Skocz do zawartości

Nowy kubeł i dylemat Eheim Professionel 3 czy unimax 700


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Wiem że temat wałkowany od dawna , ale podejmę go... Postanowiłem wymienić swoje stare kubły na nowe ... Na celowniku znalazły się 2075 i unimax 700...


Dylemat duży bo biegają w tych samych cenach , na forach opisują ich wady i zalety , a człowiek chciał by kupić i wybrać jak najlepiej aby nie żałował .


2075 to sprawdzona konstrukcja , teraz nawet jest limitowana wersja z 5 letnią gwarancją ( ale nie wiem czy na wszystko . Ale ponoć profes. 3 mają swoje wady .


Unimax zaś polska sprawdzona konstrukcja , ale zdarza im sie przeciekać .... Więc co waszym zdaniem kupić za baniak ...

Opublikowano

Moje zdanie jest takie: mimo że Unimax to sprawdzony filtr profesjonalny wybrał bym Eheima. Jest to stara i dobra firma, to tak jakby porównać fiata do VW. Zastanowił bym się nad kupnem Unimaxa gdyby kosztował połowę wartości eheima. Wybór należy do Ciebie.

Opublikowano

Witam!

Dla porównania:


i


Ja w mojej 576L od ponad roku używam unimaxa 700 jako biologa i bardzo go sobie chwalę Główne zalety to: cicha praca - praktycznie niesłyszalny oraz jedna z największych pojemność na media filtracyjne). Jak dotąd śmiga bezawaryjnie.

Opublikowano

Kolego nie napisałeś do jakiego zbiornika ma być ten filterek.?

Ogólnie jeżeli jest to akwarium do 500l-600l wybrałbym eheima.

A z drugiej strony po co wydawać tyle pieniedzy (no chyba że masz na zbyciu). Równie dobrze możesz zakupić HW 303 za mniejsze pieniądze.

Popatrz na zużycie eheima i unimaxa. Wiem że unimax ma dużą pojemność na wkłady filtracyjne, ale musisz zadać sobie pytanie czy to będzie potrzebne i czy będzie wykorzystane.

Opublikowano

No i jak zwykle bywa zdania podzielone ... Co do Baniaka to jest 450L

Co do filtrów mam 2 Tetry tec ex 700 i 1200 , więc jak widać chińczyków już mam nawet tej lepszej jakości ... Ale z doświadczenia wiem , że tetry wylewają , a mam świeżo po remoncie pokój wiec nie chce remontu znowu ... I tak już 700 ochrzciła pokój wiadrem wody pod panele wiec szukam filtra nie zawodnego i na lata ,to też z żalem, ale tysiaka trzeba wydać .Z tanich rozwiązań się już wyleczyłem i tetry odsprzedam ...

A co filtrować filtr będzie miał, dodam że będzie to jedyny kubeł na tym baniaku .


Dla ułatwienia powiem czego oczekuje od filtra :

-aby nie ciekł

-cichej pracy

-dobrze filtrował

-dobrej wydajności w stosunku do pobieranej energii

-dostępności części zamiennych w niskiej cenie


WIec czekam na dalsze rady z waszej strony


A jeszcze jedno co możecie powiedzieć o filtrach narurowych ? Warto montować owaki przed kubłem? Jak tak to jaki wkład do owego filtra ? I co jaki czas trzeba by go wymienić ?

Oczywiście rozważam montaż owego filtra na dolocie filtra biologicznego.

Co jaki czas wówczas trzeba czyścić kubeł po montażu filtra narurowego ?

-- dołączony post:

Dzięki za podane poniżej linki ,ale ja je już wcześniej przeczytałem , w każdym jest opis filtra nowego . To jak opisywać samochód świeżo kupiony i mówić , że jest super dobry .

Liczę na rady osób używających dane filtry co najmniej od 2 lat , od takich co mogą coś powiedzieć o pracy filtra po jakimś czasie . Ja np. mogę powiedzieć dużo o Tetrach , znam ich konstrukcję od najmniejszej śrubeczki .


