
ronnie1910
Użytkownik-
Postów
20 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez ronnie1910
-
..oj ze świecą. Poszukuję Naturefood Premium Medium a nie "Twoich"Natrefood Premium Cichlid Plant M. Na rybarium czy jak kto woli akwamarket maja Naturefood Premium ale S i XS..
-
Naturefood Premium Medium to też w necie ze świecą szukać.. Doradźcie jakiś zamiennik za tą pozycję i już więcej nie marudzę. Awansem dzięki..
-
Dzięki za info!!! Widzę, że nieźle błądziłem mam nadzieję, że pozostała pasza nie jest pyłem. A co z tym zamiennikiem za Dainichi Veggie Delux Sinking? Ma ktoś jakiś pomysł?
-
Wszystko fajnie i miło tylko , że w akwamarket.pl nie mają i nie wiedzą kiedy posiadać będą w sprzedaży pokarmy firmy Dainichi. Zdecydowany jestem na wyselekcjonawaną mieczkę przez mirsto czyli: Spirulina O.S.I. Flakes 200g, HIKARI Cichlid Excel mini - pokarm w granulkach 250g, HIKARI Cichlid Gold mini 57g, O.S.I. VividColor Flakes 63g, Naturefood Premium Small 210g. Co propunujecie w zastępstwie za Dainichi Veggie Delux Sinking ? Domniemuje, że nie było rewolucji w pokarmach od stycznia.
-
Witam. Proszę o pomoc w wygenerowaniu obsady do 240l (120x40x50). Krótki opis baniaka: 1. EHEIM 2224 (zwróciłem jednak Fluval 305) zasypany w 100% bio-ceramiką. 2. Aquael Circulator 2000 z gęstą gąbką. 3. Lampa TetraTec UV 400 (została po paletach włączam ją na godzinę dziennie). 4. 2x54W T5 PHILIPS Aquacoral + PHILIPS Aquasky 965 6500K. 5. Tło folia czarny mat Ocracal 641. 6. Piach dek. Kreisel 30kg + serpentynit zielony ok 40kg. W akwa porobiłem sporo grot. Druga połowa pragnie by w zbiorniku było żołto - niebiesko. Odwidłem ją od śnieżnobiałego kwarcu i filipińczyków więc niech ma coś od życia. Własnymi siłami wychaczyłem n/wym. gatunki: 1. Melanochromis maingano (2+5??) 2. Pseudotropheus saulosi coral (2+5??) (ew. Pseudotropheus demasoni, Cynotilapia afra chewere) 3. Labidochromis caeruleus (1+3??). Jak to widzicie? A może coś innego proponujecie? I BARDZO WAŻNE - ma ktoś w Wawie jakieś namiary na sprawdzonych domowych sprzedawców w/wym rybek? Sklepy odpadają, w wysyłkę też się wole nie bawić z uwagi na porę roku. Dzięki awansem za odpowiedzi.
-
Dzięki za podpowiedzi. Nieużywany węgiel został mi po poprzednim akwa i mialem dylemat. Planuję zapodać 20L (mam 240L) wody od ziomka z roślinnego baniaka z neonami. Do filtracji używa on tylko mocny cylkulator z gąbką, czy wogóle warto wypłukać ją w wodzie w moim akwa? I jaką dać temp. na początek by przyspieszyć zamierzony proces. Awansem dzieki za rady.
-
Czy przy starcie akwa zapodać na dzień dobry na kilka dni do kubła węgiel aktywny + uzdatniacz wody czy zasypać wiadro od pierwszego dnia bio - ceramiką dodając uzdatniacz wody + bakterie?
-
Miał ktoś do czynienia kiedyś z takim wynalazkiem w pokrywie: http://www.zoolight.pl/product-pol-761-AquaLux-LED-120-WHITE.html http://www.zoolight.pl/product-pol-747-AquaLux-LED-120-PLUS.html koszt pokrywy aluminiowej 120x40 z jedną z powyższych opcji to równe 1000zł. Plus to napewno oszczędność energii minus to pewnie żadne zielsko rosło przy tym nie bedzie. Jak się to ma do klasycznych T5 2x54W (np. PHILIPS Aquasky 965 6500K + PHILIPS Aquacoral). Koszt takiej alu. pokrywy 250zł niższy. Warto sie tym wogóle interesować?!
-
Maskowanie sprzętu przy użyciu roślin
ronnie1910 odpowiedział(a) na misiek80 temat w Tło, podłoże, dekoracje, ...
..i problem rozwiązany. Dzięki za podpowiedź. -
Maskowanie sprzętu przy użyciu roślin
ronnie1910 odpowiedział(a) na misiek80 temat w Tło, podłoże, dekoracje, ...
