Przyjmij średnio 3,5V na diodę. To daje max 3 diody w szereg, czyli 10,5V. Na rezystorze odkłada się reszta, czyli 1,5V. Proponuję wysterować diody trochę niższym prądem, powiedzmy 300mA. W szeregu płynie ten sam prąd. To daje rezystor:
R=U/I=1,5/0,3=5 Ohm
Moc jaka odłoży się na oporniku:
P=U*I=1,5*0,3=0,45 W
czyli taki o mocy 0,5W będzie ok.
Wysłane z telefonu