Test na NH4 JBL jest w akwarystycznym24 musiałeś przeoczyć (ale nie w tym rzecz). Sera to też wiodąca firma i zawsze możesz badać dwa parametry. A tak na marginesie to natknąłem się na jakieś chemiczne pułapki np: test JBL NH4 na amoniak, a wikipedi amoniak ma wzór NH3. NH4+ to jon amonowy który powstaje poprzez rozpuszczenie amoniaku w wodzie ( tzw amon) :NH3 + H2O → NH4+ + OH−. Czyli wynika, że amon( NH4+) tworzy się z amoniaku i wody, a na tym forum wyczytałem, że amoniak tworzy się z amonu.http://forum.klub-malawi.pl/przejscie-nh4-amoniak-nh3-zaleznie-twardosci-t15713.html. Co pewnie jest prawdą, tylko, że ja tego nie rozumiem. To chyba trzeba by było odparować wodę z amonu. Idę na korepetycje z chemii. Jak słusznie zauważyłeś zakładanie Malawi to nie takie proste. Tu musisz być ichtiologiem, chemikiem, geologiem, fizykiem, matematykiem, szklarzem i złotą rączką. Dobrze, że koledzy z doświadczeniem pomagają i nie besztają za czasem idiotycznie oczywiste pytania.
Pozdrawiam
czytam dalej