Skocz do zawartości

sachma

Użytkownik
  • Postów

    28
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez sachma

  1. dzis woda juz nie mleczna ladnie to wszystko wyglada nie wiem tylko czy w poniedzialek moge juz wpuscic slimaki? chcialabym zeby troche podrosly zamin pysie wpuszcze....
  2. <<KLIK>>
  3. To centrum ogrodnicze, niedaleko zajezdni.. chyba Wita Stwosza?... nie jestem pewna.. ja tam na pamiec jezdze dodano : znalazlam rachunek ze sklepu... wiec PPH OKAZ Gdańsk ul Wita Stwosza 77. tel./fax 341-08-90
  4. w Okazie we wrzeszczu maja juz wybarwione wiec, o ile sie jeszcze na nie zalapie to nie bedzie problemow z obsada
  5. kamienie sprawdzalam.. przyciskalam i nie polecialo... ustawialam to dosc dlugo i te co moga sa wkopane w piach kolo 5cm a te co nie moga sa podparte innymi, moze to nie wyglada na stabilne ale jest... zreszta wszystko wyjdzie w praniu, znajac mnie to do czasu wpuszczenia ryb bedzie jeszcze kilka przemeblowan test 5 w 1 tropikala zrobiony zgodnie z instrukcja.. jestem pewna i niestety bardzo zdziwiona wynikiem... dodalam tyle uzdaczniacza ile trzeba a tu taki wynik... NO2 byl takie nie zabardzo wyrazny... nie byl bialy ani rozowy... wiec miedzy 0 a 0,5 ... napewno nie bylo to czyste 0 ...
  6. sachma

    Rekiny

    cala rodzina Pangasius jest do siebie podobna z tego co sie orientuje roznia sie tylko rozmiarem i nieznacznie wygladem.. ale foty z aukcji sa tak slabe ze ciezko okreslic jaka to dokladnie ryba..
  7. Zbiornik stoi od wczoraj... dzis postanowilam sprawdzic jak to jest z tymi testami i wyszlo mi cos zaskakujacego.. NO3 - 40 NO2 - 0,5 dGH - 17 dKH - 17 ph - 8,4 jak na tak "mlody" zbiornik poziom NO3 troche mnie niepokoi... a TU moj baniaczek woda musi sie ustabilizowac i powinno sie przejasnic.. zreszta mam jeszcze 3tyg... dodam jeszcze ze baniak jest 112l (80x35x40), filtr Tec EX700, 20kg glazow, podloze - piach akwariowy (plukany) 2 x roslinka noname... jak ktos bedzie wiedzial co to to niech powie niedlugo dojdzie tlo planowana obsada to 10 sztuk P. Saulosi, no chyba ze znajde takie gdzie bede pewna pluci, wtedy 2+6. i do tego okolo 40sztuk swiderkow (nie wiem czy nie zbyt wiele...)
  8. sachma

    Moja brudna woda

    a kiedy je kupiles? bo mozna bylo od razu powiedziec ze baniak wiekszy dojzewa i wkrotce beda tam ryby przesadzone i wtedy pewnie bylo by lagodniej a tak swoja droga to zauwazylam ze im mniejsze akwa tym trodniej utrzymac dobra jakosc wody.. w 25l przy malym zarybieniu mialam ciagle klopoty z filtracja.. przy 50l bylo juz lepiej, a teraz zobaczymy jak bedzie przy 112
  9. sachma

    Moja brudna woda

    raczej chodzi o to ze trzymasz nieodpowiednie ryby w nieodpowienim akwa i uwazasz ze wszystko jest ok...?...
  10. zapewne kupic 10sztuk i liczbe samcow zredukowac do 2? a jak sie okaze ze sa tylko 2samce, to moze zostac cala 10? czyli 2+8 ? czy lepiej 2+6?
  11. 112l , co mozna tam wrzucic po za P. saulosi i rdzawymi? zebysmy sie dobrze zrozumieli ja chce akwa jadnogatunkowe 2+6 ... chce ladne kolorowe rybki.. mam jakis inny wybor po za tymi dwoma ?
  12. sachma

    biała woda

    nie wiem jak to wyglada, bo nigdy nie mialam myslalam o chemi do klarowania wody, moga pomoc? czy nie oplca sie?
  13. sachma

    biała woda

    Moj problem jest podobny... piach wyplukany.. woda w akwa od wczorajszego rana.. czyli juz 24h... mam akwaria juz od 5lat i nigdy czegos takiego nie widzialam... jak byla metna woda po wsypaniu nowego podloza to po 24h stawala sie czysciutka, a tu nic... mleko... dzis chociaz widac skalki kore wczoraj tam wlozylam... akwa 112l , filtr Tec Ex700 , dodatkowo napowietrzacz. Jakies dwie roslinki... nie mam pojecia co to jak wiecie to mnie uswiadomcie na razie tylko 5kg glazow (czekam na dostawe, przez te swieta idzie dluzej niz ostatnio ) jesli to pierwotniaki to co mam robic? nie wiem czy wylaczyc filtr zeby woda ustala, a to swinstwo opadlo - nie widze w tym sensu bo jak ryby zaczna kopac to bedzie to samo... nie wiem tez czy filtr cos tu da? czy chemia to potraktowac? a moze jeszcze raz wode wymienic? foty.. http://i24.photobucket.com/albums/c20/sachma_87/HPIM2429.jpg http://i24.photobucket.com/albums/c20/sachma_87/HPIM2431.jpg http://i24.photobucket.com/albums/c20/sachma_87/HPIM2432.jpg
  14. sachma

