Skocz do zawartości

Początkujacy prosi o porady


bajron1984

Rekomendowane odpowiedzi

A co do mechanika to nie zakrywałem go niczym tylko dziwią mnie fotki ludzi na których widać jak cały mechanik jest obudowany
Przeczytaj sobie jeszcze raz posty od 68-71,bo chyba się pogubiłeś w tym wszystkim.

pojemniki przekładałem warstewka waty akwarystycznej
Z tego co pisałeś wynika,że masz taki filtr,jeśli tak to powinieneś mieć gąbki w tej ramce,więc niepotrzebnie dawałeś dodatkową watę,wystarczyło założyć prefiltr na wlot rurki ssącej.

jednak te 10cm piachu to za dużo trochę grubo się wydaje
Bo ten styropian o grubości 3cm podnosi dodatkowo podłoże o te 3cm,wystarczyło dać 1cm styropianu.

czy muszę w ciągu dnia mieć włączone światło?
Nie musisz świecić cały dzień,możesz świecić od 15-21/22.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogo w tym temacie uraziłem to przepraszam:( mam kiepskie poczucie humoru.


A co do mechanika to nawet mi się podoba to ze go nie zakrywałem jak tak się patrzy na baniak to tak jak bu go tam nie było bynajmniej ja na niego uwagi nie zwracam:P nie wiem czy to normalne ale mimo ze w baniaku nie ma rybek to siedzie i się gapie na niego czy to normalne:confused: :cool:


A co do styropianu to w całej pile nie było o mniejszej grubości.Ale nawet fajnie wygląda taka grubość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem wątek i powiem jedno. Nowe wkłady do filtra, w dużej mierze nowa woda. Odczekaj 2-3 tygodnie zanim wpuścisz ryby. Cykl azotowy to nie takie chop siup a o zatrucie amoniakiem nie trudno i prawdopodobnie śnięcie ryb.


Czy to normalne, że gapisz się na akwarium bez rybek? Tak.

Ja też to robię :D Wydaje mi się, że nie tylko ja i Ty więc nie martw się.

Tylko co będzie jak wpuścisz ryby? 12h przed akwarium? Tak to wygląda.


Z tym zeolitem to tak nie wiem, czy dobrze, że napchałeś go do kubła.

Wystarczyła by ceramika i przed wlotem gąbka. Zeolit ma to do siebie, że niby zbiera NO3 ale do czasu. Jak przegapisz moment, zeolit zacznie oddawać do wody co zebrał. Węgiel wywal z kubła.

Zamiast zeolitu wystarczą podmiany wody, no chyba, że masz w kranie wysokie NO3. Ja na szczęście nie mam i to mnie cieszy.


Mechanik raczej 2000l\h i z drugiej strony jakiś falownik jak ktoś wcześniej napisał. 150cm długości to nie mało i zależny jak masz poukładane kamienie w akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.