Co do recenzji 2075 to nie zgodzę się z tym iż zastosowanie pompki do odpowietrzenia filtra to dobry pomysł . Moim zdaniem Producenci montując te udogodnienie strzelili sobie w stopę . To jedno z najsłabszych ogniw filtra . Ja w tetrach nie używam tego , a dla bezpieczeństwa zalepiłem to silikonem .

A porównanie filtrów z VW czy fiatem hmmm ... Ja osobiście uważam że VW ( to nie jest dobry wybór - miałem 2 ) co do fiatów hmmmm miło wspominam malucha ... :)

Opublikowano

Zakładałem calkiem niedawno nowy baniak. Stanąłem oczywiście przed wyborem kubła.

Zawody wygrał Unimax. Wiele o filtrze powiedzieć nie mogę, na razie nie jest w ogóle obciążony.


Zalety (kolejność dowolna):

- przepływ

- jakość wykonania

- pojemność

- kółka na dole kubła!

- umiarkowany apatyt na energię

- niewielki hałas

- dzięki 4 wężom można lepiej wpłynąć na obieg wody w baniaku


Wady:

- przy składaniu trzeba zwracać uwagę na poprawny montaż głowicy

- działa jak każdy inny filtr :)

- z racji konstrukcji, przy otwieraniu upuszcza parę litrów wody

Opublikowano

Dziękuje wszystkim za wypowiedź ... Zdecydowałem dać szanse jeszcze Tetcze ... Oba naprawiłem , zainwestowałem w dobre wiadra i obadamy ..Ale nie zmienia to faktu że na święta zrobie sobie prezent w postaci nowego kubła i będzie to Eheim . Zaczynam inwestować w baniak więc kupie sprawdzoną i porządną firmę ...


A co do pre filtra przed kubłem czy ktoś sie może wypowiedzieć ... Zrobiłem se już taki ale mam pytanie jaki wkład sznurkowy wybrać ile mikronów ? w sklepach standard to 20 , ale czy on nie jest za mały ? Może 50 lub 100 ??? Prosił bym o radę w tej sprawie ...

Opublikowano
No i jak zwykle bywa zdania podzielone ... Co do Baniaka to jest 450L

Co do filtrów mam 2 Tetry tec ex 700 i 1200 , więc jak widać chińczyków już mam nawet tej lepszej jakości ... Ale z doświadczenia wiem , że tetry wylewają , a mam świeżo po remoncie pokój wiec nie chce remontu znowu ... I tak już 700 ochrzciła pokój wiadrem wody pod panele wiec szukam filtra nie zawodnego i na lata ,to też z żalem, ale tysiaka trzeba wydać .Z tanich rozwiązań się już wyleczyłem i tetry odsprzedam ...

A co filtrować filtr będzie miał, dodam że będzie to jedyny kubeł na tym baniaku .


Dla ułatwienia powiem czego oczekuje od filtra :

-aby nie ciekł

-cichej pracy

-dobrze filtrował

-dobrej wydajności w stosunku do pobieranej energii

-dostępności części zamiennych w niskiej cenie


WIec czekam na dalsze rady z waszej strony



HW303-mam 2 lata-niezawodnie! ale jesli nie chcesz chiniola to nie masz wyjścia(taki planuję mój nastepny filtr;))-FX5!!

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
    • Witam, posiadam sterownik od 2 lat  LedDimmer Pro V5 który mam podłączony do zasilacza 12V 45W i z dioda i samsung RGB od jakiegoś czasu dioda sterownika zaczęła migać z ledami przez chwilę się ustabilizuje i znów zaczyna migać wie może dlaczego tak się dzieje? 
    • @Dagmarina od siebie mogę polecić Tropical insect menu. Bardzo dobry pokarm moim zdaniem za rozsądne pieniądze.
    • Zamówiłem 2 kilo na próbę 😁
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.