Skocz do zawartości

draco777

Użytkownik
  • Postów

    21
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez draco777

  1. W pierwszej odsłonie zdecydowanie lepiej to wyglądało, i również osobiście proponuje większe bryły bo generalnie łupki bardzo ciężko się układa sam posiadam i też będę robił wymianę na bryły.
  2. draco777

    1 ROK

    Niebawem łupki i wapień zostanie usunięty z baniaka a zastąpi go czerwony piaskowiec pod kolor tła. W końcu znalazłem troszkę czasu i udało się zakupić piaskowiec w kształcie brył.
  3. draco777

    1 ROK

    Pojemność: 375l Wymiar:y 150/50/50 Filtracja: Eheim 2228, Atman AT 203 Oświetlenieower + Aqua Glo 2x40 W (dzienne), 10 niebieskich diód (nocne) Podłoże: piasek kwarcowy Dekoracje: tło z czerwonego piaskowca, łupki i wapień Obsada: Melanochromis cyaneorhabdos (maingano) - 3 szt, Labidochromis caeruleus "yellow" - 5 szt, Pseudotropheus Acei - 7 szt, Plecostomus - 2 szt
  4. Wybrałęm Ps. Acei 6 szt. dzięki za pomoc. Polecam acei bardzo ładne pysie narazie są małe, ale pewnie z czasem będą jeszcze piękniejsze. pzdr.
  5. Witam, Mam w obsadzie 7 szt yellow i 5 szt Maingano wszyskie średnio o wilekości 3-5 cm. Co by do tego dołożyć i ile sztuk aby nie przesadzić z ilością ryb ?? Myślałem o 5, 6 szt Pseudotropheus saulosi lub Cynotilapia afra (axelrodi) przy czym podobno afry sa agresywne i jeśli chodzi o samice są nie ciekawie wybarwione takie szare. Jestem otwarty również na inne propozycje. pzdr.
  6. Fajny baniak na 10, mnie przydałby się ten czerwony piaskowiec idealnie pasowałby do mojego tła ;) pzdr.
  7. Pojemność: 375l Wymiar:y 150/50/50 Filtracja: Eheim 2228, Atman AT 203 Oświetlenie:Power + Aqua Glo 2x40 W (dzienne), 10 niebieskich diód (nocne) Podłoże: piasek kwarcowy Dekoracje: tło z czerwonego piaskowca, łupki i wapień Obsada: Melanochromis cyaneorhabdos (maingano) - 5 szt, Labidochromis caeruleus "yellow" - 6 szt, Cynotilapia afra (pulpican) - 2 szt, Pseudotropheus Acei - 6 szt, Plecostomus - 2 szt
  8. draco777

    Pierwsze Malwi

    Dzięki wszystkim za dobre rady napewno z czasem będe zmieniać i dodawać cos do baniaka, zgadzam się że kryjówek przydałoby się więcej będe musial coś wymyśleć. Pysków jest w sumie 13 szt. ale większość jest mała dlatego z czasem jak urosnom będzie wydaje mi się w sam raz. Przy wymianie mam zamiar dokupić jeszcze jednego samca yellow i glonojada aby się zamknąć w 15 szt. Może ktoś mi doradzi jaki gatunek glonojada byłby dobry do malawi moje ph wody to 8.0 ?
  9. draco777

    Pierwsze Malwi

    Jest to mój pierwszy baniak w życiu i wyszedł mi jak widać na zdjęciu nie wiem jak innym, ale mnie się podoba:), co do obsady zostanie zmieniona mianowicie Pseudotropheus socolofi i Red Red zostanie zamienione na afre. Także czekam na komentarze pzdr.
  10. draco777

