Skocz do zawartości

Moje pierwsze MALAWI Proszę o radę.


krzysiek2301

Rekomendowane odpowiedzi

powiedział, że śmiało mogę wpuszczać ,,metriaclim msobo magunga,, i to w liczbie 12 szt. a potem jak podrosną to sobie przebiorę. ;) ,,jak wcześniej się samce nie powybijają


To się nie może udać.....

Jeśli masz możliwość to proponuję zmienić sklep, bo temu sprzedawcy na pewno nie zależy na rybach i na zadowoleniu kupującego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdemu sprzedawcy zależy na sprzedaży. Gdzie szeregowy pracownik z zamiłowaniem do akwarystyki potrafi powiedzieć prawdę jak nikt nie widzi, bo inaczej może pracę stracić. Inni aby sprzedać i niech się dzieje wola boska.

Od tego mamy fora gdzie ludzie przestrzegają przed praktyką sprzedawców i w tedy idziemy do sklepu na dwa razy. Raz zobaczyć co się nam podoba, potem tup tup do domku i sprawdzenie w internecie czy faktycznie zakup będzie trafiony. Potem drugi raz po zakupy.

Inni trafiają na fora już po zakupach i szukają pomocy co z tym fantem zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie wczoraj podłączyłem oświetleni (moduły led) i wygląda to bardzo fajnie. Teraz muszę kupić testy do wody i pomierzyć parametry, baniak dojrzewa od dwóch dni. ;) Chciałem się was jeszcze zapytać czy może kupić jakiś preparat który wspomaga rozwój bakterii, jeżeli tak to jaki?


Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ruszył cykl azotowy w akwarium powinieneś użyć jakiegoś preparatu z pożywką np. Sera Nitrivec lub Tetra Bactozym. Ewentualnie jeśli pożywkę zapewnisz we własnym zakresie (np. uryna lub trochę pokarmu, żeby się zaczął rozkładać) to wtedy dobrym i sprawdzonym środkiem na przyspieszenie dojrzewania są bakterie w ampułkach Biodigest firmy Prodibio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ruszył cykl azotowy w akwarium powinieneś użyć jakiegoś preparatu z pożywką np. Sera Nitrivec lub Tetra Bactozym. Ewentualnie jeśli pożywkę zapewnisz we własnym zakresie (np. uryna lub trochę pokarmu, żeby się zaczął rozkładać) to wtedy dobrym i sprawdzonym środkiem na przyspieszenie dojrzewania są bakterie w ampułkach Biodigest firmy Prodibio.


Dzięki kolego, jeszcze dziś spróbuje kupić któryś z proponowanych preparatów.

Właśnie orientowałem się w cenie testów ich ceny to masakrrrra, szczególnie jbl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dodanie bakterii mi się trochę opóźnia, ponieważ chwilowo jestem uziemiony w domu doznałem urazu ,,zerwanie ścięgna achillesa,, więc dalsza praca przy dobrym starcie mojego akwa będzie trwałą trochę dłużej. Mam pytanie czy jeżeli trochę później dodam bakterii czy coś złego się stanie. Narazie baniak chodzi od prawie tygodnia, woda jest czysta nic nie widać poza małymi białymi plamkami na kamieniach.


Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nic złego się nie dzieje - po prostu nie ruszy cykl azotowy i w konsekwencji będziesz musiał trochę dłużej poczekać zanim wpuścisz ryby do akwarium :-)

Tak dla ścisłości na początkowym etapie startu akwarium nie tyle chodzi o dostarczenie bakterii, lecz o "pożywkę", co umożliwi rozwój "pożytecznych" bakterii. Pożywką może być niewielki kawałek surowego mięsa, tzw. rybki startowe, czy też kilkanaście mililitrów własnego moczu (tylko nie przesadź bo później będziesz walczył z wysokim stężeniem NO2 i NO3 ;-).

Ewentualne wspomożenie dojrzewania złoża biologicznego to dostarczenie do akwarium "pożytecznych" bakterii, które będą przerabiały szkodliwe związki azotowe w NO3, ale to już kolejny etap :-)

Życzę powrotu do zdrowia z nogą i udanego startu cyklu azotowego w akwarium :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.