Skocz do zawartości

JarekS

Użytkownik
  • Postów

    186
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez JarekS

  1. Natrafiłem przypadkowo na trochę większą wersję niż nasze na rurach fi 50/75 ;-) http://filtrydowody.eu/system-usuwania-azotanow-logix-p-641.html W sumie to jakby planował zalewać salon jako zbiornik to by pewnie akurat przypasowało ;-)
  2. Po głębszej analizie to jednak wydaje mi się coraz słabszym pomysłem. Patrząc na wydajność tego chip-a (lm/W) to do HQI słabiutko. Można podjąć próbę zastąpienia raczek modułem 50W biały i do tego zostawił bym to RGB co już mam jako dobarwiające. ps. Na forach z solniczkami jest dużo opinii, że multichipy 50-100W dają dużo ładniejsze (czytaj: bliższe HQI) bliki niż takie np 10W. Rozwiązanie jakie wybiorę musi dawać zbliżone do HQI bliki bo bez tego baniak traci dużo ze swojego uroku :-)
  3. Sprzedawca pod te diody proponuje zasilacze które ma wyjściu mają 24-38V więc Conrad i standardowe sterowniki odpadają bo tam max jest 24V.
  4. Racja, Conrad na 24V się kończy. Może sprzedawca tych led-ów coś doradzi.
  5. Witam, Obecnie moje główne światełko to HQI 70W. Przeglądając obecną ofertę led przyszło mi do głowy aby HQI zastąpić Dioda/diody LED RGB 48W (4667446635) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img02.allegroimg.pl/photos/400x300/46/67/44/66/4667446635@@AMEPARAM@@02@@AMEPARAM@@46/67/44/66@@AMEPARAM@@4667446635 Do tego albo sterownik na pilota albo CONRAD 35. Miał ktoś do czynienia z takimi modułami i widział live jako to świeci ?
  6. Używam od dawna, szczególnie do purigenu. Zasypuję tak 2/3 aby ładnie falowało. Wady: - gąbki często się przesuwają, zwłaszcza dolna i jak podejdzie do góry to zbija nam purigen - uszczelki dają radę przetrwać kilka/kilkanaście odkręceń nie więcej, na szczęście cena ok 10 pln powoduje, że nie boli
  7. Małe podsumowanie. Przetestowałem ten przelew na rurkach i wynikiem testów ....wywierciłem otwór w sumpie i grawitacyjnie wyprowadziłem odpływ w komorze pompy. To jest to co faktycznie mogę uznać za rozwiązanie optymalne. Dla jasności, przelew działa, ale miałem problem z wyregulowaniem poziomu wody w kominie.A dokładniej, to ten poziom zaczął mi się wahać i było to mocno irytujące. Teraz odpływ zależy od grawitacyjnego spływu i to uznaję za optymalny rozwiązanie. Dzięki za uwagi.
  8. Tak jeszcze nad hydrauliką się zastanawiałem. A może komin na środku, w nim będziesz miał 3 otwory (spływ, awaria, powrót), do tego w rogach dać zasysy do narurowców + powroty, czyli po dwa otwory w rogach, chyba że powroty dasz zewnętrznie. Przy takiej konfiguracji masz dużą elastyczność przy ustawianiu cyrkulacji w baniaku. -- dołączony post: Jak masz dostęp z przodu to stołeczek/drabinka i spokojnie ogarniesz gąbką szybę.
  9. Witaj, Ja bym się zastanowił nad wysokością. Pamiętaj, że trzeba co jakiś czas przetrzeć przednią szybę. Jak na baniaku jeszcze pojawi się korona to masz kłopot. Jeśli nie masz min 2m wzrostu to może być problematyczne :-) Co do umiejscowienia komina to kwestia jak w pomieszczeniu będzie stał baniak. Dajesz tak aby najłatwiej było to ukryć.
  10. Fotka żywicy, jest po regeneracji , wsadzona do baniaka z godzinkę temu.
  11. Pytam bo u mnie po regenereacji jest brązowa. Nie jest to jednolite zabarwienie wszystkich ziarenek ale jest już od pierwszej regeneracji. Żywica mimo tego ładnie działa. Sądziłem, że jest to właśnie DOC który pozostaje po regeneracjach ale zaczynam podejrzewać powierzchniowy nalot, jakieś okrzemki/glon ?
  12. Po 6 dniach sznurki nieźle ufajdane Sent from my NOKIA 3210 using Tapatalk
  13. Dzisiaj Ahli wrócił z banicji do baniaka głównego i po kilku sekundach już była walka. Fusco pozamiatał Ahli :-) [ame] [/ame]
