Skocz do zawartości

halabala

Użytkownik
  • Postów

    232
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez halabala

  1. Chodziło mi dokładnie o to zdanie reszta się zgadza. Ja wyłączam wszystkie pompy podczas karmienia dlatego wykluczam że ryby nie zdążają zjeść bo jest silny nurt tylko że właśnie przez ten silny nurt zużywają więcej energii przez całą dobę dlatego nie rosną
  2. Myślę że nie do końca o to chodzi ze zbyt silny nurt zabiera rybom jedzenie, tylko najzwyczajniej w świecie że jak ryba pływa przez cały dzień w silnym nurcie to musi zurzyć więcej energii niż ryba pływająca normalnie w spokojnej wodzie albo schowana gdzieś w kamieniach. Tak jak człowiek się odchudza chodzi na siłownię biega jeździ rowerem żeby spalić więcej kalorii niż zjadł. I wydaje mi się że tu może być przyczyna mam dosyć silny nurt wody bo kupy mi zalegały między kamieniami więc moje ryby rzeczywiście mogą mieć tam niezłą "siłownię" i nie widać przyrostu mimo że dostają normalną dawkę jedzenia. Znowu nie mogę dodać filmu a nagrałem krótszy
  3. Nagrałem filmik ale rano jest w pokoju takie światło a nagrywam telefonem że nie mam wpływu na jakość wieczorem nagram może coś lepszego. Z tym karłowaceniem nie mam pojęcia jak jest do końca ale czasami widać w jak małych i z jakim przerybieniem trzymane są pyski to ręce opadają i rosną normalnie. Gdzieś w połowie mojej przygody z malawi kilka ryb się zapchało bo za dużo sypałem pokarmu. Od tamtego momentu zmniejszyłem dawkę ale robiłem zdjęcia i ustalałem ją na forum Nie mogę dodać tego filmu wyskakuje mi błąd dodawania
  4. Witam podepne się do tematu bo tempo wzrostu moich ryb o ile w ogóle jest to wzrost zaczyna mnie niepokoic. Mam akwarium 375 litrów a w nim 3 gatunki: saulosi acei i sprengerae zakupione w lutym ubiegłego roku jako maluchy 2-3 cm w jednej z polecanych hodowli na forum. Obecnie największe są niektóre samce acei mają max jakieś 7cm reszta ryb 6-5 cm a nawet 4 cm. Karmie je 7 dni w tygodniu 2 razy dziennie rano i wieczorem z wyjątkiem niedzieli gdzie dostają raz tropical d-allio plus. W pozostałe dni wieczorem sypie spirulinę ocean nutrition lub osi w płatkach. Rano poniedziałek środa piątek nature food premium cichlid Plant-s we wtorek i sobotę nature food premium cichlid-s a czwartek nature food premium color plus-s. Ilość czyli przyjęta na forum szczypta była ustalana w którymś temacie i powinna być ok. Parametry wody są ok nie mam pojęcia czemu tak jest może macie jakąś radę???
  5. Jednym z trzech gatunków w moim akwarium jest Iodotropheus Sprengerae, mam ich 8szt z czego 5 jest samców pływają tak od lutego ubiegłego roku. Mam problem z ich odłowieniem to jest główny powód że jeszcze są w akwa. Im dłużej są tym bardziej się zastanawiam czy redukować, każdy ma swój kamyczek i większych potyczek nie ma, jakieś drobne przepychanki więc i problemu z nimi nie mam.
  6. Jak dla mnie to taka parodia Malawi sory
  7. halabala

    300l (120x50x50)

    Zbiornik świetnie się prezentuje piękne gloniska gratuluję
  8. halabala

    Start 185/55/50

    Żaden cykl się nie zatrzymał. Po prostu jest bardzo dużo azotynów i bakterie muszą mieć czas do przerobienia ich. Gdyby skala testów jbl na no2 była do powiedzmy 5ppm napewno byś ten spadek zauważył, a tak zanim dojdzie do poziomów wykrywalnych na skali masz wrażenie że wszystko ustało w miejscu. Dalej będę bronił tej metody startu gdyż jest ona bardzo wygodna i w szablonie jest napisane czarno na białym co zrobić. Nie wiem dlaczego tak ją ciągle odradzasz? Jak już wspomniał kolega wyżej dzięki WA mamy pierwszy etap dojrzewania momentalnie a nie czekamy aż nam się karma rozłoży albo rybka napaskudzi. To tak jak byśmy w obecnych czasach chcieli rozpalić ognisko poprzez krzesanie kamieni zamiast użyć zapalniczki.
  9. halabala