    Pogaducha

    ladnie ladnie
  15. sachma

    Rekiny

    to przypadkiem nie jest rybka z rodziny Pangasius? ... w sklepach mowia na nie rekinki, ale zeby odrazu sprzedawac je jako REKINY :roll: czego to ludzie nie wymysla zeby cos sprzedac...
  16. z tego co juz zdarzylam przeczytac to populacje swiderkow trzymaja w ryzach same pysie... cos zawsze tam przetrzewia.. ze slimakami zawsze mialam stycznosc w akwa.. i jesli juz bylo ich za duzo, to mozna bylo wlasnorecznie przetrzewic populacje - oczyscic liscie roslin, filtry i szyby z jaj, powyciagac kilkadziesiat osobnikow i rozdac, albo oddac do sklepu, albo - chyba najbrutalniejszy sposob - zasuszyc czy spuscic razem z brudna woda) z mojego doswiadczenia wynika ze plaga slimakow pojawia sie po mojej dluzszej nie obecnosci w domu, czyli po utrzymywaniu zbyt wysokiej temperatury i przekarmianiu ryb... ale w akwa ogolnym zawsze trzymalo sie ryby lubiace slimaki czy ktos by mogl potwierdzic info z innych for? chodzi o to ze pysie zjadaja slimaki, kiedy maja ku temu okazje.
  17. ja gotuje dla szczurow, one tez nie moga z sola jesc ale to zawsze latwiej ugotowac porcje dla moich 3 szczurow i troche im zabrac, niz gotowac tylko dla ryb rozumiem ze szpinak tez moge podawac? czy nie za bardzo? (moje ogony nie przepadaja za szpinakiem, wiec moge im podebrac wiecej niz np makaronu )
  18. surowe czy gotowane? jak gotowane to bede mogla troche moim szczura podebrac jak bede im gotowac
  19. zwykla farba akrylowa? pamietasz firme/ nazwe?? i kolejne pytanie z cyklu "glupie pytania poczatkujacej" : jakim pokarmem najlepiej karmic Labidochromis caeruleus yellow i Pseudotropheus saulosi? chodzi zarowno o suchy jak i o mrozonki
  20. a styropian im nie zaszkodzi? i jak myslicie czym pomalowac styropian zeby byl czarny i mozna go bylo wrzucic do srodka akwa? i czy to bedzie dobrze wygladac jako tlo? bo ja zdolnosci nie mam a 150zl za tlo nie dam.
  21. przepraszam ze robie z tego temat ogolny o moich babskich problemach :oops: skad moge wziazc styropian.. stara jestem ale nie obrotna.. zalatwic lakier do paznokci czy farbe do wlosow to owszem.. ale styropian.. to juz gorzej... czy oni nie sprzedaja tego tylko w wiekich pakach? a do zwirowni chyba pojade pod koniec tygodnia... przeblagalam kolege zeby mnie tam zabral
  22. OMG :shock: ... a ja myslalam ze 10kg mi starczy :oops: skad bierzecie łupki i piach? chyba taniej w zwirowni niz w sklepie, co? Ja sie splukalam juz na akwa filtr itd.. a na poczcie za 30kg paczke place 30zl + cena zawartosci.. troche kasy jest jednak moze znacie jakies tansze zrodla?
  23. wiec tak.. akwa w drodze, filtr tez... ale.. glazy.. ile ich kupic? obliczylam ze musze miec 20 (?!) kg piachu... dobrze licze? a ile kg glazow zamowic? akwa 120x40x50 (dlxszerxwys)
  24. no to juz tylko pozostaje mi czekac az zbiornik i szafka dotra do mnie, pozniej dwa tyg i poszukiwanie ryb czy do akwa moge wrzucic zlepience z chorwackiego morza? wyparzone oczywiscie.. czy poszukac jednak jakis innych kamieni? chyba czeka mnie wyprawa do jakiejs zwirowni... bo w zoologach nie widzialam nigdy takich glazow..
  25. myslalam o jakiejs trawie, z mocnymi liscmi dla zamaskowania grzalek itd.. po akwa ogolnych jakos estetyczniej wygladaja akwa z roslinami niz bez.. takie skrzywienie Bardzo dziekuje za pomoc czyli zostane przy dwoch gatunkach a jak z ich dostepnoscia? no i czy piach na dnie moze byc czy raczej kamienie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.