Dzieki aqua skalar za zrozumienie:)
W okolicach NS ciężko o jakieś fajne kamienie w rzece czy gdzieś indziej natomiast uważam ze wcale nie przepłaciłem. Na składzie miałem idealne kamulce właśnie takie jakie szukałem i wszystko w jednym miejscu nic tylko przegrzebki robić No ale teraz w środku zimy trudno żebym chodził gdzieś i wygrzebywał z brzegu rzeki...Do 100l to na wiosnę gdzieś znajdę fajne ale do mojeje 720l ciężko by było a ze mam teraz dużo wolnego czasu to chciałem jeszcze teraz założyć małe co nieco:D
Tak z czystej ciekawości zapytałem:) Ja swoje kamyczki tj. serpentynit kopiłem za 55zl za 100kg!! wiec mała różnica w porównaniu do ADA MANTEN STONE:)
Planuje zrobić jakiś ładny kotnik jakieś 100l i taka wenę twórcza miałem przeglądając strony www. ;p
Zmienie troszkę temat aczkolwiek nadal dotyczący kamieni:) Zastanawiam się czy jest szans dostać gdzieś ADA MANTEN STONE w normalnej cenie bo ceny w necie są horrendalne w stosunku do wielkości kamulców...
Witam.Szybciutko się podepnę pod temat:) Narazie kotnik 80l jest w budowie wiec jeszcze parę chwil upłynie aż się pojawi a mam kilka inkubujących samiczek:) Otóż zastanawiam się czy mógłbym jedna z samic wpuścić do takiego plastikowego kojca który umieściłbym w ogólnym akwarium. Czy tak się w ogole praktykuje, miało by to możliwość powodzenia? Czy zostawic to naturze do czasu jak już będę miał mały kotnik.
Duuzo obserwuje:) narazie każdy ma swój własny kąt, własną skale i norkę. Przeganiają się tylko od czasu do czasu. Wszystkie są podobnej wielkości i podobnie ubarwione wiec nie ma jeszcze tego jednego władczego który by chciał rządzić cała reszta.
W P. saulosi mam narazie tylko 1 samca na 10sztuk co akurat mnie cieszy , to samo jest w M. cyaenorhabdos a w P.Acei jeszcze nie okazuja przejawow wiec nie wiem,
A co z moim pytaniem?
Witam po dłuższej przerwie na forum. Moje male cudo ma sie swietnie:) rybcie sie pieknie howaja (odpukac:D)
Ostatnio Maylandia greshakei zaczely sie wybarwiac i ku mojemu ogormnemu niezadowoleniu:( okazalo sie ze z 10 szt. 4 to samce.Obawiam sie ze nawet czy 720l akwarium to jest zbyt duzo. Czy moje obawy sa sluszne? Narazie kazdy ma swoja norke ale nie wiem na ile im to wystarczy a nie chce "rozlewu" krwi w przyszlosci.
P.socolofi,
P. saulosi,
M. cyaenorhabdos,
P. sp. daktari
W przedstawionej obsadzie mam juz pierwsze 3 gatunki ale ni hu hu nigdzie nie mogę dostać daktari:( jaki 4 gatunek mógłbym do tego dorzucić?
P.socolofi 8szt, P. saulosi 12sz, M. cyaenorhabdos 10sz, P. sp. daktari 8szt
Jestem początkujący dlatego takie pysie a nie inne z większym doświadczeniem będę mógł pomyśleć o zmianie obsady:)
Zobaczymy jaki układ się zrobi i wtedy będziemy myśleć o redukcji "_
A co do korzenia to faktycznie będzie do wyłowienia!"_
Dużo czytałem harisimi o tej proponowanej przez ciebie obsadzie
Metriaclima zebra chilumba
Melanochromis interruptus
Ps. Crabro
Pseudotropheus elongatus usisya ( Chailosi )
i z tego co widzę to większość z nich są dość agresywne gatunki czy nie będą sprawiać jak dla mnie zbyt dużych kłopotów wychowawczych;p
Sorki ze tak o wszystko wypytuje ale sprawa obsady i to trafnie dobranej to rzecz najistotniejsza w całym przedsięwzięciu stworzenia kropli Malawi w domu.
Ryby będę dopiero zamawiał w przyszłym miesiącu narazie akwarium będzie dogrzewać. Jest wiele ślicznych ryb ale to nie dla początkującego:) jeszcze takie pytanie ile musi dojrzewać zbiornik tzn po jakim czasie zrobić testy?