...ajajaj no to szału nie ma. Zwłaszcza, że mam ciężką głowice (circulator 2000). Trzeba będzie pokombinować. A może zapodać 100cm (akwa 120cm) oraz prawa ściana ze spienionym PCV + maskownica np. w odwrócone T. A pozostały pasek 20cm od zewnątrz dać jakaś przyklejoną prowizorkę pomalowaną w kolorze spienionego PCV. W ten sposób uzyskam 20 cm czystego szkiełka na przyssawki? Co Wy na to? Lekka Ameryka się robi.. -
Maskowanie sprzętu przy użyciu roślin
ronnie1910 odpowiedział(a) na misiek80 temat w Tło, podłoże, dekoracje, ...
Pomysł przedni z tą maskownicą. Mimo, że mam miły serpentynit na zasłone po głowie chodzi mi maskownica ale aarset bo boję się bigosu jak pysie podkopią "serpen-zasłone". Nie wiem czy przyssawki będą współgrały ze spienionym PCV (planuje dać na ścianę tył + prawy bok). Próbował ktoś? Odklejają się czy nie? -
240l pomoc w ostatecznym wyborze osprzętu..
ronnie1910 odpowiedział(a) na ronnie1910 temat w Osprzęt do akwarium
ad.1. Więc w kuble Bio-Ceramika. Dzieki za podpowiedź! ad.2 Ze świetlówkami kombinuje coś z zestawów: Philips Aquarelle + PHILIPS MASTER TL5 865 lub HAGEN POWER GLO + HAGEN LIFE GLO II. Co o tym myślicie? ad.3. Jak ustawić te wyloty z filtrów??? HELP!!! -
240l pomoc w ostatecznym wyborze osprzętu..
ronnie1910 odpowiedział(a) na ronnie1910 temat w Osprzęt do akwarium
A konkretnie? Fluval 305 za słaby (mam 14 dni na ewnt. zwrot, jeśli tak to jaki proponujesz w jego miejsce) czy wypełnienie inne w koszyki zapodać? Wewnętrzny Circulator 2000 to wir będzie robił na bank w to akurat nie wątpie.. -
240l pomoc w ostatecznym wyborze osprzętu..
ronnie1910 odpowiedział(a) na ronnie1910 temat w Osprzęt do akwarium
Sprzęt zakupiony, tak to wygląda: - szkło Aquael, - piach kwarcowy dekoracyjny granulat 1mm 25kg Kreisel, - serpentynit zielony ok 25-30 kg, - mechanik Aquael Circulator 2000 + gęsta gąbka filtracyjna, - bilogia HAGEN FLUVAL 305, - grzałka EHEIM JAGER 150W. Pytania: 1. Co zapodać do Fluvala - 100% ceramiki??? Przy starcie wrzuce na dobę węgiel aktywny a potem? 2. Jakie świetlówki polecacie? Pokrywę mam 2x 54W T5. W akwa wife pragnie niebieskości, wybiłem jej z głowy śnieżnobiały kwarc i filipińczyki ale blue musi być! (w baniaku popływa coś z:Melanochromis cyaneorhabdos, Pseudotropheus demasoni, Pseudotropheus saulosi, Labidochromis caeruleus). 3. Jak ustawić wyloty z filtrów by się sprawdzały? Oba będą w prawy rogu schowane za wysokim serpentynitem lub maskownicą. Z góry dzieki za wsparcie! -
A czy ktos może polecić jakąś dobrą sprawdzoną gąbkę do tego filtra?
-
240l pomoc w ostatecznym wyborze osprzętu..
