Skocz do zawartości

mateo35

Użytkownik
  • Postów

    184
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mateo35

  1. test paskowy No3-150 mg/l No2-10 mg/l GH-8 d KH-10 d Filtr mam wewnetrzny firmy Juwel,dodam że dołozyłem teraz zieloną gąbke bo była tylko jedna , może to był błąd mogłem to zrobic prędzej
  2. krótki opis restartu (akwa180l) 1.ryby odłowiłem to 100l baniaka woda z akwa 2.zmienłlem kamienie granit na piaskowiec i podloze piasek na koral 3.100l wody z akwa, 40l odstałej wody,reszta kranówki(kranówka ma dobre parametry) 4.dodałem FRESH STARTER firmy INTERPET 5.ryby wpusciłem na drugi dzień po dwóch dniach zauwazyłem że ryby ocierają się o kamienie,kupiłem test niestety tylko paskowy ale wykazał mi wysokie No2 i No3.Dodatkowe objawy to kołyszące ruchy,drgawki,płetwy ogonowe wąskie ale nie posklejane i dziwnie to zabrzmi ale wygląda to tak jakby ryby chciały cos wypluc.Pokarm pobierają normalnie.Po trzech dniach dwie pierwsze ofiary , czwarty dzien jeszcze jedna.Dzisiaj odłowiłem wszystkie ryby poza jednym yellow którego poprostu nie moge złapac i przeniosłem do 60l akwa które było zakładane na bazie wody z dużego(wode sprawdziłem jest ok). Pierwsze co przyszło mi do głowy to to że akwa jest jeszcze za świeze , chociaz wymieniłej w sumie pół zbiornika i sam nie wiem co o tym myslec. Zostawic i czekac az dojrzeje czy podjąc jakies srodki? Boje sie tez o reszte obsady bo jest im w tych 60litrach o duzo za ciasno.20 pysi wielkosci od 4cm do 6cm Radzcie co robic?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.