xjrparker23
Użytkownik-
Postów
70 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez xjrparker23
-
Ok, dzięki, chodzi o to, że już poprzednią szafkę przekombinowałem bez konsultacji i myślałem, że będzie dobrze i się pomyliłem, dlatego teraz wolę dwa razy zapytać i poczekać, na odpowiedzi, żeby znowu nie "rozbierać" całego zbiornika na czynniki pierwsze. Może faktycznie zaproszę kilku grubszych na bezalkoholowe.
-
Dzięki, za odpowiedzi, Chciałbym jednak upewnić się czy mogę stawiać na tym baniak czy dodatkowo podeprzeć tą środkową przegrodę słupkiem?
-
Przepraszam, sprzęt wypowiedział służbę i nie mogłem wysłać reszty zdjęć. To co widać na pierwszym zdjęciu to plecy ( ta biała płyta 16 mm) Od frontu wygląda tak wszystkie elementy wykonane są z podwójnej płyty 2X16mm całość będzie stać na stalowej ramie z profili; front i boki to kwasówka satynowana 40X20, grubość ścianki 3mm, reszta to profil stalowy 40X40X3mm. Rama po to aby wypoziomować całość, gdyż podłoga "ucieka" o 3mm. po obróceniu plecami do ściany i zamontowaniu blatu niestety elementy pionowe nie dzielą szafki na równe przegrody, między środkowymi jest 54cm, a między jednym środkowym i bocznym 41cm - jest to efekt przeróbki, gdyż poprzednio pod tą szafką stały dwa kotniki, boki były wyższe a na środku była płyta stanowiąca nogę środkową i dzieliła długość szafki na pół. po prostu obciąłem "parter". Czy mam jeszcze wstawić dodatkowy słupek ( rura z kwasowy) w połowie środkowej przegrody, czy całość wytrzyma pół tony? wygląd końcowy
-
Cześć, zrobiłem nową szafkę pod akwa standart 150X50X50. (nową ze starej, która była za wysoka mieściła 2 kotniki i była za słaba). Teraz wygląda tak
-
Wklejanie spienionego PCV
xjrparker23 odpowiedział(a) na xjrparker23 temat w Tło, podłoże, dekoracje, ...
Dzięki, już dociąłem precyzyjnie na styk pod wzmocnienie, trzyma się nawet bez wody. -
Wklejanie spienionego PCV
xjrparker23 odpowiedział(a) na xjrparker23 temat w Tło, podłoże, dekoracje, ...
Dzięki, dobra opcja. Nie brałem tego pod uwagę, miałem wrażenie, że ruch wody z cyrkulatora spowoduje wygięcie się płyty do wewnątrz zbiornika. -
Witajcie, po kapitalnym remoncie pokoju, podyktowanym powiększeniem akwa i po dłuższej przerwie na forum, chciałbym podpytać w jaki sposób wkleić spienione PCV jako tło. Mam 3mm grubości czarną płytę i kilka pomysłów na wklejenie; -punktowo w kilku miejscach (wtedy woda będzie między PCV a szkłem), -punktowo i po obwodzie tak aby woda nie dostała się za tło, -rozprowadzenie sylikonu po całej powierzchni szyby za pomocą szpachli z drobnymi ząbkami (takiej jak do klejenia wykładzin). Co o tym myślicie?
-
Ja mam identyczne akwarium, saulosi samiec i dwie dorosłe samice + 4 młode mam nadzieje, że samice. Do tego rdzawy samiec i samica + 3 młode. Bez problemu się dogadują i rozmnażają, więc myślę, że Twoje w tej ilości też spokojnie możesz trzymać.
-
[375] Malawi by slim
xjrparker23 odpowiedział(a) na slim2102 temat w Przedstaw się i swoje akwarium!
