Skocz do zawartości

Mirsto po zalaniu

mirsto
 Udostępnij


Pojemność: 375l Wymiary: 150x50x50 Filtracja: Eheim 2228 (2xSubstrat Pro+Bio-ceramika), Atman 203 Oświetlenie: 2x36W Narva Nature + Narva Blue (w zapasie Aquarelle) + oświetlenie nocne 6xLED Podłoże: Serpentynit ok. 130kg + biały piasek MALAWI 50kg Obsada 38 rybek 2-4cm (docelowo ok. 22): Pseudotropheus Saulosi coral - 10 szt. Labidochromis Caeruleus - 8 szt. Melanochromis Cyaneorhabdos Maingano - 10 szt. Iodotropheus Sprengerae - 10 szt. Pokarm: Dainichi Veggie FX, O.S.I. Spirulina + Vividcolor, Hikari Excel + Gold, Naturefood Premium


Z kategorii:

Akwaria

· 3305 grafik
  • 3305 grafik
  • 6752 komentarzy do grafik

 Udostępnij




Rekomendowane komentarze

Po wielu próbach z ułożeniem kamieni oraz 34 dniach dojrzewania zbiornika w końcu mogłem wpuścić długo wyczekiwane rybki! GORÄ„CO ZAPRASZAM DO WYSTAWIANIA KOMENTARZY I OCENY MOJEGO WYMARZONEGO KAWAŁKA MALAWI!!!

Odnośnik do komentarza

Obsada bardzo dobrze skomponowana, wygląd OK, rybcie się poderwały i widać w Twoim mikromalawi życie. Czasami aż mi szkoda, że pyśki tak szybko rosną. Tak mądrze powinni zaczynać malawiści na pewno na tym kawałku szkiełka nauczysz się malawijskich endymitów. Do ideału brakuje mi ... tego czegoś niemierzalnego a może nowości bo w sumie baniak wpisuje się jednak w trend ostatnich lat. Pozdrawiam Hari

Odnośnik do komentarza

Też tak sobie właśnie myślałem - gdyby były cały czas takie małe! Pięknie wygląda taka gromadka pływająca razem i walcząca o pokarm! Niestety jak podrosną trzeba będzie przerzedzić obsadę. Myślę jednak, że wtedy będzie można oglądać dorosłe okazy i naturalne zachowania pyśków co również będzie niesamowicie ciekawe!

Odnośnik do komentarza

Oczywiście że dorosłość ma też swoje plusy ;) ... pyszczak pięknieje gdzieś do 4go roku życia później niestety się starzeje i taki 5 latek zazwyczaj jest już lekko zużyty ;). Jednak mało jest gatunków których dzieciaki wyglądają równie pięknie jak dorosłe a nawet lepiej. Piękne młodziniaszki mają crabro czy socolofi. U ciebie śliczniunie są malutkie maingano czy yellow ale jednak pełnowymiarowy samczyk to jest bajera.

Odnośnik do komentarza

Ale zudaśne akwa bardzo piękne . Ja gdybym miał coś podobnego kupiłbym nurzyńce i do tego pompe cyrkulacyjną efekt naprawde jest niesamowity. Ale mówie akwarium jest BOSKIE.

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście bardzo ładny zbiornik, i w moim klimacie gdyby jeszcze tą głowice udało ci się zamaskować byłoby idealnie naprawde zazdroszcze :D

Odnośnik do komentarza

puste nie wyglądało tak jak po zapełnieniu maluchami, jak dla mnie bomba, miałem zamiar mieć takie ale mi do końca nie wyszło. Powodzenia :D

Odnośnik do komentarza

Jestem tutaj nowy i przeglądam galerię żeby znaleźć jakieś pomysły na zagospodarowanie mojego zbiornika. Strasznie podoba mi się Twoje akwarium! Super sprawa! Też chciałbym mieć takie! Na pewno będę się wzorował! Ode mnie 10!!!

Odnośnik do komentarza

Wszystko co miałem do napisania o wystroju zostało już napisane w ostatnich postach:) Teraz to co tworzyłeś ożyło i wszyscy są zachwyceni! Ponieważ sukces ma wielu ojców to i ja, jako konsultant z doskoku;) czuję się też po trosze ojcem tego sukcesu... hihi. POZDR

Odnośnik do komentarza

Jak najbardziej ungrim jesteś w jakimś stopniu ojcem tego sukcesu! Akurat Twoje zdanie podczas kolejnych odsłon zbiornika bardzo się liczyło! DZIĘKUJĘ wszystkim którzy mieli udział w tworzeniu wyglądu tego akwarium!!!

