Jump to content

192l - pierwsze Mbuna

Guest
  • 2,049 views
 Share


Po pierwsze witam wszystkich jako nowy użytkownik ;) Malawi powstało jako mała odskocznia od głównego zainteresowania czyli roślinniaków, co nie znaczy, że nie traktuję tego zbiornika poważnie. Zdaję sobię sprawę, że delta nie jest dobrym wyborem dla tego biotopu, ale nie mam w tej kwestii wyboru. Co do samego wystroju to zastanawiam się jeszcze nad dorzuceniem nurzańca choć w tym momencie skłaniam się ku braku roślin. Trochę danych: Pojemność: 192l Wymiary: delta o boku 70cm Fitracja: TetraTex EX700 (w razie potrzeby dojdzie głowica w środku) Oświetlenie: 2x18W 865+kompakt 14W 2700K Podłoże: piasek Rataja Dno Rzeki Dekoracje: otoczaki Obsada: jeszcze nie ma ;) w planie Pseudotropheus saulosi lub Melanochromis cyaneorhabdos i do tego ewentualnie Labidochromis caeruleus - sugestie mile widziane! Z góry dziękuję za wszelkie komentarze!


From the category:

Akwaria

· 3,306 images
  • 3,306 images
  • 6,761 image comments

 Share


Recommended Comments

Witaj :D. Hmm od czego by t zacząć ,więc roślinkom stanowcze nie :P .Co do tetry różne są opinie jedni chwalą inni się żalą radził bym tylko zasypać go całego ceramika jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś oraz dać prefiltr.Cop do mechanika na pewno się przyda jeśli chcesz mieć wodę picuś glancuś :mrgreen: .A samo akwa ,cuż osobiście mi się podoba chociaż d narożnego jakoś nie jestem przekonany.Więc życze powodzenia :wink:

Link to comment

dla mnie wystroj spoko ,nawet wiecej podoba sie wew pewnie z czasem dolozysz ze zdjecia podkreslam ze zdjecia wnioskuje ze zabrales sporo miejsca ja jestem za 1 gatunkiem

Link to comment

Ohoho jak ocena poleciała w dół :mrgreen: Dziękuję wszystkim za komentarze. Tak jak pisałem, tylko taki zbiornik miałem do dyspozycji a "lepszy rydz niż nic" :) Może coś sensownego z tego będzie. Zaczynam powoli myśleć nad wymianą Tetry na jakiegoś Eheima ale to za kilka miesięcy. Z zielska na 90% rezygnuję, skłaniam się też ku obsadzie jednogatunkowej. W przyszłym tygodniu planuję pojeździć po sklepach i może uda się już coś kupić.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.