    Start 185/55/50

    Czytając temat z ciekawości zajrzałem w notatki jak startowałem baniak. U mnie też no2 wystrzeliło sądząc po kolorze mocno poza skalę 25.02.18. A spadło dopiero 12. 03.18. Też myślałem że cykl się zatrzymał ale cierpliwie czekałem i się doczekałem. W miarę czasu od ponad roku staram się systematycznie czytać forum i jak tak kojarzę tematy odnośnie startu na WA często jest panika właśnie z tym zatrzymaniem się no2. Nie przypominam też żeby ktoś poczekał trochę dłużej i zaczekał co się będzie działo z wiadomych przyczyn szybko zarybić zbiornik. Dla mnie jako laika w temacie taki rodzaj startu był zadowalający, przez cały okres dojrzewania nawet palca nie zamoczylem i każdemu tak polecam startować zbiornik. Wiem że teraz to łatwo pisać ale wystarczy odrobina cierpliwości i testy raz na tydzień.
  10. I przestań wnikać już w te opti jak masz budżet ograniczony to tą cenę za opti dołóż do większego akwarium.
  11. Nie ma co ukrywać że nasze akwaria są bardzo "ubogie" dla kogoś nie w temacie wyglądają bynajmniej dziwnie. Kupa kamieni na piachu nic więcej. Sam spotkałem się z taki opiniami. Moim zdaniem czarne tło dodaje takiej elegancji i dzięki temu ten ubogi aranż wygląda fajnie i się broni. Dla mnie kupa kamieni na niebieskim tle to jakieś nieporozumienie po prostu wygląda brzydko. Niebieskie tło do takiej aranżacji pasuje jak sandały do garnituru.
  12. Ty dziwny koleszka jesteś najpierw pytasz ile kolega zapłacił za dom tetaz ile za rybki OCB???
  13. U mnie też akwa jest we wnęce z jednej strony szafa z drugiej ściana i widać tylko front. Zrobiłem sobie płytę normalną meblową na magnesy neodymowe takie z otworem który ułatwia montaż magnesu do płyty. Do tego dwa uchwyty meblowe do drzwiczek i jest ok. Wszytko bezpośrednio mocuje się do stelaża trzeba tylko dobrać odpowiedni rozmiar magnesów żeby dały radę udźwignąć drzwiczki. Uwzględnić też trzeba grubość magnesu i grubość płyty którą sobie wybierzemy żeby wiedzieć ile wysunąć blat. Ewentualnie otwory pod magnesy można sobie wyfrezowaćw w płycie jak ktoś chce się pobawić. Moim zdaniem jest to wygodniejsze jak zawiasy.
  14. Moim zdaniem lepiej mieć więcej samic. Masz wtedy większe prawdopodobieństwo że co raz to inna samica będzie inkubowała. Jeżeli masz ich mało te ciągłe inkubacje mogą je wykończyć.
  15. W tym temacie koledzy napisali jak rozwiązali kwestie zawiasów masz 2 opcje zerknij
  16. Wydaje mi się że jak nie zmienisz podejścia to nie uzyskasz więcej oczekiwanej pomocy
  17. Witaj ja też startowałem zbiornik na WA i również NO2 wystrzeliło mi poza skalę nic z tym nie robiłem czekałem cierpliwie już teraz nie pamiętam ile, ale ok tygodnia napewno. Potem zaczęło spadać stopniowo aż do zera i standardowo rosło przy tym no3. Cały cykl trwał u mnie ok miesiąca.
  18. Nie chcem zaśmiecać koledze tematu ale nie daje mi to spokoju. Nie znam się na tych wzorach z fizyki noga jestem więc zwracam honor jeżeli masz rację ale jak to jest że ten nacisk jest taki sam? Czyli osoby które zakładają tematy z pytaniem czy strop wytrzyma bo chcą postawić akwarium 300x60x60 (1080l) nie mają się czym przejmować bo to akwarium ciśnie na podłogę tyle samo co akwarium 100x60x60 (360l) choć jest od niego prawie 3 razy cięższe???
  19. Uważasz że akwarium 500l wywiera taki sam nacisk na podłoże jak akwarium 720l? Wracając do tematu uważam że stelaż jest praktyczniejszy pod paroma względami. Masz pod nim sporo miejsca dzięki czemu więcej opcji co do filtracji, dajesz regulowane stopki i bez problemu poziomujesz wszystko, blat możesz sobie zrobić ze sklejki wodoodpornej czego nie masz w gotowych szafkach no i przede wszystkim śpisz spokojnie że coś może się rozkraczyc.
  20. Ja nie był bym taki pewien i nie wprowadzał kolegi w błąd, są na forum zdjęcia zbiorników że szkła float i na tych zdjęciach ryby "lewitują". Tak na marginesie u ciebie też nie jest idealnie przejrzysto mimo że masz opti white. Kolego benjam ja bym sobie głowy nawet na twoim miejscu nie zawracał a pieniądze które zaoszczędzisz możesz wydać sobie na porządnego narurowca pokrywę z pvc itd. Co do przejrzystości to poczytaj na forum jakie rzeczy potrafi zdziałać purolite
  21. halabala

    Uda się?

    Zgadzam się z tobą, tylko że ja się wcale nie przejmuje tym że młode w moim baniaku nie mają szansy na przetrwanie. Niech natura robi swoje ja się do tego nie odzywam.
  22. halabala

    Uda się?

    Miałeś farta że w ogóle ją zobaczyłeś. U mnie od roku w baniaku było xxx... inkubacji i nigdy nie widziałem żadnego malucha.
  23. Dokładnie piaskiem już się nie przejmuj jest ok. Też nie wiem dlaczego panuje taki trend na max 3cm? Sam mam w baniaku tego piasku niby za dużo na początku usuwałem go cierpliwie przy podmianach ale doszedłem do wniosku że cienka warstwa bardzo brzydko wygląda. Ryby zaczynają kopać to fakt, ale lepiej jak przekopują grubszą warstwę i więcej czasu zajmie im dokopanie się do szkła lub podkładu pod kamieniami bo wtedy to dopiero wygląda brzydko. Moim zdaniem lepiej przy cotygodniowych podmianach przegarnac piasek w celu usunięcia większych nierówności które i tak fajnie wyglądają niż zasypywać widoczne szkło lub podkład. Jak widzisz zdania są podzielone zrobisz jak zechcesz. Powodzenia w dalszej hodowli
  24. Witaj poczytaj sobie w wolnej chwili
  25. halabala

    Start 185/55/50

    Sorry mój błąd chodziło mi o datę ważności wody amoniakalnej
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.