Jump to content

200l ilość oraz ułożenie kamieni


Recommended Posts

Wczoraj urządziłem akwarium i zastanawiam się czy nie za dużo dałem kamieni chodzi mi głównie o powierzchnię dna. Czy nie zostawiłem zbyt mało wolnej przestrzeni przy dnie. Wszelkie sugestie względem ułożenia "gruzu" także mile widziane gdyż to początek mojej przygody z tym biotopem.

post-12850-14695713424866_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Na początku zastrzegam, że wszystko jest oczywiście kwestią gustu, ale moim skromnym zdaniem:

- łączenie różnych rodzajów kamieni o różnych barwach nie jest najlepszym rozwiązaniem,

- trochę za płasko jeśli chodzi o dekoracje kamienne - przydałby się co najmniej jakiś jeden większy (szerszy i wyższy) kamień, który sięgałby mniej więcej do 2/3 wysokości akwarium,

- jeśli planujesz jakiś sprzęt w środku tzn. filtr wewnętrzny i grzałkę to ciężko Ci będzie go zamaskować (z tego co widzę to w akwa masz zamontowany kubełek i termometr chyba, że jest coś więcej za tłem ;-)


Reasumując, ja zostawiłbym środek z tych ciemnych kamieni bo są tak ułożone, że fajnie to wygląda, zlikwidowałbym wapień filipiński w ogóle i po prawej stronie wrzucił dużą jedną skałkę z tego ciemnego kamienia, a lewą stronę akwarium zostawił całkiem pustą.

Link to comment
Share on other sites

A ja bym wywalił tło strukturalne bo i tak ci sporo zajmuje miejsca w akwa, a w to miejsce zrobił tło zewnętrzne np. ze styropianu wypalonego nitro i pomalowaniu na czarno- fajny efekt i masz w środku więcej miejsca, też mam taki litraż i wiem co piszę.

Link to comment
Share on other sites

A ja bym wywalił tło strukturalne.


Twoje argumenty są niewątpliwie racjonalne, ale nie wydaje mi się, żeby Kolega uwzględnił taką radę. IMHO to tło wygląda bardzo fajnie i na tym etapie szkoda by go było się pozbywać, choć tak jak napisałeś są to dodatkowe centrymetry, które zostaną rybkom zabrane na aranżację zbiornika.

Link to comment
Share on other sites

dzięki za wszystkie rady. Wapień filipiński faktycznie wywalę bo jakoś tak napaćkane. W jego miejsce poszukam jakiegoś "głazu" w podobnej kolorystyce jak łupek. Usunięcie tła mi się nie bardzo podoba gdyż (są gusta i guściki) nie lubię odsłoniętej tylnej szyby nie zależie od koloru tła za nią. Takie przyzwyczajenie bo w roślinniaku miałem cały trzeci plan zarośnięty roślinami. Poza tym za tłem jest grzałka. Planowana obsada to pyszczaki saulosi 2+6 więc myślę, że wielkiego ścisku nie będzie. Z lewą stroną pustą będzie kłopot bo mam tam wlot od kubła i chciałbym, żeby pozostał zamaskowany. Po prawej za kamieniem będzie cyrkulator aquael 1500.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli tylko się zmieści to czemu nie. Wg mnie pytanie nie ma specjalnie sensu bo to absolutnie kwestia gustu właściciela zbiornika i ile osób tyle dostaniesz odpowiedzi. Zapewnić rybom kryjówki vs. miejsce do pływania a sobie w miarę wygodny dostęp przy podmianach i odmulaniu, reszta jest zupełnie dowolna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.