy w takim akwarium oprócz tych ryb moge jeszcze dołożyć jakiś 4 gatunek? Jeśli tak to chciałbym coś w paski. Jeśli tak to co by tu pasowało??


ogólnie preferuje spokojniej usposobione ryby nie koniecznie demony agresji.

Czy ktoś może mi polecić jakąś hodowle ryb z południa Polski najlepiej woj. małopolskie lub podkarpackie jakie ilości kupić na początek.


z góry dzięki za pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może


Melanochromis Maigano



Obsada wyglądała by tak:



Labidochromis spec. Hongi sweden


Pseudotropheus acei yellow tail


Pseudotropheus Saulosi


Melanochromis Maigano



Tylko po ile sztuk kupić na początek?? patrzyłam na ceny w "Malawian" i "trochę" to wyjdzie:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ryby za to czystej wody nie żadne kundelki o które łatwo w zooologu. Nie musisz kupywać od razu wszystkich ale na przykład po jednym gatunku tym bardziej że zazwyczaj kupuje się po 10 sztuk młodych z których potem tworzy się haremy. Ewentualnie możesz zagadać z kolegami z forum może akurat będą mieli interesujące cię rybki do odstąpienia.

Przyjrzyj się jeszcze innym melanochromisom bo jak tak patrzę na twoją obsadę to zamiast maingano dałbym lepiej auratusa lub parallelusa.

Acei jest rybką stadną to dałbym większą ilość niż w pozostałych haremach. Z resztą poczekałbym jak się same ryby dobiorą ''może trafi ci się wielosamcowy układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odświeże temat:-) troche czasu minęło ale nie mialem możliwości działać wczesniej nadszedl czas na zmiany w moim akwarium. Zdecyduwalem sie na układ jak w poscie poprzednim.

Mam pyta ie czy kupowal ktos ryby od uzytkownika popularnego serwisu aukcyjnego na literę A...gro

O nicku kekson?


http://allegro.pl/show_user.php?uid=1456716


Proponowana przez Was hodowla robi wrażenie, ale ceny niestety też, a mysle ze na poczatek przygody z malawi nie musze miec super rasowych ryb. To i tak lepiej jak kupic w zoologu z akwarium z napisem

,,Pyszczaki mix,, a tylko takie mam u siebie w mieście. Tym bardziej ze wedlug sugesti powinienem kupic na poczatek po 10szt to w sumie kupe kasy....


Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też miałem problem jakie ryby, a przede wszystkim gdzie je kupić. Jestem z Rzeszowa i w pobliżu nic nie ma, tylko "pyszczaki mix". Zdecydowałem się na "Malawiana". Ryby przyjechały do mnie PKP porządnie zapakowane (po 5-8szt. w każdym woreczku) i w dobrej formie. Przesyłka kosztowała 40PLN. Porównując ceny Malawiana do np. Tan-Mal, to nie jest drogo, chociaż za całą obsadę robi się całkiem niezła sumka. Kontakt z Malawianem też w porządku. Dostałem jedną rybkę gratis i mały rabacik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziekuje za pomoc pewnie zakup zrobie jednak w w malawian dobry kontakt! Z hodowli ze Śląska nawet nie pofatygowli sie odpisac na @ pytalem o dostepnosc wybranych gatunków w malawian odpowiedz i porada w niecala godzinę


Wiec płaci sie również za jakość obslugi:-)


Sugerowali zakup po 8 ryb na poczatek i tak pewnie zrobie tylko chwilowo nie mają Pseudotropheus acei yellow tail najwyzej dokupie 2 rzutem:-)


Poniżej akwarium na 1 dzien przed poczatkiem zmian czyli kierunek malawi


Akwarium 480l 160x50x60h

Filtracja eheim 2228 + aquael turbo 1000

Podłoże piach do piaskownicy by obi

Ozdoby otoczaki + korzenie

Obsada pielęgnica szmaragdowa Hypselecara temporalis + niedobitki


Pielegnice szmaragdowe Hypselecara temporalis - YouTube




Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.