Skocz do zawartości

timi-akwaria.pro

Użytkownik
  • Postów

    1617
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez timi-akwaria.pro

  1. Coś mi tu nie pasuje, ale na razie się wstrzymam z komentarzem i spokojnie poczekam, aż silikon wyschnie
  2. Na podstawie zdjęcia wydaje mi się, że za mało cofnięte są pionowe profile i nie zmieszczą się zawiasy meblowe, chyba, że planujesz inne. Na meblowe potrzeba minimum 7 cm.
  3. 120x60x60h możesz zrobić z 10 mm szkła. Wyższe niż proponujesz i lżejsze, bo z cieńszego szkła
  4. Dodatkowa, awaryjna instalacja zasilana akumulatorem z pompą na 12V. Stycznik uruchomi układ jak Ci prąd odłączą.
  5. Zgadzam się ze @spiochu. Przenieś wszystko (piach, kamienie, filtry, gąbki brudne) z tego Juwela do nowego zbiornika. Dodaj jeszcze bakterii i wpuszczaj ryby.
  6. Zgadza się. Nie rozumiem tylko dlaczego nie zaczekał aż silikon zwiąże do końca... tzn. rozumiem, pewnie potrzebny był stół do sklejenia kolejnego akwarium Jak widać nie zawsze wychodzi to na dobre... Dlatego u mnie terminy realizacji są długie, bo stoły zablokowane przez schnące akwaria, a metraż ograniczony i robota stoi Akwarystyczna cierpliwość przydaje się na każdym etapie prowadzenia akwarium, również podczas oczekiwania na nowy zbiornik Niech wykonawca naprawi szkody i już, tylko nerwy niepotrzebne...
  7. Jak najbardziej możesz tak zrobić.
  8. Spokojnie, normalna sprawa. Skurcz silikonu. Niemal zawsze się pojawia w tym miejscu ze względu na dużą powierzchnię spoiny.
  9. Silirub AQ z dopiskiem SE to wersja o podwyższonej wytrzymałości, bez SE jest słabszy. Dotyczy to tylko czarnego silikonu. Bezbarwny jest tylko w jednej wersji.
  10. Nie. Poniżej karty techniczne na silikon Silirub aq i Silirub aq se
  11. Poprzeczne wzmocnienie w takim akwarium wystarczy 100-120 mm
  12. Akurat w przypadku Soudala czarny silikon jest w wersji o podwyższonej wytrzymałości. Bezbarwny jest tylko standardowy, więc w przypadku tej firmy to prawda, że bezbarwny jest słabszy
  13. Czerwiec 2018
  14. Grudzień 2018
  15. Nie jestem zwolennikiem takiego „lepienia”, bo zazwyczaj jest to tylko na jakiś czas. Należałoby wyciąć tą szybę i wkleić jeszcze raz i wtedy będziesz mógł spać spokojnie.
  16. Odejmij jeszcze z każdej strony po 1,5 mm na silikon.
  17. Z tym przycinaniem kosztów to może być różnie, bo ryzykujesz wylanie się kilkuset litrów wody na swoją nową podłogę Zadajesz pytania o ważne niuanse klejenia akwarium, do których dochodzi się po długiej praktyce. Ja do "zawodowego" klejenia przygotowywałem się prawie 1,5 roku. Zgadzam się w 100% z @przemek wieczorek, że skleić akwarium to nie problem, tylko z efektem wizualnym to już bywa różnie... Podpowiem Ci, żebyś sprawdził dokładność wykonania formatek. Jest to jeden z bardzo ważnych elementów jeśli chcesz mieć ładnie sklejone akwarium. Muszą być zachowane równoległości krawędzi i kąty proste. Powodzenia
  18. @stan chyba z dwa lata temu kręcił filmiki jak stosować owatę w narurowcu Ja kupuję u siebie w mieście w hurtowni z art. tapicerskimi.
  19. Ja do produkcji pokryw stosuję blachę aluminiową 1 lub 2 mm, lakierowaną proszkowo.
  20. Używam podobnej wiertarki jak na filmiku. Bardzo ważne jest, aby wiercić do połowy grubości szkła z jednej strony, potem szkło odwrócić i dokończyć wiercenie z drugiej strony. Przy wierceniu jednostronnym jest duże ryzyko pęknięcia szkła i jeśli uda się wywiercić otwór to z pewnością powstaną na jego krawędzi spore odpryski, co również zwiększa ryzyko pęknięcia szkła. Po przewierceniu należy wykonać fazowanie krawędzi.
  21. Ryby jak ryby, ale ten jasny kamień to szacun. Ma moc Nie wspominając o podłożu. SUPER!!
  22. Jeśli chodzi o szczelność to jest taka sama w obu przelotach, mają takie same uszczelki:) Uszczelka w pierścieniu mocującym rurkę gwarantuje szczelność połączenia, stosuję tylko takie i nigdy nie było problemów. Do czego chcesz wykorzystać ten przelot?
  23. Średnica otworu pod ten przelot to 45 mm, ale polecam taki jak poniżej. Pod otwór: 45 mm Śr. zewnętrzna: 59 mm Ten rodzaj przelotu jest bardziej praktyczny, bo daje możliwość regulacji wysokości rurki wchodzącej do akwa. Jeśli chodzi o wytyczne to nie ma jako takich. Musisz przede wszystkim przewidzieć grubość boków szafki/stelaża na którym będzie stało akwa, żeby nie okazało się, że bok szafki zasłania częściowo otwór. Trzeba również pamiętać o wymiarach zewnętrznych przelotu (podałem wyżej). Jeśli to wszystko uwzględnisz to odległość otworu od krawędzi akwarium z pewnością będzie bezpieczna
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.