Odnośnik do komentarza

Cod głowicy Atman 203 z dużą gąbką to zastanawiam się czy dobrym pomysłem zamiast tego filtra byłoby kupienie 2 kubełka - w grę wchodziłby JBL e-1500 lub Atman Cf-1200. Byłby to typowy kubełek do czyszczenia mechanicznego. Myślicie, że takie rozwiązanie zamiast wewnętrznego Atmana 203 to dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza

Osobiście od wielu lat stosuje system 2 kubełków i jest to dobre rozwiązanie własnie do długości baniaka twojego baniaka. Nowy kubełek musiałbyś wypełnić. Ceramiką, gąbką i watą. Mniej ściśle i regularnie odświeżać. W mojej 450tce obok fluvala bujał się kiedyś eheim2213 i to maleństwo klarowało wodę idealnie. Odłamałem króciec i mam jeden kubełek i teraz jest klęska ;). Niby małe g ... ale idelanie zastępowało wstrętne głowice. Polecam takie rozwiązanie

Odnośnik do komentarza

Mnie też ta głowica drażni choć przyznać muszę, że dmucha niesamowicie! Robi mocny wir po przeciwnej stronie akwarium i pysk lubią tam przebywać w tym prądze wody. Nie podba mi się jednak jej wygląd i to, że przy czyszczeniu jak wyciągam gąbkę to sporo syfu zostaje w akwarium. Niby wda czysta jednak czasem śmieci wręcz ocierają się o gąbkę a nie są przez nią złapane. Gąbka gęsta. Może jeszcze raz wrócę na próbę do gąbki Atmana nr 5. Ale gdyby 2 kubełek dał radę nie zastanawiałbym się! Byłoby ciszej, ładniej dla oka, a w razie awarii jednego kubełka byłby w ciągłym uzyciu 2. Czy u Ciebie harisimi kubełek jako mechaniczny dał radę "posprzątać" akwarum z odchodów? Można by np. kupić taniego chińczyka z przepływem 1500l/h i wypełnić samymi różnej gęstości gąbkami.

Odnośnik do komentarza

Baniaka ci nie posprząta, to zrobi dopiero młynek ale i tak wskazane jest czyszczenie dna nawet przy stałej podmianie wody a wiec dla mnie akurat to nie problem. Zalety kubełka jako mechanika są ogromne. Na pewno da rade jakiś chińczyk. Jednak Imho ceramikę warto dać. Po pierwsze złoże takie powoduje lepszy rozwój bakterii co w konsekwencji wspomaga biologa zwłaszcza w razie awarii. Po drugie wata i tak sie zapycha a więc jej większa ilość praktycznie nie pomoże i tak pracują te pierwsze warstwy. Ceramika więc nie zaszkodzi choc nie musi być jej dużo.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj wyczyściłem gąbkę z głowicy i masakra! Cały syf został w akwarium przy wyciąganiu gąbki! Już mnie do denerwuje! Woda taka brudna, że szkoda gadać. Powoli się klaruje ale jeśli pomyślę, że każde co tygodniowe czyszczenie gąbki będzie tak wyglądać to chyba sobie daruję tą głowicę. Wole wyczyścić 2-3 razy w miesiącu kubełek. Przynajmniej nie ma zamieszania w akwarium. Poza tym czy to możliwe, że głowica robi mi wir w zbiorniku, że wszystkie śmieci rozgania i pływają po akwarium? Sama gąbka słabo je wyłapuje! Jeśli syfek leci typowo na gąbkę no to wpada w nią i zostaje ale już jeśli przelatuje maksymalnie blisko to potrafi się wręcz otrzeć o gąbkę i nie zostanie wyłapany. Gąbka świeżo wyczyszczona. Czy to możliwe?

Odnośnik do komentarza

Dla wyjaśnienia dodam: 1. Głowica w tylnym, lewym rogu dmucha po tylnej ścianie 2. Wlot kubełka EHEIM 2228 w tylnym prawym rogu z prefiltrem. 3. Wylot z kubełka EHEIM 2228 w prawym przednim rogu i dmucha wzdłuż przedniej szyby w stronę głowicy. Dodatkowo wylot ten przechodzi przez deszczownię, która mimo iż jest bardzo nisko nad taflą wody i skierowana pionowo w dół wprowadza tyle maluteńkich pęcherzyków powietrza, że po rozdmuchaniu tego przez głowicę wygląda to jakby w akwarium było pełno małych pływających śmieci. Na powierzchni i tak zbiera się kurz/pyłek...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Dodaj komentarz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.