Skocz do zawartości

geralt

Użytkownik
  • Postów

    47
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez geralt

  1. @Ertos nie czekaj i zaczynaj leczenie. Na czas leczenia według zaleceń wyłączyłem oświetlenie i zaciemniłem akwa do pierwszej podmiany wody. Musisz również mocno napowietrzać wodę - ja ustawiłem tak falownik, aby zaciągał powietrze.
  2. Witaj @Ertos, ja przeprowadzałem leczenie w akwarium ogólnym, więc leczyłem wszystkie ryby. Ogólnie z 17 saulosi straciłem 8 albo 9 sztuk. Żadnej z zaawansowanymi objawami nie uratowałem, ale zatrzymał się proces pojawiania nowych przypadków jak to miało miejsce przed leczeniem. Tak jak pisałem wcześniej do akwa razem z saulosi trafiło 11 sztuk hara i wszystkie były zdrowe. Problem dotyczył tylko saulosi. Podejrzewam, że rybki trafiły do mnie już z jakimś pasożytem. Nie chcę pisać gdzie je kupiłem, bo nie chcę robić "afery" - ale ogólnie znana hodowla. Ja na twoim miejscu przeprowadziłbym leczenie metronidazolem według schematu @SlavekG
  3. geralt

    Mleczna powierzchnia wody

    Również walczyłam z takim filmem, próbowałem go rozbijać wylotem wody, ale z marnym skutkiem. Zakupiłem więc skimer EHEIM 350 i skończył się problem, powierzchnia wody czyściutka.
  4. Też tak kiedyś miałem z Msobo. Wytłukł konkurencję, a następnie wszystkie swoje samice.
  5. Jak często wymieniacie gąbkę w kaseciaku?
  6. Przelew poszedł, dzięki
  7. geralt

