Jump to content

po 3 latach

pozner
 Share


180x55x50, Oświetlenie: 6x18 świetlówki. Filtracja: 2xTetra 700, 1xfiltr wew. Obsada: Pseudotropheus lombardoi, Pseudotropheus acei, Pseudotropheus elongatus chewere, Labeotropheus trewavasae + kilka do kilkunastu młodych. W następnej wstawce pokażę jak wyglądało przed trzema laty


From the category:

Akwaria

· 3,293 images
  • 3,293 images
  • 6,728 image comments

 Share


Recommended Comments

Dzięki za komentarz. Zgadza się, to jest te same akwarium. Podwieszane kamienie wiszą i trzymają się dobrze. Przy wymianie obsady próbowałem coś zmienić w wystroju, ale w końcu doszedłem do wniosku, że przy tych kamieniach takie ułożenie jest optymalne. Iglica mi się podoba, przełamuje poziomą linię kamieni na dole. Anubiasy są silnymi i trwałymi roślinami, nie potrzebują ukorzeniać się w piasku. Mikrozorium też nie potrzebuje, ale nie wiem czy pysie go nie ruszą. Anubiasów nie ruszaję. Niemniej ciekawy pomysł, może spróbuję. Odświeży się trochę wygląd.

Link to comment

Dzięki. Niestety, tło zamówiłem pod wymiar gdzieś w Polsce, już teraz nie pamiętam gdzie. Kamienie to czerwony piaskowiec, przywieziony z Suchedniowa. W Warszawie były tylko dostępne płaskie, pocięte płyty do wyłożenia elewacji budynków. To co wisi(trójkąt po prawej i kamulec po lewej) to nie są moduły tylko prawdziwe kamienie. Kiedyś opisałem jak to zrobiłem, ale widzę, że to zniknęło z KM. Jeśli ktoś byłby zainteresowany... Jak pisałem wcześniej, z anubiasami coś może zrobię, może faktycznie wymienię je na microzorium.

Link to comment

Dzięki za komentarz. Przerabiałem tzw.trawkę. Po pierwsze; pysie regularnie ją wykopywały (te góry i doliny w akwarium na zdjęciu nie ja ukształtowałem), po drugie; jeśli w lewym rogu to jedynie w przednim, gdyż "trawka" nie lubi silnej cyrkulacji wody, a wzdłuż tylnej ściany akwarium płynie prąd wody z wewnętrznego filtra (2000l/h) Też nie jestem tak do końca zachwycony anubiasami. Irytuje mnie, że starsze liście tak szybko zarastają glonem, co nie wygląda zbyt ciekawie, ale "trawka" to chyba nie najlepszy pomysł przy mbunie i w akwarium z grotami i zakamarkami, które aż proszą się, żeby je podkopywać. Spróbuję z microzorium, to ciekawy pomysł.

Link to comment

U mnie w 240-tce właśnie rosła w tym samym miejscu które wymieniłeś. [URL="[url]http://forum.klub-malawi.pl/galeria/index.php?n=2102[/url]"][url]http://forum.klub-malawi.pl/galeria/index.php?n=2102[/url][/URL] Wsadzona była w koszyczku ze żwirem i zabezpieczona kamieniami aby mbuniaki jej nie wykopały. Rosła jak najęta i często musiałem przycinać, najdłuższe liście dochodziły do 140 cm. Jak widać anubiasy też testowałem ale wypadły właśnie z powodu który wymieniłeś, myślę że podobny problem może być z microsorium.

Link to comment

No cóż, spróbuję, coś po kilku latach trzeba zmienić, odświeżyć. Spróbuję z "trawką" i microzorium, zobaczę jaki będzie efekt, co będzie lepsze.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.