uwi Opublikowano 8 Lutego 2014 #1 Opublikowano 8 Lutego 2014 Witam Chciałem zapytać jaką obsadę byście zaproponowali w takim zestawieniu: Metriaclima callainos Aulonocara fire fish Pseudotropheus Acei Pseudotropheus saulosi zbiornik 150/40/40 Pozdrawiam -- dołączony post: Ok. Poczytałem trochę na forum i widzę że fire fish nie pasuje do reszty. Jednak żonie się podobają i tu pytanie, czy jakieś problemy w tym składzie mogą się pojawić?
Perez666 Opublikowano 9 Lutego 2014 #2 Opublikowano 9 Lutego 2014 Zostanie zajechany przez mbunę. A żonę uświadom, że z fire fish taka ryba jak z tipsów paznokcie.Ładnie wygląda ale to tylko plastik.
uwi Opublikowano 9 Lutego 2014 Autor #3 Opublikowano 9 Lutego 2014 A co z całą resztą nadają się do takiego akwa? W jakich ilościach? np. rdzawy zamiast fire fish?
matejk Opublikowano 9 Lutego 2014 #4 Opublikowano 9 Lutego 2014 Widzę że jesteś nowy na forum proponuję poczytać jeszcze trochę i się jeszcze poważnie zastanowić czego dokładnie chcesz.Jeśli chodzi o obsadę którą tutaj wymieniłeś to rdzawy pasuje pod względem żywieniowym lecz nie wiadomo czy znajdzie sobie miejsce w akwarium by samiec mógł się w pełni wybarwić (jedna z łagodnej mbuny).Acei też jest rybą nie zbyt agresywną ale znacznie odbiega od reszty swoimi gabarytami... http://forum.klub-malawi.pl/kazdego-cos-kolorowego-przykladowe-obsady-t13997.html może coś podsunie do myślenia Pozdrawiam
uwi Opublikowano 10 Lutego 2014 Autor #5 Opublikowano 10 Lutego 2014 Obsada będzie taka: Pseudotropheus Saulosi Pseudotropheus Acei ngara Metriaclima Callainos Iodotropheus sprengerae Myślę że będzie ok.
aarset Opublikowano 11 Lutego 2014 #6 Opublikowano 11 Lutego 2014 Obsada będzie taka: Pseudotropheus Saulosi Pseudotropheus Acei ngara Metriaclima Callainos Iodotropheus sprengerae Myślę że będzie ok. A ja zrezygnowałbym z acei. Ostatnio odłowiłem dwuletniego samca, który mierzył 18,5cm. Myślę, że do tego zbiornika trzy gatunki będą w sam raz, jakby na to nie spojrzeć, to ten zbiornik ma 240l.
uwi Opublikowano 11 Lutego 2014 Autor #7 Opublikowano 11 Lutego 2014 Witam wyczytałem że acei ngara do max 14-15 może dobić. Więc zostaje. W przyszłości zapewne zbiornik będzię jeszcze większy.
aarset Opublikowano 11 Lutego 2014 #8 Opublikowano 11 Lutego 2014 Witam wyczytałem że acei ngara do max 14-15 może dobić. Więc zostaje. W przyszłości zapewne zbiornik będzię jeszcze większy.No tak wyczytałeś, a ja piszę z własnego doświadczenia. Mam dwa zbiorniki z Pseudotropheus sp. acei, w tym jeden z odmianą Ngara i powiem, że samce o wielkości ponad osiemnaście centymetrów to nic nadzwyczajnego. No ale to Twoje ryby i Twoje akwarium. Powodzenia.
matejk Opublikowano 11 Lutego 2014 #9 Opublikowano 11 Lutego 2014 W takim razie nie wiem po co ten post,jak i tak zrobisz po swojemu zamiast posłuchać innych bardziej doświadczonych od samego siebie.Nie pisze tu o sobie ale jest tu wiele profesjonalnych malawistow co z własnego doświadczenia krok po kroku zdobywali wiedzę.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się