  14. Na moje oko to będzie kolidować z wkładem, ale mam nadzieję że nie. A czym chcesz uszczelniać ? ps. na fotkach tych korpusów z kranikiem dno jest zupełnie inaczej zbudowane ?
  15. W sumie to kwestia dobrania kleju. Klosz to pewnie jest PET.
  16. Z kłopotliwa wymianą wkładów to racja. Że też wcześniej nie pomyślałem że może być do kupienia wersja z zaworem spustowym !! http://www.sklep-aquafilter.pl/p50,fhpr34-3v-kompletna-obudowa-filtra-z-przylaczem-3-4-cala-z-zaworem-spustowym.html Na pewno wymienię na taką wersję korpusy mechaniczne przed pompą.
  17. Wczoraj cały dzionek zszedł na robieniu narurowca ale jest i się testuje. Okazało się jednak trochę mało miejsca na pierwotnie wymyślony układ na 6 korpusach. Obecnie układ został: 2x równolegle przed pompą. Za pompą czwórnik, na boki pod dwa równoległe korpusy, środek bezpośrednio na powrót. Na powrót nie dałem zaworu i ciekaw jestem, na ile woda idzie przez te korpusy jak ma powrót bez żadnego tłumienia. Na dniach opiszę układ i wrzucę do DIY. ps. wąż pvc super sprawdza się przy układach gdzie trzeba oszczędzać miejsce, świetnie sprawdza się tez jako element niwelujący naprężenia w przypadku jak nie do końca wszystko jest równiutko itp
  18. Ciekawe spostrzeżenia.... Rozumiem, że raz zrobiony baniak nigdy nie będziesz modyfikował ? Dla mnie cała zabawa, żeby co jakiś czas coś udoskonalać, aby mniej było pracochłonne i przede wszystkim zapewniało lepsze warunki naszym podopiecznym. Dla Twojej wiadomości, komin też mam, otworów też trochę powierconych, a cała technika, łącznie z przelewem sprytnie ukryta przed wzrokiem oglądających baniak :-)
  19. Z Twoich doświadczeń wynika, że purolite działa także jako krystalizator wody. Powszechnie do tego używamy purigenu, znacznie droższego. Ta teraz się zastanawiam, czy nie zrobię bloku tak gdzieś na 2-3 l purolite do krystalizacji wody. W najbliższych dniach przerabiam hydraulikę i dokładam narurowca to przy okazji pomyślę nad przygotowaniem jakiegoś małego by-passa. ps. a próbowałeś kiedyś dawać Purolite do puszki na złoże i do korpusu załadować ?
  20. Po dłuższym czasie testowania uważam, że to fajne rozwiązanie do niezbyt dużych baniaków. W moim głównym akwarium musiałbym zrobić duży reaktor i może nawet kiedyś zrobię jak będę się nudził w w zimowe wieczory :-) Nie liczyłem ile już razy regenerowałem ale pewnie koło 10-15 będzie. Dawno już nie sprawdzałem skuteczności po regeneracji. Teraz kolumna poleciała do wiaderka + standardowo 30 tabletek soli. Jutro sprawdzę czy nadal 0 na wyjściu.
  21. Proste wytłumaczenie, wolę nie ryzykować wiercenia w działającym baniaku. Wierciłem już bezproblemowo kilka otworów w niezalanych i poszło gładko, jednak prawo Murphego jest nieubłagane :-)
  22. Oczywiście to skrót myślowy :-) Odpływ nie zamarznie :-)
  23. Dokończyłem układ tzn. wyprowadzenie na zewnątrz domu. Aktualnie trwają testy, muszę nabrać zaufania przed całkowita automatyzacją dolewki. W sumie to nie wiem czy nie pozostawię jak obecnie, podmianka teraz polega na odkręceniu kranu z wodą, samo się wylewa, piękna sprawa :-)
  24. A wracając do moich dylematów. Będzie narurowiec :-) Kupno kubełka to zbyt nudne by było, trzeba coś podłubać. Układ będzie na 6 korpusach, 2 korpusy równolegle - pompa - dwa równolegle + dodatkowo by-pass na dwa korpusy na jakieś purigeny czy inne dobra. Korpusy, wkłady, pompa kupione, szukam teraz jakiegoś sklepu online z pełną ofertą hydrauliki nibco. Poleci ktoś sprawdzony sklep online ? Zasys będzie na popielatych rurach i wężu pvc 25 mm, później przejście na 3/4 i dalej to standardowo. Zobaczymy jak mi pójdzie z upchnięciem tego w szafce koło sumpa.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.