Skocz do zawartości

niestandardowe 460l


ar2r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, noszę się z zamiarem zakupu baniaka o wymiarach: długość 186, szerokość 55, wysokość 45. Obecnie mam 200l standard (100x40x50) a w nim 4+9 P. saulosi. Saulosi mi się podobają i mógłbym zostawić np. 2+6 do nowego baniaka, resztę zamienić i dokupić coś innego. Tylko właśnie - co byście mogli polecić pod względem diety i kolorystyki - to znaczy równowaga żółtych i niebieskich, a może jeszcze jakieś inne? Jest wiele tematów dotyczących 450l standardowych, w tym będzie trochę większa powierzchnia dna, więc może padną jakieś inne propozycje. Rozmiar taki jak osiągają Saulosi jest ok, ale nie pogardził bym też jakimiś większymy pyszczakami :)


Ps. Ważną rolę będzie odgrywał także dymorfizm płciowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego taka mała wysokość? Daj 55cm, to masz już 100l więcej wody.

Jak chcesz mieć kolorowo, to propozycja pereza z chilumbami jest średnio trafiona, samice są raczej nieciekawe.

L. trewavasae thumbi albo chilumba, zapomniany. M lombardoi, duży i piękny williamsi, w poziome pasy M. parallelus... z doborem obsady jest zawsze tak samo, że ludzie napiszą Ci co sami lubią i im się podoba, a ma się podobać Tobie i w miarę zgadzać się żywieniowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwiedzę lokalnego hodowcę i dowiem się co w ogóle jest dostępne. Co do wymiarów to są jakie są - kupuje używany baniak. Z przykładowych obsad na forum spodobała mi się:


Labeotropheus trewavasae

Labidochromis sp. hongi

Pseudotropheus saulosi

Metriaclima Estherae Red Red


Ale więcej napiszę po wizycie u hodowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie. Po wielu godzinach spędzonych w sklepach i na necie wybrałem kilka interesujących mnie ryb. Teraz zdaję się na bardziej doświadczonych kolegów i koleżanki w doborze odpowiedniego zestawienia :) Tak więc:


Labidochromis sp. Hongi SRT

Maylandia Lombardoi

Melanochromis Auratus

Metriaclima Estherae Red-Red

Pseudotropheus Saulosi

Pseudotropheus Flavus lub Tropheops Red fin


Fajnie jak by była jakaś równowaga żółtych i niebieskich. Przypominam że akwa ma rozmiary 186x55x45h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie chodzi mi też po głowie ta Zebra Chilumba. Na fotkach w bazie ryb najładniej wygląda Maison Reef, niestety nie mogę jej nigdzie znaleźć w sprzedaży. tan-mal oferuje coś takiego: Pseudotropheus zebra red top red chin Lundo 5 - 6 cm, jednak do końca nie wiem co to jest :D


Więc może coś takiego:


Labidochromis sp. Hongi SRT

Metriaclima Lombardoi

Metriaclima Zebra Chilumba Maison Reef

Metriaclima Estherae Red-Red


??


Najchętniej kupiłbym ryby od kogoś z forum (poza lombardami, bo tych mam pewne źródło w Olsztynie). Jeśli czytają to osoby, które chcialby odsprzedać te gatunki to proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.