Cześć, potwierdzam zdanie kolegów, że zapowiada się ciekawy baniak. Wszystko od podstaw robisz solidnie, co dobrze rokuje na przyszłość, czeka Cię jeszcze wiele pracy, życzę wytrwałości i cierpliwości. Zachowaj ten poziom, a będzie rewelacja. Co do korzenia jak i innych "drewnianych" elementów pisano już wiele razy. Ci, którzy go mają, bo im się podoba, zaciekle bronili swoich racji, ja jednak skłaniam się ku większości, ogólnie rzecz biorąc, drewno zmiękcza wodę, a my potrzebujemy twardej. Malawi to kamienie, piach i glony + oczywiście dobra obsada. Powodzenia -
Cześć, przeglądając wątki dotyczące wielkości zbiornika, jego litrażu, wysokości i powierzchni dna i proporcji między nimi, chciałbym zaproponować stworzenie czegoś w rodzaju "optymalnego modelu zbiornika". W oparciu o rozmiary Waszych akwariów i Wasze sugestie i pomysły może uda się stworzyć takie "idealne akwarium"? Ogólnie chodzi mi o to, aby ktoś kto chce mieć swoje Malawi w domu i ma do dyspozycji np.150 cm długości, będzie od razu wiedział ile jego akwarium powinno mieć szerokości i wysokości, lub jak dalece będzie odbiegać ono od optimum (wiadomo, że nie wszyscy mają tyle miejsca w trójwymiarze, żeby stawiać idealne bryły). Jestem świadomy tego, że od tego są standardy i zbiorniki budowane wedle nich, ale czy te standardy są idealne do naszych potrzeb? Mam wrażenie, że nie. Czy na przykład zbiornik zbudowany z trzech sześcianów (niezależnie od ich wymiarów) będzie mógł posłużyć za teoretyczny punkt odniesienia? A może idealne proporcje przedstawiają się zupełnie inaczej? Dziękuję wszystkim, którzy zechcą podzielić się swoimi przemyśleniami na ten temat. Pozdrawiam Krzysztof
-
Dzięki za zaangażowanie, jakoś tak lepiej, jak się otrzyma konstruktywną odpowiedź, popartą własnym doświadczeniem.
-
OK, no to mnie uspokoiłeś, mam nadzieję, że zacznie rosnąć, bo reszta z jego miotu jest znacząco większa. A faktem jest, że poza rozmiarem w niczym nie ustępuje innym. Więc poczekamy, zobaczymy. Dziękuję za opinię. Pozdrawiam
-
-
Chory Saulosi roszę o poradę
xjrparker23 odpowiedział(a) na xjrparker23 temat w Choroby, leczenie, profilaktyka.
kubel e-901 JBL na full ceramika, mechanik to tylko gąbka na wlocie do tego skimmer i malutki cyrkulator z gąbką. Właśnie podmieniłem wodę, tak też zareagowałem na wysoki poziom NO3, napełniając w ten sposób 20l szpital w 80% resztę doleje świeżej jak jutro się odstoji. Pyśkowi się chyba pogarsza ruszył się z dna do powierzchni i zaszył się za wlotem z kubła. W szpitalu już wszystko chodzi na maxa. Dziękuję za poradę -- dołączony post: Już nie czekam, chory w szpitalu. Dostał Metronidazol w płynie 5 mg/ml. Na 20 litrów wlałem 1 gram. Zgodnie z tym co wyczytałem 5 gram na 100 litrów tylko że nie wiem czy stężenie jest dobre, bo zawsze tyczyło się tabletek, a ja mam płyn. -
Pokarmy to; -OSI Spirulina flakes, -Tropical spirulina super forte (namaczany), -Naturefood Premium Cichlid Plant S jako pokarm główny -OSI VividColor Flakes, -OSI Cichlid Aquarium flake food, -Hikari Cichlid Excel mini pellet ( namaczany) Jutro wstawię foty tego małego jak tylko go uchwycę w obiektyw, bo szybki jest jak tajfun.
-
Tak, wiem właśnie dlatego zaniepokojony tym stanem, zapytałem o tą separację. Sugerowałem się niedożywieniem, ale zdawałem sobie sprawę, że to może być coś poważniejszego. A czytałeś może kol.eljot12 o drugiej mojej rybce w dziale choroby i leczenie?
-
Dziękuję za podpowiedź, mam taki plastikowy kotnik, więc jest to jakaś alternatywa. A brzuch, czytałem wczoraj o chorobach, odnośnie innej mojej ryby (post w chorobach), brzuch jest wklęsły, ale brak innych objawów,( lecz oczywiście mogę się mylić nie mam doświadczenia). Cofnę się zaraz do chorób i przeczytam raz jeszcze, było coś o równoległym owrzodzeniu tułowia -- dołączony post: Tuberkuloza, czy to masz kol. eljot12 na myśli?
