-
Postów
2 758 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez suricade
-
Gdzie takie dają .
-
Masz żwir czy piasek ? Jakie filtry ? Zmiana aranżacji to ma być wymiana kamieni, czy tylko zmieniasz ich układ?
-
NA tablecie to samo co na kompie.
-
Na kompie, . Kolor zlewa się z tłem . Ikonka reputacji też wygląda inaczej.
-
Ok, tylko zgłaszam.
-
Od wczoraj w nieprzeczytanych postach mam nieczytelny kolor czcionki. Problem nie występuje po otwarciu tematu i czytaniu zawartości. Tam czcionka już jest normalna - biała.
-
Zapomniałam o kotniku z saulosi ( 80 l) tam świeci 4W Gu10 zimna 6500. Obok sto akwa z dorosłymi na listwach led. Kolory ryb takie same. @dominelminelli chyba nikt tutaj nie testował ściemniaczy do tego oświetlenia.
-
Do GU 10 można zamontować dowolną "żarówkę" led z odpowiednim gwintem i spektrum światła. Mam 3,5 W w mniejszym krewetkarium i 7W w większym 35x35x35. Do większego litrażu zaleca się montaż kilku sztuk. Przy odpowiedniej barwie akwarium wygląda bardzo ładnie a nie okropnie Henryku. Kwestia doboru mocy i barwy. Białe zimne w małym (fotka nie oddaje efektu).
-
Wygląda na to , że na rynku pojawiła się nowa firma produkująca chemię akwarystyczną http://novolab.pl/category/nasze-produkty/ Do malawi przydatny byłby chyba tylko ten "AQUA CONDIT (PREPARAT AKWARYSTYCZNY) Opis: Wysokiej jakości preparat do uzdatniania wody wodociągowej na potrzeby akwarystyki. Natychmiast neutralizuje chlor i chloraminy przetwarzając je w nieszkodliwe substancje przyswajalne przez rośliny. Wiąże i unieszkodliwia jony metali ciężkich – m.in.: rtęć, ołów, kadm, miedź. Stabilizuje mikroelementy obecne w wodzie. Wzbogaca wodę o magnez i potas. Sposób użycia: 1ml na 5litrów wody (jedno naciśnięcie dozownika to około 1ml). Po podaniu preparatu należy odczekać przynajmniej 2 godziny z podawaniem nawozów mikroelementowych. Inne informacje: Produkt zachowuje swoje pełne właściwości w ciągu 12m-cy od daty produkcji (na opakowaniu). Po otwarciu przechowywać w ciemnym miejscu w temp. Poniżej 20oC, zużyć w przeciągu 10-12m-cy Chronić przed dziećmi! " Ma atrakcyjną cenę i dostępny jest na allegro pod dwoma nazwami : https://allegro.pl/kategoria/chemia-i-nawozy-uzdatnianie-wody-45945?string=Novo Lab Aqua Condit Uzdatniacz&order=m&bmatch=sa-base-relevance-floki-5-nga-hou-1-2-0511 http://allegro.pl/listing/user/listing.php?string=uzdatniacz&us_id=38219899&order=m&bmatch=sa-base-relevance-floki-5-nga-hou-1-2-0511 Mnie zainteresował ze względu na krewetki.
-
Rogatka zjadają z apetytem.
-
Maszynownia robi wrażenie.Przepraszam za pytanie blondynki . Dlaczego zawory masz od góry , z dołu byłby chyba lepszy dostęp ? Gniazdko elektryczne warto zmienić na takie "wodoodporne".
-
Rozpuszczasz sól we wrzątku i regenerujesz. Płuczesz i do filtra.
-
Szkiełko wykonane całkiem ładnie, ładny szlif, dobrze położony silikon. W kilku miejscach były delikatne ślady silikonu na szybach usunęłam żyletką w ciągu kilku sekund. Akwarium solidnie choć nieco "chaotycznie" zapakowane. Dotarło całe i gdyby nie oporny kurier inpostu nie mogłabym nawet pomarudzić. Otóż Pan kurier uznał, że nie zadzwoni tylko jak zwykle zostawi paczkę u sąsiadki. Tylko tylko razem prosiłam sąsiadkę o nie odbieranie akwarium i Pan kurier musiał poczekać całe 5 minut zanim dojechałam do domu. Mógł podskoczyć do mnie do pracy ale nie chciał ... a podobno można zamienić u nich adres dostawy... PS. Andrzeju jeszcze raz dziękuję za pomoc i obejrzenie akwarium we Wrocławiu.
-
Głowica aquaszut 750 z gąbką wystarczy jako mechanik, nie jest hałaśliwa.
-
Co jest potrzebne do zbudowania ustrojstwa na filtrze węglowym liniowym? Wiadomo: filtr, wężyk ( jaki?) złączki (jakie ?). Przyłącze -wąż prysznicowy.
- 299 odpowiedzi
-
- ustrojstwo
- start akwarium
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Żywica może pochłonąć to co wlejesz i nie będzie działało.
-
W mnie pływa 12 sztuk saulosi w tym 3 dorosłe samce.
-
Jako posiadaczka takowego szkiełka z saulosi mogę powiedzieć, że aqa szut 750 jest za słaby na filtr mechaniczny. U mnie działają 2 takie głowice i to daje efekt.
-
Kup na atmana gąbkę 45 ppi są dostępne na allegro zobaczysz poprawę.
-
"Filtracja kasetowo narurowa Jakubczyka"
suricade odpowiedział(a) na KUBSON temat w Osprzęt do akwarium
W ten uchwyt upchniesz węższe i szersze rurki/wężyki niż to wynika z opisu , prawdopodobnie masz przy pralce, zobacz jak to wygląda. Przydatne np. przy spuszczaniu wody z akwarium . -
"Filtracja kasetowo narurowa Jakubczyka"
suricade odpowiedział(a) na KUBSON temat w Osprzęt do akwarium
Tak w temacie wyginania http://www.ferro.pl/produkt-uchwyt-podtrzymujacy-do-weza-odplywowego-4346-UCHYTP.html -
"Filtracja kasetowo narurowa Jakubczyka"
suricade odpowiedział(a) na KUBSON temat w Osprzęt do akwarium
Dowcip ? https://www.google.pl/search?q=filtr+narurowy+malawi&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab&gfe_rd=cr&ei=3udgWbLDMszi8AfTnaqQDA -
Opis producenta http://www.aquael.pl/produkty/akwarystyka/filtry-zewnetrzne/300-filtry-kanistrowe-asap-1050e-i-1250e#dane-techniczne
-
Jak napisał Henryk zarówno purigen jak purolite a520 e ( konkretna nazwa żywicy jest ważna), usuwają zabarwienie wody np. od korzeni. Każda woda w akwarium po jakimś czasie nabiera żółtego koloru. Przy stosowaniu żywic lub węgla zabarwienie nie występuje. Węgiel przestaje działać dość szybko i woda robi się żółta. Przy żywicach nawet zupełnie "zapchanych" zjawisko zażółcenia nie występuje. Co więcej jeżeli ktoś używa do podmian białych wiaderek lub wylewa wodę do sedesu zauważy, że woda z akwarium jest bielsza ( z niebieskawym odcieniem) niż woda prosto z kranu. Z ekonomicznego punktu widzenia żywice nawet te drogie są bardziej opłacalne niż węgiel i zajmują mniej miejsca w filtrach.
