Skocz do zawartości

fanmalawi

Użytkownik
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

10

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Mysłowice
  1. Witam serdecznie Od dłuższego czasu przyglądam i czytam forum na temat filtrów narurowych. Sam również planuję taki uruchomić u siebie (mechanik + bio), korzystając oczwiście z wiedzy i doświadczenia forumowiczów. Mam oto takie pytania: - czy podpinacie skimmery do tego systemu filtracji? - jaki skimmer możecie polecić - czy skimer nie będzie powodował zapowietrzania się instalacji?
  2. W jakim składzie ilościowym miałbym mieć te rybki? Po ile sztuk? Gdybym chciał coś jeszcze do tego dołożyć to co poleciacie?
  3. Akwarium, tak jak pisałem ma być 200x50x50 = 500l lub 150x60x60 = 540l. Pytałem, ale nie otrzymałe modpowiedzi, które z tych dwóch lepiej się sprawdzi? Jak myślice, będzie różnica w cenie pomiędzy tymi zbiornikami? OT wydzieliłem i przeniosłem do odpowiedniego działu.Perez666
  4. A co myślicie o takim zestawie? Melanochromis auratus Pseudotropheus Saulosi, może coral Labeotropheus trewavasae Thumbi West Te 3 gatunki są wystarczające, czy jeszcze coś polecanie? Patrząc na ilości postów niektórych użytkowników forum, to wiadomo, że ma sie doczynienia z niezłymi fanatykami-maniakami malawi w dobrym tego słowa znaczeniu
  5. Hm, na http://bazaryb.klub-malawi.pl/index.php było podane że P. saulosi to roślinożerca a M. auratus to wszystkożerca.
  6. Melanochromis auratus jest wszystkożerny a Pseudotropheus saulosi rożlinożerny, więc głównym pokarmem byłby pokarm roślinny. To rozumię, żę podawanie mięsnych pokarmów zaszkodziłoby saulosi a nie auratusowi... chyba, że się mylę Co do wielkości akwarium jeszcze nie wiem, wszystko zależy od kwoty jaką będę musiał przeznaczyć, narazie sprawdzam ceny, czytam o filtracji, oświetleniu, etc. Jak wszystko będę miał posprawdzane to wtedy podejmę decyzję. Do filtracji też będę miał pytania, ale to najpierw poczytam więcej, a potem zadam pytania, ale to nie ten dział..
  7. W takim razie rybki Melanochromis auratus oraz Pseudotropheus saulosi mogę trzymać razem? Wybaczcie, że zadaje oczywiste dla Was pytania. Dopiero się uczę Jeśli tak, to co do tego polecacie?
  8. Baniaka jeszcze nie wybrałem, tak jak pisałem w okolicach 500l, przy długości 160 do 200cm. Zmniejszyłem trochezakres obserwacji, rybki najbardziej interesujące dla mnie: Melanochromis auratus Aulonocara Red rubin Pseudotropheus saulosi Pseudotropheus demasoni Te dwie pierwsze chciałbym najbardziej. Wielki szacun dla osoby/osób, które przgotowały to zestawienie! Brawo! Gdzie można kupić ryby w mojej okolicy, tzn. Mysłowice, Katowice. Nie chcę aby się okazało, żę wybiorę sobie jakąś obsadę, a nie będę potem w stanie tego kupić wszystkiego. A drugie pytanie - większość osób kupuje więcej sztuk małych rybek, a jak podrosną to redukuje, zostawia np. 1 samca oraz kilka samic. Co robicie z zredukowanymi samcami? Skoro jest nadmiar samców to nikt ich nie przyjmie od nas.. Następnym razem nie pisz posta pod postem, użyj opcji edytuj. eljot12
  9. Jeśli chodzi o miesce to miejsca mam na akwarium nawet 300x80x80, ale po pierwsze stać mnie będzie tylko na takie w okolicy 500l, a po drugie pytałem się panią architekt o ciężar jaki mogę postawić w pokoju, pani architekt sprawdziła i okazało się że akwa 500l może być. Jeśli chodzi o rybki, które wymieniłem to podałem te które mi się podobają, nie miałem zamiaru wrzucać wszystkiego do jednego worka.
  10. Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Jestem nowy na forum, ale forum to śledzę od dłuższego czasu, sporo już czytałem o rybkach z malawi. Kiedyś miałem akwarium ogólne 110l, w najbliszym czasie będę miał możliwość postawienia nowego baniaka, myślę o pojemności około 500l. Jeśli chodzi o szkło to nie wiem czy lepiej 200x50x50 = 500l czy 150x60x60 = 540l Tło chciałbym wykonać z łupka, wzorując się na opisanych tłach na tym forum. Myslę, że sobie z tym spojonie poradzę. Łupkami chciałbym obłożyć 3 ściany akwarium. Na dnie chciałbym biały piasek, na piasku mają być poukladane kamienie. Pokrywa - ze względów na ceny ładnuych pokryw narazie będę musiał pokrywę wykonać samemu. Oświetlenie - będę musiał wykonać samemu jako świetlówki lub HQI. Nad mocą się zastanowię, jak wybiorę wielkość zbiornika. Rośliny - nie wiem czy wogólę będą rośliny. Filtracja - mój znajomy ma filtr kubełkowy nie używane, więc mógłbym go wykorzsystać, drugi kubełek musiałbym dokupić. Obsada - i tu jest problem. Im więcej czytam tym mniej wiem. Jest taka róznorodność tych wspaniałych ryb, że nie wiem co wybrać. Nie wiem jakie jest lepsze podejście - mniej ryb czy tzw. "kontrolowane przerybienie" dosyć mocno polecane przez niektórych forumowiczów. Ogólnie nie wiem czy lepiej mniej ryb większych czy więcej mniejszych... Bardzo bardzo podoba mi się Melanochromis auratus, ale z tego co wyczytałem jest agresywny, więc nie wiem z czym można by go połączyć. I czy wogóle jest sens posiadania takiej rybki - jeśli chodzi o początkującego malawistę. Pozostałe rybki, które mi się podobają to - Labidochromis caeruleus, Pseudotropheus saulosi, Melanochromis johannii, Maylandia estherae red, Aulonocara Red rubin, Cynotilapia afra 'Mbenji', Metriaclima sp. "msobo" Magunga, Pseudotropheus demasoni. Chciałbym rybki nie za bardzo wyszukane, aby dało się je gdzieś kupić bez większych problemów. I tu proszę o pomoc doświadczonych forumowiczów. Wszystkie rady mile widziane....
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.