Jump to content

Moje akwarium - odslona 2

Guest
  • 1,892 views
 Share


Akwarium: 864 litry 180x80x60 Filtracja: Fluval FX Oświetlenie: Narva Oceanic Nature i Oceanic Blue 2 x 58 W Podłoże i skały: wszystkiego po trochu Rośliny: kryptokoryny Obsada: Copadichromis Borlei Kadango 1 samiec 2 samice i 1 młody; Aulonocara sp. "stuartgranti maleri" 2 samce i 1 samica, 1 płeć nieznana; Pseudotropheus crabro 6 płeć nieznana; Cynotilapia afra Cobwe 3 samce i 4 młode; Labidochromis caeruleus "yellow" 7 płeć nieznana; Pseudotropheus saulosi "coral" 1 samiec na 2 samice. 2 ryby nie wiadomo; Dimidiochromis strigatus - para.


From the category:

Akwaria

· 3,306 images
  • 3,306 images
  • 6,761 image comments

 Share


Recommended Comments

Piękne szkło, Masz super głębię w tym akwa. Układ dekoracji jest ok - podkreśla rozmiar dna ale same skały i podłoże są kiepskie. Skały są zbyt obrobione - wyglądają sztucznie i nie pasują do tego dziurawego chyba wapienia. Jeszcze dodatkowo masz mętnawą wodę i niebiska świetlówka podświetla Ci sam czubek skały jak neon. Akwarium jest fajne i widać że dobrze sobie wszystko wykombinowałeś, ale IMO powinieneś użyć lepszych materiałów (jeden rodzaj skał) poprawić filtracje mechaniczną i wymienić niebieską świetlówkę na coś innego. Na razie bez oceny - czekam na poprawki ;)

Link to comment

Masz naprawdę fajny zbiornik pod względem możliwości i niestety nie skorzystałeś z tego :( .Skałki z każdego po trochu to niezbyt udane rozwiązanie zdecyduj się na coś konkretnego :) .Co do filtracji to jak byś jej nie miał jeden fluwal to Stanowczo za mało bo nie wiadomo co będzie biologiem a co mechanikiem .Naszczęście masz trochę roślin ale one filtracji biologicznej nie załatwią i z czasem możesz mieć kłopoty z no2 :| o .Poczytaj troszkę na forum i filtracjach a także o cyklu azotowym a sam dojdziesz do podobnych wniosków :mrgreen: Co do obsady nie wypowiadam się zostawię to bardziej doświadczonym kolegom.Masz wielki potencjał zbiornika wykorzystaj to :mrgreen:

Link to comment

Akwa ładne świetna głebia. Szkoda tylko że nie postawiłeś na jeden rodzaj kamieni, trochę drazni oko ta biała skała. I zastanawia mnie czy ten FX długo ci sam to wszystko pociągnie, ja bym dał do środka jakiś filterek 5/10

Link to comment

Na kompromis nie poszedłem pumeks leży sobie odporny na krytykę :D obok ruin zamku w Czorsztynie ;)... Różnorodność skał też mi się trochę znudziła i będą z czasem jedne raczej białe wapienne Åšietlówka Narva Oceanic Blue to porażka tego baniaka, już jedzie zamówione Power Glo. Shinuk czy ty widziałeś kiedyś FX-a ... ten fluval jest do prawie 2x większego baniaka, samej ilości gąbek ma 22100 cm2 i kilka litrów na biologi o wacie też musiałbym wspomnieć. Podejrzenie o brak wydajność jako biologa nie ma jakiejkolwiek szansy na obronę. Mechanicznie też już jest OK pomogła wata woda jest klarowna tylko patrzenie przez 80 cm to jednak co innego niż przez 50 cm ... mechanika nie wsadze bo nie mam i nie chce mieć sztucznego tła a taka puszka bardziej zbiornik szpeci niż brygada pumeksów poustawianych na sztorc ;). FX pociągnie latami to cudowny filterek, jedyna alternatywa dla sumpa w tak dużych baniakach

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.