Jump to content

Akwarium Malawi

drwal85
 Share


Baniaczek 120x70x45 Trochę o tym co jest w środku: Filtracja: JBl e901 - biolog + skimer JBL + prefiltr nanurowy. Cyrkulator aquael Turbo2000 + gąbka Cyrkulator 3500 l/h Ogrzewanie: 2 grzałki Eheim - jedna 250W i druga 50W. podłączone pod termostat aby uruchamiały się idealnie równo. Wcześniej miałem jedną i nie dogrzewała więc dokupiłem 50W. Oświetlenie: 2 x 54 W świetlówki t5 + nocne oświetlenie zielone. Dzienne światło świeci się od 11:00 do 23:00 Nocne od 10:30 do 00:00 Dekoracja: podłoże - bazalt ( od 2 do 8 mm ) + piasek kwarcowy skały - kamienie z ogrodu


From the category:

Akwaria

· 3,293 images
  • 3,293 images
  • 6,728 image comments

 Share


Recommended Comments

nie napisałem to myślisz, że ryby nie posiadają filtracji :b ? Mają i to dobrą. 2 kubły: JBL e901 biolog a drugi mechanik 2000 l/h przerobiony filtr basenowy oraz wewnętrzny turbo 500 ( wszystkie 24 h ) oświetlenie 2 razy 54w.

Link to comment

Oczywiście, że będą żyły. Chodzi o to, że zabierasz im radość kopania, lubią sobie oczyścić grotę do zalotów, oczyszczą skrzela drobinkami piachu.

Link to comment

Skrzel tym nie wyczyszczą, masz racje :) ale tak kopią w bazalcie, że przestawiają mi troszkę dno heh, to nie jest dużej granulacji bazalt. Mają dużo kryjówek pomiędzy wapieniami.

Link to comment

Szczerze mówiąc, to nie wiem, skąd ta opinia, że pyszczaki muszą mieć piach. Oczywiście mbuna. Skąd wiadomo, że lubią kopać? Może to odruch nie mający nic wspólnego z upodobaniami? Może potrzeba dokopania się do skały? Wydaje mi się, że większość pyszczaków z grupy mbuna na oczy nie widzi piasku, a piasek w akwarium z pyszczakami jest tylko i wyłącznie ze względów estetycznych. To samo tyczy się czyszczenia skrzeli. Może ktoś mnie uświadomi. Miałem mbunę i nigdy nie zauważyłem, żeby wypuszczała piach przez skrzela. Non mbuna owszem, ale bardziej widziałbym w tym technikę pobierania pokarmu, niż czyszczenie skrzeli. Żwir może być niebezpieczny, jeśli ma ostre krawędzie, gdyż może pokaleczyć rybom pyski.

Link to comment

z tym kaleczeniem, tak samo mogą się pokaleczyć o krawędzie dekoracji: chodzi o wapienie, muszle itp. zauważam jak czasami się o nie ocierają i nic sobie nie robią. Na pewno sobie krzywdy ryba nie zrobi, aczkolwiek może się to przydarzyć, jak człowiekowi w kuchni przy gotowaniu :b tak jak pisałem wcześniej, jest wszystko w porządku od dawna :)

Link to comment

Nie raz widziałem jak moje saulosi wypuszczają piach przez skrzela, więc coś w tym jednak jest...

Link to comment

Kolego :) jak na razie jest porządku, trochę czasu mineło :) rybki żyją i akwarium piękne :) pozdrawiam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.