Jump to content

Malawi 450 Litrów

Aga1986
 Share


From the category:

Akwaria

· 3,293 images
  • 3,293 images
  • 6,728 image comments

Photo Information

  • Taken with HUAWEI ALE-L21
  • Focal Length 3.7 mm
  • Exposure Time 1/30
  • f Aperture f/2.0
  • ISO Speed 290
 Share


Recommended Comments

Kto Cię namówił do tego? Czy wiesz ile i jakie ryby masz w akwarium? Sama świadomość, że to są pyszczaki to za mało. W Malawi jest ok. 800 gatunków pyszczaków i wiele z nich ma sprzeczne potrzeby żywieniowe, sprzeczne potrzeby w wystroju akwarium, różny temperament, wykluczający wspólne bytowanie w akwarium. To jest fascynujący biotop, ale dopiero wtedy, gdy go się pozna. 

Moja porada, pozbądź się wszystkich ryb (najprościej, praktycznie), zapoznaj się z podstawowym podziałem pyszczaków (mbuna, non-mbuna), z gatunkami, ich preferencjami żywieniowymi (roślinożercy, wszystkożercy, mięsożercy), a w dalszej kolejności kolorystyce. Baniak Ci funkcjonuje, więc pozostaje Ci popracować nad obsadą. To co teraz masz to sadyzm.

Link to comment

Wiem, wiem .... już słyszałam że mam przerybienie :-( Chciałabym coś zmienić odnośnie obsady ale potrzebuje pomocy w jej wybraniu :-) Na pewno chciałabym Cynotilapia sp.Hara Gallireya Reef . Akwarium ma 450 l. jak  już wcześniej pisałam , więc ile powinnam mieć tam ryb i gatunków? 

Link to comment

Zajrzyj do działu z obsadami, jest tam trochę przykładowych obsad, również z harą. Ja do standardowej 450-ki nie dawałbym więcej niż 4 gatunki mbuny w układach 1+4, ewentualnie jako czwarty większe stadko Ps. Acei (np. 8-10 szt), czyli docelowo 20-25 ryb max. Przykładowo: Hara, Maingano, Yellow, Acei. No ale to już Ty musisz stwierdzić, co oprócz hary Ci się podoba.. :)

Link to comment

Fajny składzik w sowim akwa mam acei 1+2 , yellow to już sami widzieliście ile ich mam :-) tylko maingano nie mam no i hara do dokupienia :-) Dzięki 

Link to comment

Nie chciałbym Cię urazić, wszak poczucie estetyki jest kwestią bardzo subiektywną, ale moim skromnym zdaniem jakość ryb, które pływają w Twoim akwarium pozostawia wiele do życzenia. Jeśli poważnie chcesz podejść do tematu akwarium z Malawi to proponuję pozbyć się wszystkich ryb i zacząć kompletować obsadę od nowa, kupując ryby dobrej jakości z pewnego źródła. Przy akwarium 450 litrowym masz duże możliwości w zakresie obsady. Powodzenia !!!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.