Jump to content

Bąbelki powietrza


JemioloSeba

Recommended Posts

Witam.

Zakładam nowy temat ponieważ po dogłębnym przeszukaniu forum nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Walczę z tym już kilka miesięcy i nie mogę sobie poradzić.

Jak widać na zdjęciu w wodzie ciągle unoszą się drobinki powietrza (tak mi się wydaje). Gdy się przyglądnę z bliska to widać jak wylatują do powierzchni wody i znikają (stąd sądzę, że to powietrze). Irytuje mnie to niezmiernie. Próbowałem waty w mechaniku (Aquael Turbo 2000), gęstej gąbki, waty w biologu itd. Myślałem nawet, że są to drobinki filmu bakteryjnego rozbijane poprzez ruch wody więc kupiłem skimer, ale to też nic nie zmieniło.

Dodam jeszcze, że nie używam żadnego napowietrzacza a jedynie wylot mechanika skierowany jest w stronę tafli. Czy borykał się ktoś z takim problemem?


f46u.jpg


Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Miałem podobną historię. U mnie bąbelki wytwarzał filtr wewnętrzny pomimo tego, że cały zanurzony był w wodzie. Takie zjawisko nazywa się kawitacją i jest dość powszechne np w silnikach łodzi podwodnych. Jeżeli możesz to oddaj na gwarancję swój filtr zewnętrzny, albo spróbuj zmniejszyć prędkość wody na wylocie. Generalnie na tym polega cały myk z kawitacją. Poniżej przyklejone info z Wikipedii:


Kawitacja – zjawisko fizyczne polegające na gwałtownej przemianie fazowej z fazy ciekłej w fazę gazową pod wpływem zmniejszenia ciśnienia. Jeżeli ciecz gwałtownie przyśpiesza zgodnie z zasadą zachowania energii, ciśnienie statyczne cieczy musi zmaleć. Dzieje się tak np. w wąskim otworze przelotowym zaworu albo na powierzchni śruby napędowej statku.

Link to comment
Share on other sites

Miałem podobną historię. U mnie bąbelki wytwarzał filtr wewnętrzny pomimo tego, że cały zanurzony był w wodzie. Takie zjawisko nazywa się kawitacją i jest dość powszechne np w silnikach łodzi podwodnych. Jeżeli możesz to oddaj na gwarancję swój filtr zewnętrzny,


Rozumiem, że chodzi o filtr wewnętrzny a nie zewnętrzny?

To miałoby sens, gdyż jak zauważyłem najwięcej bąbelków wylatuje właśnie z mechanika.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.