JarekS
Użytkownik-
Postów
186 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez JarekS
-
Witam, Dzisiaj postaram się zrobić kilka fotek i podeślę. Mam 1+2, zresztą do oddania jakby ktoś potrzebował.
-
Wymiana kamieni z serpentynitu na otoczaki z jeziora.
JarekS odpowiedział(a) na mdhlodz temat w Tło, podłoże, dekoracje, ...
Do czyszczenia kamieni polecam prosty patent - myjka ciśnieniowa najlepiej z głowica rotującą. Daje takie ciśnienie, że zmyje dokładnie wszystkie brudy. -
W najbliższym czasie będę robił redukcję i coś z wybranych przez Ciebie gatunków będzie do przygarnięcia. Wysłałem Ci pw jakbyś był chętny.
-
Stosowałem to bardzo sporadycznie i rybki chętnie zajadały. Dobrze wiedzieć że nie jest to dla nich zdrowe. Pozostaje więc przy krewetach, mają jeszcze jeden walor, widowiskowość karmienia :-) Lubie od czasu do czasu wrzucić krewetki w całości i wtedy widać który z drapieżników ma moc i potrafi rozszarpać ofiarę. U mnie w rozszarpywaniu jak na razie Livingstonki są najbardziej widowiskowe.
-
Zapomniałem jeszcze o jednej alternatywie, bardzo bezpiecznej. Pierś z kurczaka/indyka. Moim bandytom smakuje baaardzo :-)
-
Z mięska to ja najczęściej jednak krewetki koktajlowe stosuję. Wychodzę z założenia, że dobrej jakości krewetki dla ludzi dają większe prawdopodobieństwo niż stynka, nawet od dobrej firmy na to że nie będzie niespodzianek.
-
Witam, Mam zagwozdkę, jak nazwać pokolenie w przypadku kiedy samca mam F1 a samicę WF ? Jakieś F1,5 ? ;-) Pozdrawiam, Jarek
-
Jaka pompa do sumpa (wydajność dla akwarium 960l) ?
JarekS odpowiedział(a) na JarekS temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
i jeszcze trzeba się czaić żeby dziecku trochę plasteliny podprowadzić żeby basenik zrobić ... ;-) -
Jaka pompa do sumpa (wydajność dla akwarium 960l) ?
JarekS odpowiedział(a) na JarekS temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Ja ostatecznie samodzielnie wywierciłem dziurę pod przelot w sumpie. Banalnie prosta sprawa. Wiertło ok 45 pln , wiercenie kilka minut. Nie ustrzegłem się jednak błędów. Za szybko wierciłem, dosłownie 1-2 min to trwało i postrzępiło mi krawędź otworu. Jednak przelot zakrył i jest szczelne. Jak będę wiercił pod zawór spłuczkowy to dużo mniejszy nacisk zastosuję aby ładne krawędzie były. Co do Twojej wydajności to podejrzana sprawa, na jaką wysokość masz podnoszoną wodę ? Może zapowietrzona jest ? Pozdrawiam, Jarek -
Ja stosuję mycie karcherem z ciepłą woda (ok 50 C). Do mycia używam głowicy rotującej, daje o wie większą siłę strumienia i pozwala dokładniej oczyścić powierzchnię. Pozdrawiam, Jarek
-
Jaka pompa do sumpa (wydajność dla akwarium 960l) ?
JarekS odpowiedział(a) na JarekS temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Wykresy wydajności się różnią ale już zdecydowałem się na Omni. Pytanie mam w kwestii zasysania z sumpa wody przez pompę. Czy konieczne jest wiercenie otworu w sumpie czy mogę pompę dać ponad poziom sumpa i dać rurkę zasysającą nad dno sumpa ? Zassie wodę pompa czy to nie zadziała ? Pozdrawiam, Jarek -
Jaka pompa do sumpa (wydajność dla akwarium 960l) ?
JarekS odpowiedział(a) na JarekS temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Oczywiście trzy, zgodnie ze sztuką :-) 1x35 mm i 2x45 mm pod przeloty VDL 25 i 32 mm Pozdrawiam, Jarek -- Pompa LFP widzę ok 400 zł, cena dużo wyższa niż to co używasz czyli omnigena 25-40/180 którą można za ok 100 zł zakupić. Z wykresu widzę, że na 2 biegu omnigena powinna dawać jakieś 1800 przy podnoszeniu na 1-1,2 m. Nie wiem czy jednak nie za mało. Na trzecim biegu to już 73 W ale byłoby 2500-2600 l/h LFP po wykresach patrząc, ma mniejszą wydajnośc niż omnigena. Za LFP przemawia odporność na zanieczyszczenia (ciekawe jak to w praktyce) ale jeśli można tutaj kilka setek zaoszczędzić to by mi pasowało. Pozdrawiam, Jarek -
Jaka pompa do sumpa (wydajność dla akwarium 960l) ?
JarekS odpowiedział(a) na JarekS temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Komin przy tylnej ścianie Pozdrawiam, Jarek -
Jaka pompa do sumpa (wydajność dla akwarium 960l) ?