    Pierwsze Malwi

    Pojemność: 375l Wymiar:y 150/50/50 Filtracja: Eheim 2228, Atman AT 203 Oświetlenie: narazie zwykłe świetlówki 2x36 (dzienne), 10 niebieskich diód (nocne) Podłoże: piasek kwarcowy Dekoracje: tło z czerwonego piaskowca, łupki i wapień Obsada: Cynotilapia afra,Melanochromis cyaneorhabdos (maingano) - 4 szt, Labidochromis caeruleus "yellow" - 5 szt, Cynotilapia afra (axelrodi) - 2 szt Pseudotropheus socolofi- 1szt, Red Red - 1 szt
  11. Witam, Sprzęcik testuję już ok. 2,5 miesiąca narazię jestem zadowolony z zakupu, jeśli chodzi o Eheim'a mogę powiedzieć, że jest cichy montaż prosty wszystko jest w zestawie nie wiem czy we wszystkich filtrach zew. jest tak samo, ale dla mnie minusem było przy pierwszym podłączeniu brak zassania wody musiałem wypełnić filtr i rurki wodą na full, aby pociągnoł i zaczoł działać no ale to tylko zabieg przy pierwszym uruchomieniu także należy przed założeniem pamiętać o tym zabiegu , 2 minus to nie zasysa wszystkich odchodów tak dobrze jak Atman 203. Co prawda jeśli chodzi o przepływ Ataman jest prawie 2x mocniejszy od Eheim'a i sciąga mi do komina ładnie większość odchodów i piasek jest czyściutki. Należy też uwzględnić, że jeśli chcemy mieć bąbelki i dobrze napowierzać akwa Atmanem to trzeba się liczyć jak dla mnie z zmożonym hałasem w pokoju oczywiście można zrezygnować z tego napowietrzania i będzie cichutko lecz jest to tylko kwestia gustu i przyzwyczajenia. Co do grzałki jest dookładna i stabilna spokojnie wystarcza do mojego akwa o poj. 375 l. Podsumowując jak narazie mogę spokojnie polecić każdemy taki zestaw Pozdrawiam.
  12. Obsada już się uzbierała w postaci następującej - Melanochromis cyaneorhabdos - maingano - 4 szt (1 samiec ok 5 cm i mam nadzieje 3 młode samice) - Labidochromis caeruleus "yellow" - 5 szt (chyba wszystkie samice bo mają tylko czarną płętwę grzbietową) - Cynotilapia afra (axelrodi) - 2 szt (1 samiec + 1 samica) - Ps. Socolofi - 1 szt (1 samiec miała być afra ale pomyliło mi się bo są podobne zostanie wymieniony na afre) - Red Red - 1 szt (chyba go wymienie na afre) Wiem, że troszkę się namieszało z socolofi i red red ale będzie trzeba to wymienić aczkolwiek już żyją w moim akwa 2 miesiące i nie ma żadnych bujek przyjaźnią się z całą resztą. Problem stanowią yellow'ki bo duży maingano strasznie je przegania jakoś ich nie lubi nie wiem czemu ?
  13. Myślałem o jednej sztuce Maingano bo obawiam się, że 2 haremy agresorów to za dużo ale jeśli uważacie, że w niczym to nie przeszkadza no i ilość rybek też odpowiednia to można zrobic również Maingano (1 samiec + 4 samice) no ale czekam na opinie.
  14. Witam, Jako, że jestem początkujący proszę o radę mam akwa 150x50x50, 2 filtry (zew Eheim 2228 i wew Atman 203, grzałka atman 300W) troszkę się już naczytałem o gatunkach ale nie spotkałme jeszcze obsady typu: - Melanochromis cyaneorhabdos - maingano - 1 szt (samica lub samiec) - Labidochromis caeruleus "yellow" - (1 samiec + 4 samice) - Cynotilapia afra (axelrodi) - 5 szt (1 samiec + 4 samice) - Pseudotropheus saulosi - 5 szt (1 samiec + 4 samice) Czy taki zestaw mógłby być i czy ilość rybek na taki baniak jest w miare odpowiednia, wydaje mi się prócz mięsożernego yellow'a, że nie jest źle ale może się myle (nie popadając w paranoje z mega odpowiednią dietą dla każdego gatunku, bo szczerze nigdy nie będzie idealna można sobie tak mi się wydaje poradzić). O afrze czytałem różne opinie jedni piszą, że jest bardzo agresywna inni że średnio, a jeszcze inni, że ryby chodowane w niewoli nie posiadają już takiego instynktu jak z odłowu i można je mieszać więc już sam nie wiem . Natomiast Maingo - średnio agresywna jeśli będe posiadał 1 szt śmiało moge trzymać. Natomiast nie wiem jak poradzi sobie łagodny saulosi ? Proszę o wasze opinie. pzdr. i z góry dzięki.
