Ja obecnie nie mam testu na NH3/NH4
ale zastanawiam się nad
Seachem Ammonia Alert - detektor amoniaku
dostępny na allegro za 69 PLN.
( http://allegro.pl/item834704639_seachem_ammonia_alert_detektor_amoniaku.html )
Z tego co rozumiem to umieszcza się go w akwarium lub w mniej widocznym miejscu ( np. sump ) i działa to do 12 miesięcy.
Jeśli ktoś posiada, albo może coś o tym napisać będę wdzięczny.
Jeśli chodzi o testy NO3 pod tym linkiem
http://www.aquamigo.nl/aqua/testtest/testtest.htm
jest ładnie pokazane ( skala kolorów ) Sera, Tetra, Red Sea, Salifert.
W tym artykule
http://www.nano-reef.com/forums/index.php?showtopic=206500&hl=
można zobaczyć jak kolorystycznie wyglądają testy Seachem na NO3.
Może być przydatne, przy wyborze: Co kupić ? :-)
KH i GH możesz też mierzyć:
2,5 ml wody i każda 1 kropla to 2 stopnie twardości.
Na dłużej test Ci starczy, ale dokładność mniejsza - choć satysfakcjonująca :-)
Witam
Jak dla mnie, to masz 1 * samiec RED BLUE 1*samiec RED RED i 2 samice RED RED/BLUE
Ja miałem podobnie. Kupiłem 3 samce RB i 11 samic. Później jedna z samic zaczeła blednąc i jest to teraz ładny samiec RR