Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Karmie swoje pyszczaki suchym pokarmem dla pielęgnic mbuna i chciałem karmić mrożoną ochtoką ale podobno jest nie dobra dla ryb i czym je najlepiej karmić? Żywą larwą komara, mrożonymi larwami wodzenia czy czym?

Opublikowano

Chodzi mi o yellowki i red redy...

Podobno potrzebuja spiruliny czy jakos tak a w jakich pokarmach ona jest i czym je karmic procz pokarmem w platkach, larwami komara i mrozonych larw?

Opublikowano
  ADIX7 napisał(a):
Podobno potrzebuja spiruliny czy jakos tak a w jakich pokarmach ona jest

Jak to w jakich. Spirulina to spirulina. Idziesz do zoologicznego i mówisz "Poproszę spirulinę np. z Tropicala" i tyle.

Opublikowano

NIE, nie powinieneś karmić ryb roślinożenych tłustymi robalami. Zadaj sobie trochę trudu i przeczytaj podstawowe informacje o żywieniu pielęgnic z podanych linków.

Opublikowano

Nie wiem czy wiesz ale takie "robale" tez powinny stanowic ich diete, mam jeszcze 1 pytanie czy jesli chodzi o pokarm suchy to wystarczy pokarm w platkach dla pielegnic mbuna Tropical i spirulina 36% Tropical nie mowiac o larwach itp. ?

--

Aha aczy ta spirulina ma miec te 36% czy lepiej normalna?

Opublikowano
  ADIX7 napisał(a):
Nie wiem czy wiesz ale takie "robale" tez powinny stanowic ich diete,

Jeżeli dajesz takie stwierdzenia to po co pytasz.

  ADIX7 napisał(a):
Aha aczy ta spirulina ma miec te 36% czy lepiej normalna?

Już wyżej ktoś napisała że spirulina 36%

  ADIX7 napisał(a):
nie mowiac o larwach itp

Co masz na myśli??

Opublikowano

"nie mowiac o larwach" czyli ze nie wspominajac o tym ze bede karmil je tez czasem larwami a po za tym mialem na mysli jakimi larwami karmic a nie czy mozna nimi karmic :P

Czy taka dieta bedzie ok?

1. Pokarm podstawowy dla p. Mbuna

2. Larwy mrożone np. Wodzenia czy czegos innego

3. Pokarm spyrulinowy

4. Pokarm podstawowy (1)

5. Żywe larwy komara

6. Pokarm spyrulinowy (3)

7. Ew. Godówka

Nie jest za malo urozmaicona dieta?

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.