Skocz do zawartości

biały nalot na bokach, czerwone plamki - Saulosi


tregon

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

dziś zauważyłem że niektóre rybki mają jakiś szarawy nalot na bokach. nie jest tego dużo, ale nie wygląda to na jakieś duże skupiska, tylko taki delikatny kożuszek


po drugie dwie ryby mają jakieś krwawe plamy na bokach - nie zauważyłem żeby jakoś dziwnie się zachowywały


od początku jak mam akwarium nie wpuszczałem nic nowego, karmię sprawdzonymi pokarmami, nic nowego im ostatnio nie dawałem, żadnych eksperymentów


dodam, że rybki ostatnio normalnie podchodziły do tarła i to dość skutecznie, chyba że drugie akwarium gdzie wpuściłem kotne samice i w tamtym coś jest nie tak, ale tam są maluszki i jakoś nie zauważyłęm, aby z nimi było coś nie w porządku


jak mi się uda zrobię zdjęcia


Robert


Uzupełnij post o dane wymagane w tym dziale.

--

akwarium 112 l - skład 6 saulosi

podmiana wody - 1x w tygodniu po ok 20 litrów

filtracja - filtr wewnętrzny Eheim 2403

temp wody ok.30 stopni (dziś zmniejszyłem o jeden stopień na termo)


karmienie - JBL Spirulina, Tropical Vitality&Color, Hikari Chichild Gold, mrożonka Solowiec


dziś zrobiłem sprzątanie i przy okazji testy wody:

ph - 7,5 - 7,6 - więc za nisko

NO2 - 0,0

GH- 15

KH-13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30st hm ..cały czas trzymasz ryby w takiej temperaturze czy to jakieś próby leczenia? Powinny być trzymane w 24-26stopniach.Ph faktycznie masz niskie, podejrzewam że na dłuższą metę może to prowadzić do większej podatności na choroby. Te ryby walczą ze sobą i czasem naprawdę dość ostro więc brakujące łuski u słabszych samców to niestety norma.Naprawdę złe warunki będą utrudniały gojenie się ran, ale żeby aż wdała się pleśniawka musi być z tym akwarium bardzo źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poobserwowałem dziś ryby - zachowują się normalnie, normalnie jedzą


co do temperatury to jakoś mi się tak ostatnio utrzymywała na poziomie 28 st, ale może to że kaloryfery grzeją to dlatego - jutro zmniejszę termostat znowu


co do pleniawki - to nie wiem czy to jest to i dlaczego ewentualnie się to zrobiło - starm się utrzymywać akwarium w czystości, i jak do tej pory nie miałem żadnych objawów choroby ryb


acha - niebeiski samiec jest bez objawów, tylko same żółte - zarówno niewybarwione samce jak i samice - może on po porstu je tak mocno gania,


co do tego białego nalotu - to jest jakby posiwata na boku ryby, a nie widoczna pleśń, jak np. na serach plesniowych (nie wiem czy dobrze to opisałem) i widać to jedynie pod kątem jak sie patrzy na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temp. obniżyłem na 27-28 stopni , biotopol podałem od razu, rybki obeserwuję zachowują się normalnie


zmieniłem deszczownię na końcówkę do napowietrzania i teraz więcej napowietrzam


obserwowałem samca i u niego takich zmian nie widać ... czerwone boki u jednej z rybek przygasły, a niektóre mają jakby ubytki pojedynczych łusek


jutro zrobię jeszcze podmianę większej ilości wody - bo zauważyłem pływające drobinki i nie wygląda to na piach ani na drobinki pokarmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczerpnięte z forumowego FAQ:


Literatura podaje że 1 łyżeczka sody w 100l wody podnosi twardość węglanową o jeden stopień niemiecki(n). W praktyce najwygodniej jest stosować sodę w następujący sposób: rozpuścić łyżeczkę sody w niewielkiej ilości wody i po wlaniu do akwarium odczekać chwilę aż się wymiesza po czym skontrolować parametry i ew. powtórzyć do chwili osiągnięcia założonych wartości pH/KH. Zalecane jest stosowanie sody po podmianie wody i w ustabilizowanym akwarium, ze względu na tendencję do uwalniania się amoniaku z jonów amonowych przy zmianie środowiska na bardziej alkaliczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.