-
Dzięki, tak właśnie pomyślałem, ale upewnić się nie zaszkodzi, użyłem słowa "gorzej" w poprzednim poście mając na myśli, że pyśki nierówno przyrastają i martwi mnie mój chudy osobnik, którego staram się nie stracić. Pozdrawiam
-
Chodzi o zróżnicowany genotyp?
-
Dziękuję kol. JemioloSeba za odpowiedź. Myślę, że to nie są ryby z jednego miotu, gorzej pewnie nie od tego samego hodowcy. Kupione były na giełdzie we Wrocławiu ( przez znajomego sklepikarza, najpierw 8 szt i po dwóch tygodniach następne 7 wyraźnie mniejszych 6 z nich przyrasta w normalnym tępie a ten jeden stoi w miejscu z wklęśniętym brzuchem. Ale zostawię go tak jak radzisz z innymi skoro prawie 2 miesiące nie padł z głodu to pewnie dociągnie do odpowiedniej wielkości. Dzięki Pozdrawiam
-
Jest problem, podaje parametry. -NH3/4 = 0 -NO2 = 0,05 -NO3 = 40 -KH = 8 -PH = 8 - temp. 27*C Akwa 140l 100X35X40 Pokarmy: -OSI spirulina płatki -Tropical spirulina super forte -Nature food Premium Cichlid Plant S -OSI vivid color płatki -OSI Cichlid płatki -Hikari Cichlid excel Karmienie 3X dziennie małe porcje, (szczypta znika w ciągu minuty) baza roślinny. Raz w tygodniu mrożonka dobrze przeplukana cyklop, solowiec i kryll naprzemiennie. Obsada 13 szt. Saulosi (młode zaczynają się wybarwiać). Jeden podejrzewam, że samiec zrobił się blado-różowy, osowiały, leży przy dnie ustawiony pod prąd wody, odchody białe cieniutkie, Nature food pobrał, ale natychmiast wypluł, spiruliny dziubnął dosłownie jeden płatek i wrócił na dno pod prąd. Taki stan jest od wczoraj wieczora brak wzdęcia i wytrzeszczu oczu, ale wyraźnie "odstaje" od grupy, nie stawia płetwy grzbietowej, reszta na zdjęciach. Szpital akwa 20 l gotowe do zalania wodą z głównego, grzałka, filtr gąbkowy, kamień napowietrzający, Metronidazol w płynie gotowy w lodówce ( inne leki i recepty w zasięgu bez problemu). Dzięki z góry za pomoc
-
Witajcie, jeden z moich Saulosi nie rośnie, zawsze był najmniejszy i tak już zostało, tylko, że wszystkie inne przybierają na masie a on jeden nie. Mam wrażenie, że te większe nie dopuszczają go do pokarmu, choć czasem uda mu się chwycić całkiem spory płatek poza tym staram się część dawki rozdrabniać tak aby te mniejsze miały też szansę się najeść. Rozważam umieszczenie tego najmniejszego w osobnym akwa celem dokarmienia, aby nie wyglądał jak zagłodzony. Co o tym myślicie, czy to dobry pomysł? Oczywiście dawki będą odpowiednio małe nie zamierzam w niego wciskać na siłę. Dzięki Pozdrawiam
-
A no to wszystko jasne, jak już się zdecydowałeś to buduj, nie mam nic przeciwko tej filtracji. Pomyślałem, o alternatywnej filtracji, gdyż napisałeś, że stanąłeś w miejscu z projektem sumpa.
-
Cześć, ja na Twoim miejscu, dokupiłbym drugi filtr kanistrowy jako mechanika i zapomniał o budowie sumpa. Masz akwarium 542 litry dwa kubły spokojnie pociągną filtrację, jeszcze jakiś cyrkulator dołożysz żeby ruszał wodę. To taka moja sugestia, przemyśl sobie czy ten sump jest Ci na prawdę potrzebny. Pozdrawiam
-
Pisząc w ten sposób kol. Stan sugerujesz "heh", że jedyne kolory Malawi to niebieski, żółty i paski. Kol. Skoku 86 nasze akwaria startowały prawie równolegle, pewnie dlatego nasz dialog jest bardziej zagęszczony i tylko dlatego odważyłem się napisać Tobie własną obsadę jaką zrobię w przyszłości jak będę miał większy zbiornik, dobrze, że dobrałeś Socolofi jeśli Ci się podobają. Wcale tego nie neguję i wcale nie twierdzę, że Twoja obsada nie jest na piątkę. Pozdrawiam
