Jump to content

żywienie porady


oscyp
 Share

Recommended Posts

Witam .

Mam takie pytanko.Czy moja obsada a mianowicie:

8-acei

8-yellow

8-red red

10-maingano

można karmic w ten sposób ,który opiszę ,czy nie grozi to żadną chorobą (np.bloat) zwłaszcza acei :?

4xtydz

rano-dainichiveggie deluxe+spirulina36%tropical

popołudniu-cyklop mrożony 1/4kostki

wieczór-naturefood premium color plus + premium cichlid plant

3xtydz

rano-1/2 kostki kryl

popołudniu-cyklop 1/4 kostki + dainichi color supreme

wieczór-artemia 1/2 kostki

Póki co karmie ok 1 misiąca w ten sposób i nic złego nie zaobserwowałem .Wcześniej podawałem mięcho 1x w tygodniu nieraz 2 x tydz i moje yellowki przestały rosnąć są najmniesze w baniaku.Po zwiększeniu mięcha w diecie yellowki ruszyły do przodu :) Wielkość ryb to ok 8-10, a yellow 3-5cm.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Dla dobra labidochromisa oddaj je do odpowiedniejszego akwarium, ew. zastąp go czymś np. msobo (tu zależy tez od wielkości akwarium, ale patrząc na acei'a musi być większe).

Link to comment
Share on other sites

U mnie pysie otrzymują mrożonkę trzy razy w tygodniu jest wśród nich wspomniany wcześniej yellow .Z tym że ja podaję całą kostkę a pysi mam 20, zacne yellow osiągneły rozmiar 13 cm .

Link to comment
Share on other sites

zdrowy_zab
U mnie pysie otrzymują mrożonkę trzy razy w tygodniu jest wśród nich wspomniany wcześniej yellow .Z tym że ja podaję całą kostkę a pysi mam 20, zacne yellow osiągneły rozmiar 13 cm .


To chyba jednak za dużo dla roslinożernego Acei.

Link to comment
Share on other sites

harisimi

Acei nie jest roślinożerny.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co pisałem z harisimi na pw (z góry wielkie dzięx) to bardziej tu chodzi o maingano. :) Sytuacja w miarę się poprawiła ale nadal jedno z yellow nic nie rośnie pewnie jakiś karzeł :!: Ale myślę że natura będzie bezlitosna i jak podrosną inne gatunki to... :?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Bezprym
   Kolego @Ludwik nie pisz posta pod postem, wykorzystaj opcje Edycji. 
  • Kondikus
   Witam,   chciałbym zapytać czy szafka Diversa  comfort 80x35 jest wystarczająco stabilna do utrzymania zbiornika 100L?   Kupiłem używaną ale teraz jakoś martwię się czy ta plastikowa noga z lewej strony będzie w stanie utrzymać taki ciężar.   Chce zamienić moje mniejsze akwa na to 98 litrowe.    
  • Ludwik
   Jak pisałem na początku tematu żadnego spadku nie było tylko stan utrzymuje się od początku bakterie bez pożywki BioDigest.Po prostu oba testy nh4 i nh3 mimo dodania większej ilości WA niż w poradniku pokazywały najmniejszy stan  na skali. Właśnie dodałem kolejne 0,3ml WA i teraz już test nh3 salifert pokazuje 1,5 wiec chyba Ok. Dodałem również kolejna ampułkę biodigest.    Na dzisiejszy dzień łącznie było wlane  jakieś 1,3ml WA i to 1,5mg/L nh3 jest aktualne mierzone przed chwila. Kolega pisze o dodaniu 8ml WA na taki zbiornik to nic z tego nie ogarniam.
  • triamond
   Przy 200l wody netto 1,2 ml wody amoniakalnej powinno dać 1,5 ppm NH3. Spadek do 0,5 ppm trochę za szybki  dla rozwoju bakterii. Możliwe wytłumaczenie to dodana "ampułka bakterii". Jeśli zawiera cukier, albo inną pożywkę to zaczynają się mnożyć bakterie heterotroficzne (ważne, ale nie mają związku z nitryfikacją) i konsumują amoniak. Możesz podać więcej - np. 8ml wody amoniakalnej, co powinno dać 10 ppm NH3 i finalnie ok. 40 ppm azotanów (po kilku tygodniach). Jak azotyny spadną do zera - duża podmiana i gotowe.
  • Ludwik
   Wiec przyszedł test nh3 salifert pokazał 0.5 Po 4 dniach od startu parametry wyglądają tak: nh4 <0,05 nh3 0,5 no2 <0,01 woda amoniakalna świeża i dodana w ilości jak pisałem niskie te wartości nh4 i nh3 co dalej?
  • triamond
   Może zamiast kubełka wymienić jeden koszyk na gąbkę 10x10x20  lub lepiej 12x12x20 30 ppi a po kilku tygodniach drugi jeśli będzie taka potrzeba? Z 2 gąbkami 10x10x20  powierzchnia filtracyjna będzie większa od tej we wspomnianym kubełku na standardowych mediach. Myślę że jedna da radę. Przepływ powinien wystarczyć. No i szacując obsadę i azotany... karmił bym 2 razy mniej.
  • Bartek_De
   Na Twoim miejscu bralbym 1500, bo roznica w cenie niewielka, albo dołóż 2 stówki i weź 2000. Nadfiltracja nie zaszkodzi, a jak zechcesz w przyszłości zmienić akwa na większe to zaoszczedzisz na kupnie nowego filtra.
  • Andrzej Głuszyca
   Pewnie chodzi Tobie o test paskowy. Jest sposób. Albo cierpliwie czekać tak jak powiedział @Bartek_De , albo przeczytaj poniższy temat:   Jeżeli możesz to odłącz tę rurkę ( nie wiem czy można , bo w AT1500 czy  2000 można)  a zyskasz na wydmuchu. Napowietrzanie zrób w ten sposób aby wylot z filtra albo   cyrkulatora łamał lustr wody. W tej chwili te bąbelki wg mnie uroku nie dodają.
  • marcin73m
   Okrzemki po kilku tygodniach znikną, ale w to miejsce pojawią się glony. I najlepiej się z tym pogodzić, bo to cecha charakterystyczna tego biotopu i rzecz jak najbardziej korzystna z punktu widzenia naszych podopiecznych.
  • teller
   Dziękuję za odpowiedź. Ten parametr pewnie jest winą filtra paskowego, która ma taką skalę. Zaopatrzę się w lepszej jakości testy. Jak długo jeszcze może potrwać wysyp okrzemek? Czy nie mam wyjścia i co tydzień muszę wymywać wszystkie kamienie i czyścić szybę? Czy jest jakiś sposób, żeby temu zaradzić? Filtr przestaje funkcjonować, miałem na myśli, że zapycha się i przestaje wdmuchiwać powietrze do akwarium.  Podjąłem decyzję, żeby zaopatrzyć się w Aquael ultramax 1000. Zastanawiałem się też nad Aquael Turbo 1500, ale obawiam się, że to może nie wystarczyć do utrzymania czystości wody na dłuższy czas.  
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.