Skocz do zawartości

Moje pierwsze MALAWI Proszę o radę.


krzysiek2301

Rekomendowane odpowiedzi

proponowałbym 15 do 20 ml na 100l. Ja do 200l dałem w pierwszym tygodniu 20ml i w drugim (w zasadzie po 5 dniach) 20ml, po 17 dniach NO2 miałem max i po 24dniach NO3 max.
Jeśli już koniecznie mocz to dałbym go jeszcze mniej, niestety to "produkt" o niezbyt stałych parametrach, zależny od tego co zjesz i co wypijesz ;) i co najważniejsze czy jesteś zdrowy czy chory. IMHO wolałbym zastosować czysty amoniak spożywczy. Gdzieś na forum ktoś podawał jakie proporcje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, to szkoda że cykl nie ruszył akwa działa już prawie od tygodnia.

No niestety ale to moja wina, że nie doczytałem.


Mam jeszcze jedno pytanie, czy jak dziś dodam trochę moczu a żona potem kupi mi bakterie w zoologicznym to nie zaszkodzi ich dodanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam jeszcze jedno pytanie, czy jak dziś dodam trochę moczu a żona potem kupi mi bakterie w zoologicznym to nie zaszkodzi ich dodanie?



Jeśli dziś nasikasz (pisząc kolokwialnie ;-) do akwarium, a Żona kupi preparat zawierający bakterię i pożywkę to ponownie dostarczysz do akwarium związki azotowe, które będą musiały ulec "rozkładowi" na mniej szkodliwe substancje. W tej sytuacji sugerowałbym zakup samych bakterii (bez pożywki) np. Prodibio Biodigest, żeby wspomóc rozwój bakterii przerabiających Twój mocz w NO3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowym plusem testów JBL jest to, że jak Ci się odczynniki skończą to nie musisz kupować całego Test-Set'a (z instrukcją, skalą barwną, fiolkami) tylko kupujesz same odczynniki, a ich cena jest o wiele niższa od całego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem taką walizę (JBL) we wrześniu -koniec. I obecnie tylko kupiłem uzupełnienie KH (19PLN) czyli już 4 m-ce, na początku testy intensywnie, obecnie raz na tydzień. A KH zeszło bo IMHO używanie go jest bez sensu przy stosowaniu sody oczyszczonej lub soli JBL-Malawi. Pokaże cie wynik z 21 a rzeczywisty jest taki jak GH czyli koło 12-14, ale to znajdziesz na forum -rozpuszczanie sody http://forum.klub-malawi.pl/rozpuszczanie-sody-t19923.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Koledzy nadszedł czas abym pokazał wam swoje akwarium.

Szkiełko jest w trakcie dojrzewania, dziś zgodnie z waszą radą dodałem preparat wspomagający dojrzewanie. Trochę się wszystko opóźniło z powodu mojej kontuzji, ale żona okazałą dobre serce i pomogła mi sfinalizować zalewanie akwarium. Za około tydzień planuje dać 2-3 rybki startowe i dolać resztę preparatu. Liczę na waszą dalszą pomoc i opinie. Ps. nigdy nie lubiłem portali społecznościowych ale forum klub-malawi wciąga i to ostro!!:eek:

post-13076-1469571356897_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.