Jump to content

Filtracja do 240L


Tygrys111
 Share

Recommended Posts

Witam mam pytanie odnośnie filtracji ,mam dwa kubełki a mianowicie HW-304b jako mechanika i tetre 1200 jako biologa obsada 2+6 yellow,2+4 afra,1+3 red red co sądzicie...

Link to comment
Share on other sites

Slawek-meszek

Moim zdaniem powinno wystarczyć, choć mam wrażenie że i tak kupska będą zalegały na piasku. Większość nas tutaj jest zwolennikiem głowicy z gąbką jako mechanik ale jak nie spróbujesz to się nie przekonasz.

Link to comment
Share on other sites

Miałem jakiegoś chińczyka z przepływem 2000l/h ale był głośny akwa mam w sypialni i żona truje wyłącz to więc kupiłem kubełek.

Link to comment
Share on other sites

Slawek-meszek

Wydałeś tyle kasiory na kubełek ale kto bogatemu zabroni:-) a trzeba było kupić np aquael 2000 circulator jeden z lepszych.

Link to comment
Share on other sites

HW robi wrażenie kup nie ma zobaczymy dalej.

--

Też zależy od ustawienia wylotów filtrów

--

Mam jeszcze jedno pytanie mianowicie po starcie HW pokazała się okrzemka parametry w normie co to może być?

Link to comment
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie mianowicie po starcie HW pokazała się okrzemka parametry w normie co to może być?
To znaczy że akwa zaczyna się stabilizować.

Ps

Okrzemki to glony wiec rodzaj męski ;)

Link to comment
Share on other sites

Slawek-meszek

Nie wiem jak długo masz akwa dojrzałe u mnie okrzemki pokazały się dopiero po 4-5 miesiącach i wszystko jest ok. Parametry też były dobre

Tak masz racje odpowiednie ustawienie wylotów to 3/4 sukcesu. Zobaczysz zaobserwujesz

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj właśnie zaczął cieknąć tetra tec 1200 uszczelkę wysmarowałem wazeliną i jest o.k ale chyba zmienię na inny filtr skoro raz przeciekł to kto go wie co będzie pomóżcie w wyborze w przyszłości większe akwarium.

Link to comment
Share on other sites

Post_Mortem

Niestety Tetry mają to do siebie, że lubią przeciekać i Twój przypadek nie jest odosobniony.

A jeśli chodzi o filtr biologiczny do większego akwarium, które masz w planach to wszystko zależy od tego jaką ilościowo planujesz obsadę. To jest główne kryterium jakie należy brać pod uwagę przy wyborze tego rodzaju filtra.

Może warto byłoby się zastanowić nad zmianą przeznaczenia tego HW-304b na biologa i zakup jakiejś w miarę cichej głowicy z cyrkulatorem tj. Aquael Circulator 2000 lub Atman At-203.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Andrzej Głuszyca
   Skoro producent dedykuje pod akwa to spokojnie da radę.
  • Piotr775
   U mnie tak jak u kolegi. Miałem przez 2 lata 375 l na szafce z 2 takimi nogami  po bokach i  było oki.
  • teller
   Bardzo Wam dziękuję za wszystkie uwagi! Kupiłem Aquael ultramax 1500. Będę go instalował od razu jak przyjdzie. Jak się do tego przygotować, żeby odbyło się to bezpiecznie dla domowników? Przenieść ryby na jeden dzień do innego zbiornika i dać filtrowi przefiltrować wodę? Muszę też doczyścić szybę i wyparzyć kamienie. Zapewne podmianka 40 litrów.  
  • Tomasz78
   U mnie takie same plastikowe nogi utrzymują ciężar 375l od ponad roku.
  • Bezprym
   Kolego @Ludwik nie pisz posta pod postem, wykorzystaj opcje Edycji. 
  • Kondikus
   Witam,   chciałbym zapytać czy szafka Diversa  comfort 80x35 jest wystarczająco stabilna do utrzymania zbiornika 100L?   Kupiłem używaną ale teraz jakoś martwię się czy ta plastikowa noga z lewej strony będzie w stanie utrzymać taki ciężar.   Chce zamienić moje mniejsze akwa na to 98 litrowe.    
  • Ludwik
   Jak pisałem na początku tematu żadnego spadku nie było tylko stan utrzymuje się od początku bakterie bez pożywki BioDigest.Po prostu oba testy nh4 i nh3 mimo dodania większej ilości WA niż w poradniku pokazywały najmniejszy stan  na skali. Właśnie dodałem kolejne 0,3ml WA i teraz już test nh3 salifert pokazuje 1,5 wiec chyba Ok. Dodałem również kolejna ampułkę biodigest.    Na dzisiejszy dzień łącznie było wlane  jakieś 1,3ml WA i to 1,5mg/L nh3 jest aktualne mierzone przed chwila. Kolega pisze o dodaniu 8ml WA na taki zbiornik to nic z tego nie ogarniam.
  • triamond
   Przy 200l wody netto 1,2 ml wody amoniakalnej powinno dać 1,5 ppm NH3. Spadek do 0,5 ppm trochę za szybki  dla rozwoju bakterii. Możliwe wytłumaczenie to dodana "ampułka bakterii". Jeśli zawiera cukier, albo inną pożywkę to zaczynają się mnożyć bakterie heterotroficzne (ważne, ale nie mają związku z nitryfikacją) i konsumują amoniak. Możesz podać więcej - np. 8ml wody amoniakalnej, co powinno dać 10 ppm NH3 i finalnie ok. 40 ppm azotanów (po kilku tygodniach). Jak azotyny spadną do zera - duża podmiana i gotowe.
  • Ludwik
   Wiec przyszedł test nh3 salifert pokazał 0.5 Po 4 dniach od startu parametry wyglądają tak: nh4 <0,05 nh3 0,5 no2 <0,01 woda amoniakalna świeża i dodana w ilości jak pisałem niskie te wartości nh4 i nh3 co dalej?
  • triamond
   Może zamiast kubełka wymienić jeden koszyk na gąbkę 10x10x20  lub lepiej 12x12x20 30 ppi a po kilku tygodniach drugi jeśli będzie taka potrzeba? Z 2 gąbkami 10x10x20  powierzchnia filtracyjna będzie większa od tej we wspomnianym kubełku na standardowych mediach. Myślę że jedna da radę. Przepływ powinien wystarczyć. No i szacując obsadę i azotany... karmił bym 2 razy mniej.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.