Skocz do zawartości

Edd

Użytkownik
  • Postów

    124
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Edd

  1. Ja też chętnie wezmę 200g z przesyłką
  2. Spokojnie daj całą. Jeszcze nie dojrzało akwarium wg testów. Proponuję wogóle kupić testy jbl
  3. Nie wiem co to SERA BIO NITRIVEC, ale polecam jak większość osób Prodibio Biodigest na start. Jakie konkretnie masz wyniki testów? I jakich testów używasz?
  4. w Malawian?
  5. Teoretycznie nic się nie powinno stać. Ale dla własnego spokoju lepiej zareklamować
  6. Płyta meblowa dostanie wilgoci i się powygina Proponuje jednak pcv. Popatrz na forum były już tematy jak krok po kroku to zrobić. Na 200cm w zupełności 2 naświetlacze wystarczą, poza tym wiem sam po sobie, że każdy ma inna wizje na to i musisz w domu po prostu popróbować z ustawieniem naświetlaczy i ustawić je w pozycji jaka najbardziej Ci odpowiada.
  7. Odnośnie filtracji to musisz przyjąć, że co akwarysta to inny sposób. Każdy ma jakieś swoje upodobania oraz spostrzeżenia- trafne lub mniej. Jeśli chcesz mieć tanie i estetyczne tło polecam spienione pcv oczywiście w kolorze czarnym. Koszt takiego tła na twój zbiornik to około 50zł. Przy zastosowaniu takiego tła nie musisz nić kleić itd. Jak sam pewnie wiesz ciężko nakleić czarną folię aby nie wyszły jakieś bąble - przynajmniej mi się to nigdy nie udało. Jeśli masz więcej kasy to kup coś gotowego strukturalnego lub wykonaj sobie coś takie sam. Zajrzyj do odpowiedniego działu. Jest mega dużo ciekawych informacji oraz pomysłów na tła.
  8. Montowanie jest bardzo proste - myślę, że moja kobieta by sobie nawet z tym poradziła ;P Wystarczy kupić korpus narurowy z wkładem i już
  9. Ja w swoim nie mam. Zrób jak uważasz, natomiast proponuje normalny wylot ze spłaszczoną końcówką skierowany na taflę wody co będzie powodowało napowietrzanie.
  10. Zasyp cały kubełek ceramiką, daj pre filtr na wlocie i po kłopocie !
  11. Proponuję Ci poczytać FAQ - http://forum.klub-malawi.pl/faq.php . Znajdziesz tam z pewnością odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Polecam również abyś skorzystał z opcji szukaj, bo wielokrotnie już było o tym czym zasypać kubełek itd Powodzenia!
  12. Edd

    przygoda z malwi 112l

    Niby spoko, ale ja bym kupił wszystko osobno gdyż tu w zestawie komponenty nie są najlepszej jakości. Ja u siebie w 126 mam filtr wewnętrzny Aquael Fan 2 plus i mega daje radę. Dobrze by było gdybyś jednak odłożył parę groszy i kupił ten HW jako biologa.
  13. Super baniak! Powodzenia
  14. Edd

    start akwarium dojrzewanie

    Nie ma sensu podejmować walki z okrzemkami, trzeba się do nich przyzwyczaić i żyć w zgodzie
  15. Jak nie chcesz ryzykować to zajrzyj na malawian.pl lub tan-mal.pl
  16. Niekoniecznie. Rozpoznasz płeć teoretycznie wtedy jak samce zaczną się wybarwiać.
  17. Tak. 10 sztuk będzie ok. Przy odrobinie szczęścia wyjdzie Ci taki układ.
  18. Myślę, że warto byłoby dorzucić też JVP-100. Bez wątpienia wspomoże proces cyrkulacji w zbiorniku. Koszt jest nie duży bo około 35zł.
  19. Dobry start Zbiornik jak na takie małe gabaryty świetnie się prezentuje. Wielki plus za planowaną obsadę! Czekam na kolejne fotki już z obsadą
  20. Moim zdaniem kamienie trochę nie naturalnie ułożone
  21. Moim zdaniem trochę bez sensu ta dziura w ścianie Ale życzę powodzenia.
  22. Witam, jestem tutaj nowy i mam nadzieję, że miło spędzę z Wami czas oraz wiele się nauczę. Przedstawiam Wam moje małe Malawi. Obecnie pływa w nim około 30 malutkich pyszczaków. Pseudotropheus saulosi, Melanochromis johannii i Maylandia estherae „red red”. Tak wiem, zbiornik za mały na taką ilość pysków, ale za około 3 tygodnie stanie drugi 375l - właściwie już zamówiony. Wtedy johannii oraz red redy trafią do większego baniaka, a w tym zostaną jedynie saulosi 1+5. Poniżej trochę informacji o baniaku. Info: Akwarium: 80x35x45 [126L] Wromak Filtracja: -Filtr Biologiczny: Fluval 304, wkład: ceramika w koszyczkach + gąbka -Filtr Mechaniczny: Aquael Fan Filter 2 Plus Oświetlenie: - 2x18W (podstawowe) - niebieskie ledy - na noc Ogrzewanie: Grzałka Aquael 150W Podłoże: -Piasek kwarcowy 0,8 - 1,2 -Kamienie: łupek filitowy Planowana obsada: - Pseudotropheus saulosi 1+5 Fotografem nie jestem, dlatego zdjęcia pozostawia wiele do życzenia, ale wrzucam poglądowe fotki Galeria: Tak prezentuje się na ledowym oświetleniu w nocy ( fotka z przed kilku dni - jeszcze bez anubiasów) Na dniach jak odzyskam swoją lustrzankę obiecuję, że wrzuce zdjęcia lepszej jakości. Męczę się jeszcze z folią na tylnej szybie która trochę psuje mi koncepcję, bo nieumiejętnie ją przykleiłem, ale będzie zmieniona na nową
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.