-
Postów
2 758 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez suricade
-
Akwarium 160l -Pseudotropheus Saulosi Coral
suricade odpowiedział(a) na Wario temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Zobacz przykładowe obsady np. Z moich obserwacji wynika, że saulosi dobrze czują się w dużej, jednogatunkowej grupie w układzie z 3 samcami. Tak na marginesie jesteś pewny, ze to odmiana hodowlana coral ? -
Akwarium 160l -Pseudotropheus Saulosi Coral
suricade odpowiedział(a) na Wario temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Zostawić całą 9. Warto dołożyć trochę kamieni . -
Tak wskrócie ( jestem w pracy) samiec po zabraniu 2 kolegów totalnie zmarkotniał , potrafi pływać góra dół przy szybie. Pozaleca się do swoich pań ( kolory ma znacznie gorsze niż poprzednio) i tyle. Zarówno dorosłe jak młode w takim stadzie jedzą mniej łapczywie - woda się "nie gotuje". Młode na początku pływały tylko ławicą przeważnie w dolnych partiach zbiornika. Teraz kilku pretendentów do tronu obrało sobie rewirki i zawzięcie ich pilnują. Przy większych przepychankach wśród dorosłych ławica młodch się rozprasza - wygląda to tak jak na filmach z morza. Ciekawe, że się nie pasą poprzednio dokładałam 4 młode ( jak się okazalo same samce) to zachowana ryb był zupełnie inne.
-
Daj spokój , nie mam czasu i warunków na hodowlę. Chciałam uzupełnić obsadę a wyszło jak widać. PS. Ponieważ dostaję zapytania na PW o małe, informuję, że nie mam możliwości wysyłki. Post nie jest też ogłoszeniem. po prostu wrzuciłam informację. Mam wiele ciekawych obserwacji na temat zachwania się saulosi w stadzie i biednego samca , który został bez dorosłych kolegów.
-
Nie chcę ale muszę. Nie, to przerzut z kotnika.
-
Sprawców było 3 ale trzeba było zrobić miejsce dla młodych. Jest kilka dobrze rokujacych maluchów.
-
Sprawy sexu wymknęły się spod kontroli . 4 dorosłe i 50 młodych saulosi. PS. Przepraszam za jakość filmu.
-
Osad na szybach - ciężka sprawa
suricade odpowiedział(a) na apper temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Niestety nie wszystko zejdze z szyby mam 2 male używane szkielka i miejscami mam mgiełke nie do usnięcia. Na osady z kamienia ( także w wc, czajniku ...) rewelacyjnym preparatem jest laktos http://www.compex.com.pl/produkty/ Stosujemy go w firmie, paskudnie żrący i można się poparzyć ale kamień usuwa błyskawicznie. -
Osad na szybach - ciężka sprawa
suricade odpowiedział(a) na apper temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Delikatnie żyletką. -
Jestem za ikonkami. Co do ankiety to warto jakąś zrobić , żeby sprawdzić czy działa.
-
Zwykle to czym piszesz jest opisywane na forum pomocowym i wiadomo czy coś dogrywać czy nie. Też myślę, że już wszystko działa ale miałeś z tym masę niepotrzebnej roboty, za która jeszcze raz dziękuję, bo wiem jak to wygląda od zaplecza.
-
Nie jestem ekspertem , ani informatykiem. Ale mam pewne doświadczenie z portalami, stronami i forami internetowymi. Jeżeli oprogramowanie ( silnik) forum jest tak niestabilne , może należy wstrzymać kolejne aktualizacje do czasu aż pojawi się wersja przetestowana przez inne fora. @marek_z_81 ( dzięki za odwalenie mało atrakcyjnej roboty z softem) mógłby na spokojnie przejrzeć i poprawić to co się zepsuło i chwilowo dodawać nic nowego. Chyba , że jest jakaś dziura wymagająca załatania poprzez aktualizacje.
-
Moje rozwiązanie na upalne dni Chłodzenie i nie tylko !!!
suricade odpowiedział(a) na Rafcio temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Równie dobrze możesz dać spiralę na zewnątrz korpusu i na wierzch izolację. Skuteczność powinna być więsza niż przy korpusie bez izolacji. -
Dzięki za poprawkę służbowa komórka ma idotyczy słownik . Czasami nie wierzę jak czytam to co wklepałam.
- 2 odpowiedzi
-
- auratus
- dzika populacja
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Jak można wyczytać w poniższym wątku w jeziorze Poso istnieje dzika populacja auratusów, prawdopodobnie wypuszczonych przez akwarystów. https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/forum/forum-akwarystyczne/wakacje-dla-akwarysty-73180.html?p=534807#p534807
- 2 odpowiedzi
-
- auratus
- dzika populacja
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Kryptokorynę warto wsadzić do ażurowej doniczki zasypanej żwirem.
-
Powiadomienia przychodzą tyle, że w treści zniknęła informacja o tym kto polubił post. @marek_z_81spokojnie odpoczywaj .
-
Nie działa kilka innych funkcji. Np. komunikaty na maila poprzednio przychodziły z informacja kto przyznał reputacje za post. Nie widać ile post ma polubień. Na tablecie polskie znaki są mniejsze od reszty tekstu. Są jakieś problemy z dodawaniem zdjęć. Tyle zauważyłam. Pewnie znajdzie się jeszcze sporo innych błędów
-
Przyznam , że nie rozumiem jaki masz plan filtracji. Na logikę JBL 900 jako słabszy powinien pełnić funkcję filtra biologicznego - zawierać ceramikę i ochronny prefiltr z gąbki ( biobale w malawi nie sa stosowane ze względu na niewielką wydajność) co do ilości ceramiki poczytaj na forum) . Natomiast w mocniejszym filtrze mechanicznym zwykle używa się gąbki.
-
Nie można wrócić do starej wersji?
-
Moje rozwiązanie na upalne dni Chłodzenie i nie tylko !!!
suricade odpowiedział(a) na Rafcio temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Przetestowane w akwarium? -
Nie jest to mój pomysł a zaczerpnięty z tego tematu. http://krewetki.org/forum/viewtopic.php?f=16&t=7664 Potrzebne są: -termostat W1209 dostępny na allegro w szalonej cenie 11 zł z przesyłką ... dokładny opis znajdziecie tutaj http://grylewicz.pl/tani-chinski-cyfrowy-termostat-w1209/ można do niego zakupić obudowę. - zasilacz 12 V typ zależny od tego co chcemy podłączyć - wentylatorki np. do komputera ja kupiłam takie jak na fotce dają radę, ale skomplikowałam sprawę ( chodzą na 5 V) czekam na termostaty więc jeszcze nie podłączone - montaż do wentylatorków ( w przypadku komputerowych) tu jeden z pomysłów http://nano-reef.pl/forums/topic/78619-mocowanie-wentylatora-80mm-by-magu-from-orbit/ Przy odrobinie szczęścia cały system zamknie się w kwocie 20 zł.
-
- 2
-
-
- wentylatory
- chłodzenie
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
U mnie kotnik 80 l chodzi na aquaelu o przepływie 450 l/h z drobna gąbką, ceramika w siatce leży na piasku a na wylocie filtra jest garść purigenu w butelce.
-
Filtr zewnętrzny aqua nova? Jak z awaryjnością? Jakieś alternatywy?
suricade odpowiedział(a) na iza121 temat w Osprzęt do akwarium
Filtry w wersjach budżetowych to: filtr kasetowy lub hamburski. Obie wersje warte polecenia.Opisane dokładnie na forum. -
Przyda się fotka zbiornika. Kominy mogą być bardzo różne.
