Jump to content

saulosi dziwne zachowanie prosze o pomoc


kositrawnik
 Share

Recommended Posts

kositrawnik

Jedna z moich rybek (pyszczak saulosi) ostatnio dziwnie się zachowuje kryje się za różnymi przedmiotami ma też pocharatane płetwy ,postrzępione nie zauważyłem tego u innych osobników myśle że to nie jest pogryzienie i to można chyba zaraz wykluczyć ostatnio jeszcze dziwnie wpływa pod taflę wody.Dzisiaj zarobiłem mu kwarantanne prosze o porady co to jest ,jak leczyć.Rybki mam od ponad roku i nie było problemów.Prosze o szybką reakcję.

Link to comment
Share on other sites

kositrawnik

No3 około 0

No2 0,5

Gh 31

Ph 7,5-8,0

Temp 27C

akwa- 112l standard

karmienie - 2 razy w ciągu dnia rano i wieczorem podaje:spirulina granulat, tropical malawi,tetra rubin,tropical vegetable,mrożonki-gammarus,czarna i biała larwa mrożona

wymiana wody- co około 2 tygodnie około 40l

obsada-pyszczaki saulosi

filtracja-Tetra Tec700 zewnętrzny


Bardzo rosze o pomoc.

I jeszcze jedno pytanko jak pojawił się ten przypadek rozsądne jest robić redukcje obsady w tym okresie ?

Link to comment
Share on other sites

TUTAJ szukałbym odpowiedzi.

rozsądne jest robić redukcje obsady w tym okresie ?

Rozsądnie jest zrobić to jak najszybciej.

Link to comment
Share on other sites

Jak nie pomyliłeś pomiarów NO2 i NO3 to masz odpowiedź :(

Podmiana raz na dwa tygodnie ok 50% wody nie pomaga ustabilizowaniu się zbiornika.

Link to comment
Share on other sites

Temat poruszony na czacie, kolega już dowiedział się co było przyczyną i obiecał zrobić odpowiednie kroki.Wątek zamykam.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Andrzej Głuszyca
   Skoro producent dedykuje pod akwa to spokojnie da radę.
  • Piotr775
   U mnie tak jak u kolegi. Miałem przez 2 lata 375 l na szafce z 2 takimi nogami  po bokach i  było oki.
  • teller
   Bardzo Wam dziękuję za wszystkie uwagi! Kupiłem Aquael ultramax 1500. Będę go instalował od razu jak przyjdzie. Jak się do tego przygotować, żeby odbyło się to bezpiecznie dla domowników? Przenieść ryby na jeden dzień do innego zbiornika i dać filtrowi przefiltrować wodę? Muszę też doczyścić szybę i wyparzyć kamienie. Zapewne podmianka 40 litrów.  
  • Tomasz78
   U mnie takie same plastikowe nogi utrzymują ciężar 375l od ponad roku.
  • Bezprym
   Kolego @Ludwik nie pisz posta pod postem, wykorzystaj opcje Edycji. 
  • Kondikus
   Witam,   chciałbym zapytać czy szafka Diversa  comfort 80x35 jest wystarczająco stabilna do utrzymania zbiornika 100L?   Kupiłem używaną ale teraz jakoś martwię się czy ta plastikowa noga z lewej strony będzie w stanie utrzymać taki ciężar.   Chce zamienić moje mniejsze akwa na to 98 litrowe.    
  • Ludwik
   Jak pisałem na początku tematu żadnego spadku nie było tylko stan utrzymuje się od początku bakterie bez pożywki BioDigest.Po prostu oba testy nh4 i nh3 mimo dodania większej ilości WA niż w poradniku pokazywały najmniejszy stan  na skali. Właśnie dodałem kolejne 0,3ml WA i teraz już test nh3 salifert pokazuje 1,5 wiec chyba Ok. Dodałem również kolejna ampułkę biodigest.    Na dzisiejszy dzień łącznie było wlane  jakieś 1,3ml WA i to 1,5mg/L nh3 jest aktualne mierzone przed chwila. Kolega pisze o dodaniu 8ml WA na taki zbiornik to nic z tego nie ogarniam.
  • triamond
   Przy 200l wody netto 1,2 ml wody amoniakalnej powinno dać 1,5 ppm NH3. Spadek do 0,5 ppm trochę za szybki  dla rozwoju bakterii. Możliwe wytłumaczenie to dodana "ampułka bakterii". Jeśli zawiera cukier, albo inną pożywkę to zaczynają się mnożyć bakterie heterotroficzne (ważne, ale nie mają związku z nitryfikacją) i konsumują amoniak. Możesz podać więcej - np. 8ml wody amoniakalnej, co powinno dać 10 ppm NH3 i finalnie ok. 40 ppm azotanów (po kilku tygodniach). Jak azotyny spadną do zera - duża podmiana i gotowe.
  • Ludwik
   Wiec przyszedł test nh3 salifert pokazał 0.5 Po 4 dniach od startu parametry wyglądają tak: nh4 <0,05 nh3 0,5 no2 <0,01 woda amoniakalna świeża i dodana w ilości jak pisałem niskie te wartości nh4 i nh3 co dalej?
  • triamond
   Może zamiast kubełka wymienić jeden koszyk na gąbkę 10x10x20  lub lepiej 12x12x20 30 ppi a po kilku tygodniach drugi jeśli będzie taka potrzeba? Z 2 gąbkami 10x10x20  powierzchnia filtracyjna będzie większa od tej we wspomnianym kubełku na standardowych mediach. Myślę że jedna da radę. Przepływ powinien wystarczyć. No i szacując obsadę i azotany... karmił bym 2 razy mniej.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.