JarekS opublikował(a) temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Witam, Nowy zbiornik na dniach zawita do mnie i czas rozstrzygać dylematy. Akwarium 960l (200x80x60h) + sump 160 l Jako że to mój pierwszy sump to same dylematy: 1. Jakiej wydajności szukać pompy. Rodzaj uważam za kwestię wtórną, na dzisiaj skłaniam się do pompy CO coś jak makok pokazuje na swoich filmach. 2. Co do sumpa ? Sump w układzie góra-dół jak na obrazku Koleżanka od której kupuje zestaw sugerowała całość w gąbce o dwóch gęstościach. Komory byłyby wypełnione gabkami ciętymi na wymiar. Ja kombinuje aby dwie pierwsze komory to gąbka jako prefiltr a dalej to koralowiec + pierścienie ceramiczne. ps. przy takim szerokim akwarium, jest niezła zagwozdka jak to fajnie zaaranżować. Jak macie jakies ciekawe przykłady, to chętnie pooglądam jak to innym wyszło. Z pewników to tył na czarno, folią bądź PCV 3mm, podłoże to piasek/grys dolomitowy, kamienie to serpentynit zielony. Teraz tylko ładnie to poukładać i komin zamaskować. Plan mam taki, że do środka nie musieć dawac mechaniaka jedynie cyrkulator. Zobaczymy czy się to uda. Pozdrawiam, Jarek -
A w jakiej granulacji dostępny jest ten pokarm ? Na stronie producenta widzę tylko w formie proszku praktycznie. Jeśli nie ma jakiś peletów to chyba jedynie jako składnik pokarmów DIY sie nada. Inaczej to wodę pewnie będzie brudziło, ale może ktoś używa i się wypowie w tej kwestii.
-
Dzięki. No to zmienia zdecydowanie postać rzeczy. Patrząc na definicję z wikipedii: Peryfiton - zespoły drobnych organizmów (bezkręgowce, glony, grzyby) zamieszkujących różnorakie podłoża znajdujące się w wodzie, ale niebędące dnem. Peryfiton bywa zaliczany do szeroko rozumianego bentosu.[1] To socolofi poradzi sobie w baniaku z wszystkożercami/mięsożercami. J.
-
Witam, Jak to jest z dietą dla socolofi. W bazie dla normalnych jest "wszystkożerne" a dla albino "roślinożerne". Sprawdzam w http://www.cichlid-forum.com i jednak oba gatunki mają roslinożerność. Obsada migruje mi w kierunku mięso + wszystkożercy i choć chciałem albino zostawić to chyba jednak krzywdę im będe robił :-( Czy solocofi faktycznie jest skrajnym roślinożercą ? Pozdrawiam, Jarek
-
Delfinek, niby uosobienie spokoju a dzisiaj mnie mocno zaskoczył. Mam układ dorosłych 2+1 i od dwóch dni zdominowany samiec stał grzecznie w kącie i dominujący sie go za bardzo nei czepiał. Dzisiaj rano słysze niepokojące pluski z baniaka a tutaj samiec alfa niemiłosiernie okłada drugiego. Juz pływał bokiem ! Szybka akcja ratunkowa - odłów i do wiadra. Biedaczek dochodzi do siebie, jutro dotrze sprzęt to trafi do kotnika 54 l. Później chyba nie ma sensu próbowac wracać z nim do baniaka bo tylko kwestia czasu i będzie powtórka z rozrywki... Innymi słowy szukam domu dla samca C. Moorii ok 17-18 cm A szukam ze dwie samiczki, dorosłe aby alfa miał ze trzy kobitki do tarcia. ps. tak wiem, że baniak (150 cm) za mały dla Moorii, muszą jeszcze chwile poczekać na upgrade ich lokum Pozdrawiam, Jarek
-
Od 2 dni ryby się przekonały do nowego domu i zajadają z apetytem. Wczoraj jak im pierwszy raz dałem mrożonke to dopiero zrobiła się zadyma w baniaku. Suche pokarmy to może są i super dobrze opracowane i zbilansowane ale co mięsko to mięsko.... Pozdrawiam , Jarek
-
Tak też myślałem że to dosyć naturalne przy takich rewolucjach. Woda jest ok, sprawdzone na węch i potwierdzone testami jbl-a. ps. wiem że dla delfina trochę ciasnawo, najwyżej będę "zmuszony" przejść na jakieś 200-250 cm ;-)
-
Witam, Od soboty jestem szczęśliwym posiadaczem baniaka z Malawi i jak na razie wszystko idzie prawie zgodnie z planem.... Zaczynam się niepokoić brakiem apetytu u podopiecznych. Prawie wszystkie ryby prawie nie wykazują zainteresowania. Próbowałem różne rodzaje: - naturefood premium chichlid plants - hikari chichlid gold - tropical malawi Narazie ryby wyglądają ok, nie widzę nic niepokojącego ale wolę zapytać. Ile jeszcze może im zająć adaptacja do nowych warunków i nabiorą apetytu ? Obsada: C. Moorii (delfin) Maingano Red-Red Socolofi (albino i normalny) Yellow Baniak:450 Pozdrawiam, Jarek
