Jump to content

Pierwsze Malwi

draco777
 Share


Pojemność: 375l Wymiar:y 150/50/50 Filtracja: Eheim 2228, Atman AT 203 Oświetlenie: narazie zwykłe świetlówki 2x36 (dzienne), 10 niebieskich diód (nocne) Podłoże: piasek kwarcowy Dekoracje: tło z czerwonego piaskowca, łupki i wapień Obsada: Cynotilapia afra,Melanochromis cyaneorhabdos (maingano) - 4 szt, Labidochromis caeruleus "yellow" - 5 szt, Cynotilapia afra (axelrodi) - 2 szt Pseudotropheus socolofi- 1szt, Red Red - 1 szt


From the category:

Akwaria

· 3,306 images
  • 3,306 images
  • 6,761 image comments

 Share


Recommended Comments

Jest to mój pierwszy baniak w życiu i wyszedł mi jak widać na zdjęciu nie wiem jak innym, ale mnie się podoba:), co do obsady zostanie zmieniona mianowicie Pseudotropheus socolofi i Red Red zostanie zamienione na afre. Także czekam na komentarze pzdr.

Link to comment

podoba mi sie tlo ...co do reszty malo kryjowek, moze dolozysz czerwony piaskowiec pod kolor tla a wyciagniesz reszte kamieni no i dokupic rybek -socolofi, red red, albo tak jak napisales pozbyc sie tych gatunkow i dokupic pozostalych zielsko... i tak wyjdzie pozdrawiam ,milej przygody z malawi :)

Link to comment

Źle nie jest - masz dobrą bazę (=tło) by dalej upiększać baniak. Łupki to imho bardzo niewdzieczna skała do dekoracji podłoża - plytki łupków wyglądają imho b. nienaturalnie (wierz mi, sam przerabiałem to u siebie) i trudno je ułożyć. Dlatego ja bym je wywalił, podobnie jak ten wapień na środku i poszukał skał zbliżonych fakturą i charakterem oraz kolorem do tła. Za jakiś czas glon Ci to wszystko ładnie pokryje i będzie mniodzio. Tylko wrzuć kilka dużych kamieni, ułóż jakąś ścieżkę i zobaczysz - akwa zmieni się na korzyść. pozdrawiam

Link to comment

Dzięki wszystkim za dobre rady napewno z czasem będe zmieniać i dodawać cos do baniaka, zgadzam się że kryjówek przydałoby się więcej będe musial coś wymyśleć. Pysków jest w sumie 13 szt. ale większość jest mała dlatego z czasem jak urosnom będzie wydaje mi się w sam raz. Przy wymianie mam zamiar dokupić jeszcze jednego samca yellow i glonojada aby się zamknąć w 15 szt. Może ktoś mi doradzi jaki gatunek glonojada byłby dobry do malawi moje ph wody to 8.0 ?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.