ronnie1910 odpowiedział(a) na ronnie1910 temat w Osprzęt do akwarium
Jeśli nabywaliście szkło to w pierwszej z brzegu hurtowni zoologicznej (sklepie) czy robiliście je na zamówienie. Pytam bo nie chcę z wiadomych przyczyn mieć problemów z przeciekaniem itp. Widzę, że np. od Wromaka to z daleka. Znalałem coś takiego w Garnizonie Stołecznym http://optiwhite.aquamagic.pl/?wszklo=1&dlugosc=120&szerokosc=40&wysokosc=50&grubosc_szkla=3&wspoin=2&wszlif=2&action=Oblicz tylko czy aby nie robię z igły widły i nie popadam w krajność? -
Witam jestem na etapie przejścia z akwa 112l na 240 (120/40/50). "Popracowałem" na forum i na dużo znaków zapytania znalezłem odopowiedzi ale lekkie dylematy pozostały więc proszę o wsparcie.. Szkło: - http://sklep.roslinyakwariowe.pl/akwaria-standardowe/akwaria-120cm-dlugosci/akwarium-120x40x50-240l-p-5589.html czy np. http://sklep.roslinyakwariowe.pl/akwaria-standardowe/akwaria-120cm-dlugosci/akwarium-120x40x50-proste-p-14139.html Chodzi mi głównie o wzmocnienie poprzeczne. Warto? Czy zbyteczne przy tym litrażu? A może szkło innej firmy bardziej polecacie. Podłoże: Miał być piach mocno biały kwarcowy ale stanęło na piasku kwarcowym dekoracyjnym KREISEL granulat 1 mm (wór 25kg/ 7,40zł). Kamienie: Błądziłem w filipińskim ale Perez666 (thx ) swymi postami zaoszcządził mi sporo $$$. Stanęło na serpentynicie, piaskowcach ew. wapieniu. Tło: TYLKO CZERŃ! Ze struktury rezygnuje, szkoda mi miejsca wew. akwa. Planowałem folię (zabawa z przyklejaniem, odklejanie etc ale za to ach ta odchłań) więc chyba postawię na spienione PCV. Tył l prawy bok + maskownica w odwróconą literę T. Jaka powinna być grubość tego PCV? I jak sobie poradzić z przyssawkami np. mechanika? Będą się "kleiły" do spienionego? Mechanik: I tu największe dylematy i prośba o pomoc. Szukam CICHEGO (by w noc nie wybudzał wify) i dobrze mielił: - http://allegro.pl/pompa-atman-at-203-2000l-h-38w-gratisy-i1903506086.html (ludzie na forum piszą, że 2000l/h to przymocne na 240l, altentatywa - gęstą gąpa i skręcenie obrotów), - http://allegro.pl/aquael-pompa-circulator-1500-1500l-h-nowosc-hit-i1865189923.html - http://allegro.pl/filtr-wewnetrzny-fluval-u4-130-240l-1000l-h-3l-gwa-i1859654521.html (moja ulubiona firma, mały zgrabny tylko te 1000l/h..) - http://www.krakvet.pl/ferplast-blumodular-filtr-wewnetrzny-akwarium-p-8648.html (wyyyysoki a IMO nie ma co nabywać, żeby na dzień dobry skracać, ale pochlebne opinie wyczytałem o nim ehh). HELP!!!! Biolog: - http://allegro.pl/atman-cf-1000-bukowno-k-olkusza-i1905042621.html - http://allegro.pl/eheim-classic-2215-do-300l-nowy-i1905146475.html (klasyka!) - http://allegro.pl/fluval-305-filtr-zewnetrzny-120ml-aqua-plus-raty-i1889581792.html (powód wiadomy) p.s. znajomy pracuje w EuroZoo i na fluvale ma duże upusty.. Oświetlenie: Pokrywa aluminiowa 2x54W. Dołożyć odłyśniki?? Wiem, że narurowiec by mi rozwiązał dużo problemów ale jeszcze nie teraz do tego trzeba dorosnąć. Przy pomocy w wyborze filtrów będzie pewnie potrzebne info, że za maskownicą planuje chować wylot/wlot biologa oraz mechanika (pewnie tak nie powinno być brrrr ale inaczej nie mogę bo lewy bok akwa bedzie super widoczny!). Więc prosze o wsparcie w wyborze mechanika by dawał odpowiedni strumień celem kierowania łajna tam gdzie trzeba.. Na obsadę przyjdzie czas na Boże Narodzenie. Awansem dzięki i pozdrówka.
-
Rok minął a AT-F-202 wciąż niedostepny . Czytam różne wątki bo sam poszukuję min. dobrego i CICHEGO wew. do nowej "240". A co sądzicie o http://allegro.pl/filtr-wewnetrzny-fluval-u4-130-240l-1000l-h-3l-gwa-i1859654521.html ? Pracuje on u kogoś? Ferplast Blumodular 3 jakoś do mnie nie przemawia poprzez swą wysokość i głosność..
-
Witam mam małe pytanko. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z zestwem JUWEL RIO 240? http://www.juwel.pl/produkt,zestawy-akwariowe-rio-240,9.html Z tego co czytam to posiada on filtr Bioflow 3.0 z pompą o wydajności 600 l/h http://www.juwel.pl/produkt,filtry-i-wklady-filtracyjne-juwel-bioflow-3-0--6-0--8-0-,37.html Chodzi mi głównie o to czy będzie on właściwie mielił wodę bo noszę sie zamiarem powiększenia baniaka z pyszczakami i nie wiem czy będzie potrzebna zastosowania dodatkowego zewnętrznego kubełka? p.s. moja druga połowa się lekko uparła na ten zestaw z szafką bo pasi jej niby pod krajobraz pokoju. Dzięki za wsparcie..