  15. Dzięki wszystkim za porady zamówiłem jednak Eheima 2228 (biolog) + Atman 203 (mechanik) i pozatym grzałke Atmana 300W. Zobaczymy jak będzie się to sprawowało mam nadzieje, że dokonałem dobrego wyboru ale to już sam się przekonam jak będę mógł powiedzieć coś więcej na temat wybranego przezemnie sprzętu to napisze pozdrawiam wszystkich.
  16. Cześć, Czytałem różne opinie o podstawce pod akwa i są stwierdzenia, że taka podstawka jest w zupełnośći bezpieczna. Osobiście kupiłem już taką plastikową podstawkę z tymi cylindrami do akwa 150x50x50 i zastanawiam się czy ona wystarczy do takiego akwa, czy może np do środka włożyc jeszcze styropian 1 cm i dopiero na to akwa czy może już ktoś tak robił ? czy lepiej nie kombinować i wstawić akwa tak jak zaleca producent bezpośrednio do podstawki ? Z góry dzięki za rady pzdr.
  17. Cześć, Mineło już sporo czasu od tego posta więc zapytam jak sprawuje Ci się podstawka, bo piszecie że jest bezpieczna ja mam też już taką ale do akwa 150x50x50 i zastanawiam się czy on wystarczy do takiego akwa czy może np do środka włożyc jeszcze styropian 1 cm ?
  18. Im więcej czytam tym większy mętlik w głowie, ale zdecydowanie odrzuciłem już raczej Unimaxa i Fluvala, co do Fluvala każdy potwierdza mi opinie o ciężkiej dostępności części i słabego wywiązywania się z gwarancji przez dystrybutora tych filtrów czeka się tygodniami :/ okresy oczekiwania sięgają nawet do miesiąca jakaś pomyłka według mnie a tyle kasy sobie rzyczą za to. Rozmawiałem z gościem w akwarystycznym polecał mi penplaxa no i Eheim'a czy słyszał może ktoś coś o penplaxach ? Osobiście oglądałem ten filtr i jest wykonany estetycznie ale nie wiem jak z jego działaniem podobno słabe wkłady (ale wiadomo można sobie kupić lepsze) co to za wynalazek czy może ktoś coś wie ?
  19. A jak z serwisem gwarancyjnym Eheim'ów, czy są z tym jakieś problemy czy generalnie są na tyle dobre, że w okresie gwarancyjnym raczej nie ulegają awarii ?
  20. Witam, zakładam baniak o pojemności 375 L (150x50x50) jako, że jestem początkującym malawistą szukam w miarę dobrego filtru zewnętrznego. Czytałem dużo postów dotyczących tego tematu i wiadomo każdy chwali swoje, mój portfel jest ograniczony max wydatek to 600 zł jaki mogę przeznaczyć na filtr. Podam moje propozycje i proszę o radę co mam wybrać bo mam mętlik w głowie: - Eheim 2226 Profesional (chyba, że ktoś ma lepszą propozycję co do modelu filtra, ogólnie podobno są to jedne z najlepszych filtrów mają najlepsze wkłady filtracyjne, są ciche, ich główną wadą jest mała przepustowość ale to można przeżyć nie wiem jednak jak się ma sprawa z gwarancją i czasami realizacji w czasie trwania gwarancji, czy są z tym jakieś problemy, może ktoś zna jakieś wady tych filtrów prócz tego co wymieniłem i się z nimi podzieli ???) - Fluval 405 (podobno głośne filtry długo się odpowietrzają, problemu z uszczelkami, serwisowanie na gwarancji producenta nie najlepsze opinie długie czasy oczekiwania jeśli chodzi o wymianę lub naprawę części na gwarancji od 5 dni do 14 nie wiem czy to prawda ale tak słyszałem, na giełdzie akwarystycznej nikt nie handluje i niechce handlować tymi filtrami co daje mi też dużo do myślenia ???) - Unimax 500 (ciche filtry w miare bezawaryjne ale szybko tracą na wydajności bo juz po miesiącu ich wydajność spada podobno o połowę a to mi się nie podoba najbardziej, ponoć nie ma za to problemów z częściami i serwisem gwarancyjnym czas realizacji od momentu otrzymania częsci 24 h.) Pozostałe filtry jakie znam np. Tetra, JBL Crystal i inne raczej odpadają za dużo wad tych filtrów przedstawili forumowicze chyba, że ktoś bardzo ładnie mnie do swojego zachęci Z góry dziękuje i pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.