
lmrahil
Użytkownik-
Postów
21 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez lmrahil
-
Tak też zrobię według Twoich zaleceń harisimi. Dziękuję
-
A co z Saulosi, mogą być tej samej wielkości co aulonocary( przy zakupie)? O to mi właśnie chodziło harisimi, dziękuję.
-
Tak wiem. Moje pytanie odnosiło się co do wielkości aulonocar a Saulosi w 1 zbiorniku by nie było morderstw
-
Dziękuję Panowie za odpowiedzi. Mogą być wszystkie ryby w rozmiarach ok 4cm czy tak jak napisał ktoś wcześniej by Saulosi były powiedzmy te 5 cm?
-
Więc poleciłbyś mi je do tego zbiornika i tej obsady?
-
Zdecydowałem poczekać jak akwarium będzie wyglądać z samymi chichild'ami, jeżeli będzie pusto na dnie wtedy przemyśle synodontis'y choć podobno nieźle brudzą.. Jeszcze takie pytanie odnośnie tych aulonocar. Biorąc 2 samce jeden ff jeden maylandi wystarczą 2 samice czy 4? Skoro jeden samiec będzie wycierał to mogą być same samice łososiowe? Mam opcje wyboru osobników w cm dlatego jakie rozmiary wybrać aulonocar i Saulosi?
-
Ja też tego nie rozumiem tym bardziej że 2 posty niżej napisałem Nowy Targ Temat nie jest wart spin Panowie. Zapytam o towar i o połączenie hodowli.
-
Przyjąłem a jak wyglądała by sprawa grupy synodontis'ów w tym tank'u? Proszę również użytkownika harisimi co myśli o obsadzie zaproponowanej przez kolegę
-
Super W jakim układzie samic i samców? W związku z tym że sklepy zoologiczne u mnie w Nowym Targu nie są pierwszej jakości polecacie jakąś hodowlę gdzie mógłbym zamówić wszystkie odmiany z opcją wysyłki?
-
Rozumiem. No nic nie upieram się na te 2 odmiany aulonacar w jednym zbiorniku. Pozostaje mi wybrać którąś choć kolory samic też mają znaczenie. Zakończyć sprawę na 2 odmianach czy ewentualnie wybrać jeszcze jedną?
-
Pogubiłem się już mając na myśli 2 samce chodzi o odmiany fire fish i maylandi tak? A coś czerwonego z innego gatunku macie może w talii?
-
No tak rozumiem i przychylam się do 3 opcji Czyli zostanie mi tak: harem Saulosi, harem Aulonocara Mayland i do tego znajdzie się coś czerwonego?
-
Czyli gdybym połączył tę 2 odmiany aulonacar mogłyby się krzyżować a co za tym idzie walka samców? Bo młode o tak chyba by się nie utrzymały. Gdybym musiał wybierać między aulonocara to maylandi zdecydowanie.
-
Rozumiem. Jak zachować odpowiednią dietę? Istnieje może gatunek podobny do otopharynx ubarwnie lecz mniejszy? Mogłaby to być odmiana aulonocara maylandi czy to niezbyt dobry pomysł?
-
Po zastanowieniu przyznaje Wam Panowie zdecydowaną rację. Przede wszystkim nie mam zamiaru męczyć tych ryb. Nie żywię do autorów niektórych postów urazy ale zdecydowanie milej czyta się komentarze użytkowników którzy starą się wytłumaczyć i dotrzeć do pytającego argumentami czy przykładami niż sami wiecie jakich choć domyślam się że dla miłośników może to być irytujące-rozumiem. Prosiłbym więc Was o pomoc w doborze. Istnieje możliwość połączenia w tym akwarium gatunków: Saulosi, Aulonocara fire fish( bądź jakiś innym czerwony gatunek) oraz copadichromis Trewavasae bądź podobnej kolorem ryby której nazwy znaleźć nie mogę( czarna ryba z pomarańczową pręgą)? Ewentualne propozycje też mile widziane uwzględniając kolory które wyspisałem.
-
Niestety yellowy zupełnie mi nie pasują. Opcja 2 jak najbardziej trafiona(była w planach do mixu). Coś z listy: Copadichromis trewavasae Metriaclima Zebra Metriaclima elongatus Aulonocara baenschi Benga?
-
Otóż nie mam wizji, w innym wypadku nie powstałby ten temat. Może znajdziemy kompromis. Jako doświadczeni w temacie pyszczaków mimo tego, że nie jesteście zwolennikami takiego połączenia ile gatunków samców mógłbym tutaj maksymalnie umieścić by przerybienia uniknąć i jakich gatunków ewentualnie nie łączyć? Uwzględniając wspólna dietę oraz rozmiar.
-
Pewnie masz rację ale jak to się ma do filmiku który zamieściłem?
-
Nie mogę się z Tobą nie zgodzić że będzie to po prostu "zupa rybna". Jednakże jakie różnice dla oka mogą mieć 2-3 haremy naprzeciw powiedzmy 12 samcom różnych gatunków? Przeglądając akwaria haremowe nie do końca jestem przekonany dlaczego może to być najlepsza opcja salonu, pod jakim względem? Jestem otwarty na wszelkie rady i sugestię a co chyba najważniejsze w tym hobby- cierpliwy
-
Witam Na wstępie opiszę trochę zbiornik. Szkło 240l profilowane, filtracja Tetra ex 1200+ mechanik Aquael 1500l/h. Akwarium to będzie ozdobą salonu dlatego też nie zależy mi na obserwacji zachowania haremów(od tego mam inne zbiorniki) a cieszyć oko widza wyłącznie kolorami. Chciałbym uzyskać coś takiego (nie jestem pewien czy mogę zamieścić tutaj ten link): All Male Malawi Cichlid Tank - YouTube . Oczywiście ryb byłoby mniej ze względu na litraż. Czy ktoś z forumowiczów prowadzi swój zbiornik na takich zasadach bądź też ma doświadczenie z nim związane?