Skocz do zawartości

Pierwsze Malawi ~375


RaV777

Rekomendowane odpowiedzi

Uzupełniając to co kolega eljot12 napisał, IMHO nawet gdy uda Ci się zachować układ wielosamcowy w przypadku msobo to wcale nie będzie oznaczało, że oprócz samca alfa pozostałe samce msobo obiorą rewiry. Może być tak również, że po pewnym czasie dominant zostanie zdetronizowany i inny samiec obejmie przewodnictwo w haremie. Tak jak napisałem w poprzednim poście - doprowadź ilość ryb do planowanego układu i niech się dzieje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Metriaclima msobo magunga moim zdaniem to jedna z ciekawszych i piekniejszych pysi z mbuny. Mam w 375l 1+3 msobo WF (jestem nimi zajarany xD) poczatkowo 1+4 ,ale wkradl mi sie bloat i zdechl samiec i samica - dokupilem samca WF .


Post_Mortem po zazegnaniu choroby samice zaczely zachowywac sie podobnie jak u ciebie. Bylo bardzo groznie. Na szczescie mialem wiecej wolnego czasu wiec obserwowalem baniak . Wpadlem na pomysl zeby odlawiac samice do podwieszanych kotnikow.Na poczatku odlowilem 1 samice do podwieszanego. Zostaly 2 samice ktore dalej ostro walczyly ze soba.

Odlowilem nastepna samice do 2 kotnika i ustawilem obok siebie ( atakowaly sie pol dnia przez siatke xD ). Po 2 tygodniach samica ktora zostala ze samcem juz nosila ikre. Odlowilem ja do kotnika i wypuscilem dwie samice ktore byly w izolatce .

Sytuacja prawie zostala opanowana , zastanawialem sie co bedzie z samica ktora wroci po wypuszczeniu mlodziezy. Na szczescie 3 samica dolaczyla do reszty i jest wszystko ok.

Dlatego jesli piszesz ze msobo sa nieprzwidywalne to zgodze sie bo to jest wlasnie to co mnie urzeklo w tych rybach ( charakter oraz uroda )

Razem z M. msobo w moim baniaku plywa M. fainzilberi , M. kawanga oraz P. demasoni takze mysle ze 1+3 mozesz smialo wpuscic do swojego baniaka , nie wiem jak sytuacja wyglada z wiekszym ukladem ale ja bym zaryzykowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.