    NorthFin Polska

    Już można zamawiać. 20 % rabatu + wysyłka gratis z hasłem: NORTHFIN20
  8. Kiedyś też przed wyjazdem wakacyjnym szukałem automatycznego karmnika i kupiłem Juwel-a. Na początku wydawało się, że zda to egzamin, ale karma złapała wilgoci i zakleiła częściowo wylot, więc nie było karmienia Przy następnym podejściu, z testami przed wyjazdem, podczas uzupełniania karmy niechcący przestawiłem szczelinę dawkującą karmę na maksa... i dobrze, że jeszcze byłem w domu jak poszła pierwsza dawka. Odławiałem karmę siatką Karmnik więc powędrował do szuflady i leży już tam 8 lat, a ryby 2 tygodniowe wyjazdy wytrzymują bez karmienia. Skubią glony i zabierają się za świderki. Uważam, że to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. -
  9. Leczenie okazało się skuteczne, chore ryby wracają do zdrowia. Jedna, która była już w ciężkim stanie jest teraz bardzo wychudzona i nie wiem co z nią będzie. Przyjmuje pokarm i mam nadzieję, że odzyska siły, ale łatwo nie ma, bo jest dość mocno przeganiana przez inne ryby. Leczenie przeprowadziłem według schematu podanego przez @SlavekG. Teraz jestem w trakcie codziennych podmian w celu usunięcia leku z akwarium. Zastanawiam się nad powtórzeniem cyklu podawania leku, ale chyba będę musiał odpuścić ze względu na to, że przez kilka dni nie będzie mnie w domu.
  10. Cyrkulator ustawiłem tak, aby zaciągał powietrze, więc powinno być dobrze, lek podany, akwarium zaciemnione - teraz pozostało czekać.
  11. Dzięki za pomoc, właśnie rozpuszczam tabletki. Ciężko się rozpuszczają - tworzy się taka zawiesina pyłu w wodzie, mam nadzieję że tak jest ok. Myślisz, że mocne łamanie tafli wody przez cyrkulator i wylot filtra ustawiony nad powierzchnią wody wystarczy?
  12. Zaciemnić akwarium na cały cykl leczenia 10 dni, czy tylko na dni podawania leku? Masakra, dzisiaj padły kolejne 2 sztuki, czyli w sumie 7 sztuk. Hary je dobijają jak już są mocno słabe - dzisiaj rano rzuciły się na jedną jak stado wilków.
  13. @SlavekG czy możesz mi podać jakiś schemat leczenia?
  14. Wiem o co chodzi, napisałem tylko, że wykluczam przekarmienie. A chciałbym znaleźć przyczynę i rozwiązanie problemu. Zastanawia mnie też czemu problem dotyczy tylko saulosi (5 padło, 2 słabo wyglądają), a hara ma się rewelacyjnie. Chyba będę musiał tak jak piszesz podać jakieś lekarstwa.
  15. Zapchanie pokarmem tak jak pisałem wykluczam w 99%, karmię w małych ilościach, to nie pierwsze młode pyszczki, które mam. Lecz pierwszy raz mam taki problem i nie wiem co robić.
  16. Wydaje mi się, że przy bloat powinny występować długie ciągnące odchody, a to u mnie kompletnie nie występuje.
  17. Głównie karmię spiruliną, a pozostałe jako dodatek na zmianę 2-3 razy w tygodniu i oczywiście D-Allio raz w tygodniu. Wydaje mi się, że karmienie nie spowodowało tych problemów. Widziałem już zatkane ryby i to wygląda inaczej. Tu już kolega mnie wyręczył w wyjaśnieniu
  18. Tak jak pisałem 2 razy dziennie i naprawdę w małych ilościach (jedna mała szczypta). Hara nie gania saulosi, zajmuje się wewnętrzną hierarchią. Jeszcze raz zdjęcia:
  19. Witam, W akwarium od 24.02 pływa nowa obsada saulosi +hara (zakupione 17 + 11) W ostatnich 2 tygodniach padło mi 5 saulosi, gdzie po za siedzeniem przy dnie, szybkim oddychaniem i nieprzyjmowaniem pokarmu nie było żadnych objawów zewnętrznych. Teraz zauważyłem następne dwie rybki z podobnymi objawami, ale dodatkowo mają spuchnięty brzuch z jednej strony (prawej) i nie używają prawej płetwy. Odchody ryb normalne. Próbowałem zrobić dobre zdjęcie, ale akurat te 2 chore ryby chowają się, gdy podchodzę do akwarium. Z harą nic się nie dzieje problem dotyczy tyko saulosi. Akwarium : 240l 120x40x50 Filtracja: kaseciak na pompie atman306 , 0,5 l micromeca Pokarmy: Spirulina JBL, OSI: Artemia płatki, Vivid color płatki, redpower granulat oraz D-Allio plus Karmienie 2x dziennie w małych ilościach, Podmiany: co tydzień 20-25% Parametry (testy kropelkowe JBL): temp: 26 kh: 9 PH: 7,6 NO2: < 0,01 NO3: 10-20 Jakieś pomysły co to może być? Myślałem, że to może bloat, ale brak ciągnących się odchodów i spuchnięty brzuch z jednej strony, no i ta nieruchowa płetwa piersiowa
  20. Poproszę: Cichlid 1mm - 200g Veggie 1mm - 300g
  21. Grzałka będzie w kaseciaku, aktualna jest za długa. Będzie nowa
  22. Dobry pomysł, mam jeszcze trochę kamieni, ale większych, więc muszę je porozbijać.
  23. Co do gruzowiska to mam tak:
  24. W pierwszym poście napisałem jakie gatunki chcę mieć
  25. Właśnie w ten sposób podchodziłem do tego decydując się na 2 gatunki, ale im bliżej zamówienia ryb to przychodzi pomysł 3 gatunku, i że tym razem będzie lepiej. Wcześniej miałem 3 i nie było łatwo utrzymać haremy. Rdzawy i maingano wykończyli samice:(
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.